Liga Europy: Mecz Górnika Zabrze na Polsatsport.pl!

W czwartek 12 lipca o godzinie 20:00 Górnik Zabrze rozpocznie swoją przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2018/2019. W pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy podopieczni Marcina Brosza podejmą mołdawską Zarię Balti.

 

 

W wyniku losowania pierwszej rundy eliminacyjnej LE, Górnik Zabrze miał rozegrać pierwsze spotkanie dwumeczu z Zarią Balti na wyjeździe. W związku z tym, że inne mołdawskie kluby, podobnie jak Zaria korzystają ze stadionu w Kiszyniowie, premierowy pojedynek Górnika został jednak przeniesiony na arenę przy ulicy Roosvelta 81 w Zabrzu. Rewanż odbędzie się w Kiszyniowie. Co ciekawe goście z Mołdawii na pierwszy mecz przyjadą na Górny Śląsk autobusem, co oznacza ponad 1000 kilometrów drogi po karpackich szosach.

Piłkarze Górnika w spokoju przygotowują się do pierwszego od 23 lat występu klubu w europejskich pucharach. W 1995 roku zabrzanie grali w Pucharze Intertoto, ale szybko zakończyli przygodę z rozgrywkami. Trzeba jednak pamiętać, że to Górnik jest autorem największego sukcesu polskiej drużyny w Europie – w 1970 roku piłkarze z Zabrza doszli do finału Pucharu Zdobywców Pucharu. Teraz Górnicy mają najmłodszą drużynę w historii, ale i problemy kadrowe po tym jak z klubu odeszło kilku kluczowych graczy, między innymi Rafał Kurzawa czy Mateusz Wieteska. Do Ligi Europy zabrzanie zgłosili 26 piłkarzy.

Transmisja internetowa meczu Górnik Zabrze – Zaria Balti w czwartek o 19:50 na portalu Polsatsport.pl oraz w IPLA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *