LG wprowadza więcej programów w gwiazdorskiej obsadzie na telewizory smart innych firm z systemem webOS

Firma LG Electronics znacznie zwiększy dostępność opcji strumieniowego przesyłania treści do telewizorów innych producentów działających na jej autorskiej platformie webOS. Dzięki wprowadzanej właśnie aktualizacji oprogramowania widzowie korzystający z telewizorów z systemem webOS mogą doświadczyć bogatszych wrażeń podczas oglądania, mając do wyboru jeszcze więcej popularnych usług*.

 

Chcąc rozszerzyć dostęp do swojej popularnej platformy telewizyjnej i wzmocnić obecność w branży telewizyjnej, firma LG udostępniła od tego roku zaawansowaną platformę webOS producentom innych marek telewizorów. Jako producent i twórca systemu operacyjnego, firma LG jest teraz w stanie lepiej realizować swoją wizję łatwiejszego oglądania treści przez szersze grono widzów.

Od września do końca bieżącego roku zostanie dodana obsługa wielu usług premium, w tym Disney+, Vudu, Pandora, HBO Max i SLING TV**. Disney+, który szybko zyskuje popularność na całym świecie, będzie dostępny na telewizorach z systemem webOS na wszystkich rynkach, na których usługa ta jest obecnie oferowana***.

Kanał Disney+ jest pełen treści familijnych, od klasyków po oryginalne pełnometrażowe filmy, programy i produkcje dokumentalne od Disneya, Pixara, Marvela, Star Wars i National Geographic. Disney+ jest wyłącznym dystrybutorem uznanych przez krytyków oryginalnych seriali Marvel Studios, w tym WandaVision, The Falcon and The Winter Soldier („Falcon i Zimowy żołnierz”), Loki oraz pierwszego serialu animowanego What If…? („A gdyby…?”). Inne warte uwagi oryginalne tytuły na Disney+ w tym roku to kinowe doświadczenie koncertowe Billie Eilish Happier than Ever: A Love Letter to Los Angeles, Dug Days („Szalone przygody Asa”), nowy serial oparty na przeboju Disneya i Pixara z 2009 roku Up oraz The Book of Boba Fett, porywająca przygoda z serii Star Wars, której premiera została zaplanowana na 29 grudnia br.

Klienci Vudu na telewizorach z systemem webOS będą mogli korzystać z ponad 10 000 darmowych filmów fabularnych bez abonamentu, a także wypożyczać lub kupować najnowsze filmy i programy telewizyjne****. Wczesny dostęp Vudu do nowych filmów pozwala serwisowi oferować wiele tytułów w jakości 4K Ultra HD z obsługą technologii Dolby, które poprawiają jakość obrazu i dźwięku.

W większości telewizorów z systemem webOS popularny pilot Magic zwiększa wyjątkową wygodę i użyteczność platformy LG. Obok menu obsługiwanemu pilotem w sposób podobny do myszki komputerowej („wskaż i kliknij”) oraz intuicyjnym elementom sterującym, pilot Magic oferuje także rozpoznawanie głosu w języku polskim, co zapewnia jeszcze większą wygodę użytkowania.

 

* Terminy aktualizacji oprogramowania sprzętowego różnią się w zależności od kraju i marki telewizora.

** Dostępność kanałów będzie się różnić w zależności od regionu i kraju.

*** Dostępne na rynkach i w regionach, w tym między innymi w w Ameryce Łacińskiej, Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

**** Dostępne w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *