Letnie Grand Prix w Wiśle w TVP1 i TVP Sport

Kwalifikacje i konkursy Letniego Grand Prix w Wiśle, na skoczni imienia Adama Małysza pojawią się najlepsi polscy zawodnicy, na czele z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim.

 

 

Po prawie czterech miesiącach przerwy zawodnicy wracają do rywalizacji. W tym czasie doszło oczywiście do ważnych zmian w sztabach szkoleniowych. Najważniejsza z naszej perspektywy to nominacja dla Michala Doleżala. Czech został głównym trenerem Polaków, zastępując Stefana Horngachera. Austriak objął natomiast niemiecką kadrę.

Okazja do trenerskiego debiutu Doleżala nadejdzie w Wiśle. W przeszłości Polacy znakomicie prezentowali się w Beskidach w Grand Prix. Pięć razy wygrali na skoczni Małysza zmagania drużynowe, a z triumfów indywidualnych cieszyli się sam patron obiektu, a także (i to dwukrotnie) Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot.

Letnie Grand Prix w Wiśle: skład Polski

W piątkowych kwalifikacjach weźmie udział 12 zawodników gospodarzy. Będą to: Stoch, Kubacki, Kot, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i debiutujący w zawodach elity Kacper Juroszek.

Letnie Grand Prix w Wiśle: Szczegóły transmisji

Komentarz: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek

Prowadzący studio: Maciej Jabłoński

Reporterzy: Filip Czyszanowski, Sebastian Parfjanowicz

Plan transmisji

Piątek 19.07. (17:00): kwalifikacje TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Sobota 20.07. (20:15): konkurs drużynowy TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Niedziela 21.07 (16:55): konkurs indywidualny TVP1 – od 17:30, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *