Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy U23 w TVP Sport

W czwartek, 11 lipca, w Gavle rozpoczną się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy do lat 23. Do Szwecji pojechało 56 reprezentantów Polski. Tytułu wywalczonego przed dwoma laty bronić będą Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki.

 

 

Przed dwoma laty młodzieżowe mistrzostwa Europy rozgrywane były w Bydgoszczy. Polacy zdobyli wówczas 10 medali, w tym trzy złote. Pozwoliło to zająć im drugie miejsce – ex-aequo z Brytyjczykami – w klasyfikacji medalowej. Najlepsi byli Niemcy, którzy wywalczyli cztery złote, sześć srebrnych i osiem brązowych krążków.

TRANSMISJE (TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna)

czwartek (11 lipca), 10:25 – sesja poranna

czwartek (11 lipca), 16:15 – sesja popołudniowa

piątek (12 lipca), 10:15 – sesja poranna

piątek (12 lipca), 15:55 – sesja popołudniowa

sobota (13 lipca), 10:30 – sesja poranna

sobota (13 lipca), 16:30 – sesja popołudniowa

niedziela (14 lipca), 17:15 – sesja popołudniowa

Terminarz MME w Gavle:

Czwartek, 11 lipca

10:00 – siedmiobój (100 m ppł)
10:10 – skok w dal mężczyzn (kwalifikacje, grupa A i B)
10:30 – rzut młotem kobiet (kwalifikacje, grupa A)
10:45 – 100 m mężczyzn (kwalifikacje)
11:00 – siedmiobój (skok wzwyż)
11:20 – 400 m mężczyzn (kwalifikacje)
11:35 – rzut młotem kobiet (kwalifikacje, grupa B)
11:55 – 100 m kobiet (kwalifikacje)

16:00 – pchnięcie kulą mężczyzn (kwalifikacje, grupa A i B)
16:00 – rzut dyskiem kobiet (kwalifikacje, grupa A)
16:20 – 100 m ppł kobiet (kwalifikacje)
16:30 – skok o tyczce mężczyzn (kwalifikacje, grupa A i B)
16:55 – 800 m kobiet (kwalifikacje)
17:15 – rzut dyskiem kobiet (kwalifikacje, grupa B)
17:20 – 110 m ppł mężczyzn (kwalifikacje)
17:30 – siedmiobój (pchnięcie kulą)
17:55 – 3000 m z przeszkodami kobiet (kwalifikacje)
18:27 – rzut oszczepem mężczyzn (kwalifikacje, grupa A)
18:30 – 100 m mężczyzn (półfinały)
18:45 – 100 m kobiet (półfinały)
19:00 – 1500 m mężczyzn (kwalifikacje)
19:05 – trójskok kobiet (kwalifikacje, grupa A i B)
19:20 – siedmiobój (200 m)
19:35 – rzut oszczepem mężczyzn (kwalifikacje, grupa B)
19:50 – 10 000 m mężczyzn (finał)

Piątek, 12 lipca

9:30 – rzut młotem mężczyzn (kwalifikacje, grupa A)
10:25 – siedmiobój (skok w dal)
10:30 – 400 m ppł kobiet (kwalifikacje)
10:35 – skok wzwyż kobiet (kwalifikacje, grupa A i B)
10:50 – rzut młotem mężczyzn (kwalifikacje, grupa B)
11:00 – 400 m ppł mężczyzn (kwalifikacje)
11:30 – 1500 m kobiet (kwalifikacje)
11:45 – 800 m mężczyzn (kwalifikacje)
12:05 – siedmiobój (rzut oszczepem, grupa A)
13:00 – pchnięcie kulą kobiet (kwalifikacje, grupa A i B)
13:20 – siedmiobój (rzut oszczepem, grupa B)

16:00 – 100 m ppł kobiet (półfinały)
16:15 – 400 m kobiet (półfinały)
16:30 – skok w dal mężczyzn (finał)
16:35 – 110 m ppł mężczyzn (półfinały)
16:40 – rzut młotem kobiet (finał)
16:55 – 400 m mężczyzn (półfinały)
17:15 – 3000 m z przeszkodami mężczyzn (kwalifikacje)
17:20 – skok o tyczce kobiet (kwalifikacje, grupa A i B)
17:45 – 100 m kobiet (finał)
17:55 – 100 m mężczyzn (finał)
18:05 – siedmiobój (800 m)
18:30 – rzut dyskiem kobiet (finał)
18:35 – 100 m ppł kobiet (finał)
18:45 – 100 m ppł mężczyzn (finał)
18:50 – trójskok kobiet (finał)
18:55 – 200 m kobiet (kwalifikacje)
19:00 – pchnięcie kulą mężczyzn (finał)
19:20 – 200 m mężczyzn (kwalifikacje)
19:55 – 10 000 m kobiet (finał)

Sobota, 13 lipca

10:00 – rzut oszczepem kobiet (kwalifikacje, grupa A)
10:05 – dziesięciobój (100 m)
10:30 – skok wzwyż mężczyzn (kwalifikacje, grupa A i B)
11:00 – dziesięciobój (skok w dal)
11:05 – rzut oszczepem kobiet (kwalifikacje, grupa B)
11:20 – sztafeta 4×400 m mężczyzn (kwalifikacje)
12:20 – skok w dal kobiet (kwalifikacje, grupa A i B)
12:25 – rzut dyskiem mężczyzn (kwalifikacje, grupa A)
12:40 – dziesięciobój (pchnięcie kulą)
13:40 – rzut dyskiem mężczyzn (kwalifikacje, grupa B)

16:15 – dziesięciobój (skok wzwyż)
16:55 – rzut młotem mężczyzn (finał)
17:00 – 400 m ppł kobiet (półfinały)
17:20 – 400 m ppł mężczyzn (półfinały)
17:30 – skok o tyczce mężczyzn (finał)
17:35 – trójskok mężczyzn (kwalifikacje, grupa A i B)
17:40 – 200 m kobiet (półfinały)
17:55 – 200 m mężczyzn (półfinały)
18:10 – 400 m kobiet (finał)
18:20 – 1500 m mężczyzn (finał)
18:30 – skok wzwyż kobiet (finał)
18:32 – 400 m mężczyzn (finał)
18:40 – 800 m kobiet (finał)
18:40 – pchnięcie kulą kobiet (finał)
18:45 – rzut oszczepem mężczyzn (finał)
18:50 – 3000 metrów z przeszkodami kobiet (finał)
19:10 – dziesięciobój (400 m)
19:45 – 200 m kobiet (finał)
19:55 – 200 m mężczyzn (finał)
20:05 – 5000 m mężczyzn (finał)

Niedziela, 14 lipca

9:30 – dziesięciobój (110 m ppł)
10:20 – dziesięciobój (rzut dyskiem)
11:00 – sztafeta 4x100m kobiet (kwalifikacje)
11:20 – sztafeta 4x100m mężczyzn (kwalifikacje)
12:15 – chód na 20km kobiet (finał)
13:10 – dziesięciobój (skok o tyczce)
14:15 – chód na 20km mężczyzn (finał)
14:50 – dziesięciobój (rzut oszczepem)

16:45 – skok w dal kobiet (finał)
17:00 – 400 m ppł kobiet (finał)
17:05 – skok o tyczce kobiet (finał)
17:15 – 400 m ppł mężczyzn (finał)
17:25 – 1500 m kobiet (finał)
17:40 – 3000 m z przeszkodami mężczyzn (finał)
17:45 – skok wzwyż mężczyzn (finał)
18:00 – 800 m mężczyzn (finał)
18:15 – dziesięciobój (1500 m)
18:30 – trójskok mężczyzn (finał)
18:35 – 5000 m kobiet (finał)
18:55 – rzut dyskiem mężczyzn (finał)
19:10 – sztafeta 4×100 m mężczyzn (finał)
19:25 – sztafeta 4×100 m kobiet (finał)
19:40 – sztafeta 4×400 m mężczyzn (finał)
19:55 – sztafeta 4×400 m kobiet (finał)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *