Lipiec na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na lipiec 2018 roku.

 

 

 

Życie w koronach drzew
Premiera: czwartek 5 lipca, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV"
Tytuł oryginalny: The Woodsmen

W gęstych lasach amerykańskiego Wybrzeża Północno-Zachodniego niewielka grupa mężczyzn żyje we własnoręcznie zbudowanych domach w koronach drzew, nie korzystając z większości zdobyczy cywilizacji. Takie życie to spełnienie ich marzeń: funkcjonują na własnych zasadach, z dala od miejskiego zgiełku i pracy na etacie. Każdy z nich wybrał taką drogę z innego powodu.

Ale „Życie w koronach drzew" nie jest łatwe. Zobaczymy, jak bohaterowie serii — Mike, Steve, Ethan, Aza i Jay — budują swoje schronienia, konstruują sprzęty i udogodnienia niezbędne do codziennego życia; jak polują, jedzą i zdobywają potrzebne rzeczy w tym nietypowym środowisku.

Kable i lód
Premiera: piątek 13 lipca, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV"
Tytuł oryginalny: Power & Ice

„Kable i lód" to seria ukazująca pracę trzech konkurujących ze sobą firm energetycznych z Alaski. Ich doskonale wyszkoleni pracownicy muszą walczyć z mrozem, lodem i potężnymi burzami, aby w wyjątkowo trudnych warunkach — często przy zerowej widoczności — zapewnić dopływ elektryczności do ludzkich osad.

Firmy Alaska Line Builders, Electric Power Constructors i City Electric konkurują o trudne, bardzo niebezpieczne, ale też naprawdę lukratywne zlecenia na terenie najdalej na północ wysuniętego stanu USA. Praca w takich warunkach jest bardzo trudna i wyjątkowo niebezpieczna, ale też przynosi ogromną satysfakcję!

Łowcy jeleni
Premiera: niedziela 22 lipca, godz. 18:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 30 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV"
Tytuł oryginalny: Chasing Tail

Mike Andronaco i jego hałaśliwa ekipa w myśliwskich strojach wydają się kompletnie nie pasować do eleganckiego przedmieścia New Canaan w stanie Connecticut. Co robi grupka prostych pracowników fizycznych wśród posiadłości należących do najbogatszych Amerykanów? Toczy niezwykłą walkę o terytorium z wyjątkowo inwazyjnym gatunkiem. Chodzi o mulaki białoogonowe, zwane też jeleniami wirginijskimi, które mnożą się na potęgę i zagrażają całej okolicy.

Andronaco — myśliwy polujący z łukiem — wraz ze swoimi współpracownikami spędzili cały zimowy sezon łowiecki, krążąc między domami, tropiąc i polując na rogate szkodniki. Aby jednak dobrze wypełnić swoje zadanie, myśliwi muszą współpracować z mieszkańcami New Canaan: kiedy tropią jelenia, każde wejście na teren czyjegoś ogródka wymaga oficjalnej zgody właściciela. Niekonwencjonalne zderzenie kultur prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

 

 

Dzikie Shamwari
Premiera: sobota 7 lipca, godz. 17:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 13 x 30 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Shamwari Untamed

Rezerwat Shamwari w RPA to ponad 240 kilometrów kwadratowych dzikich terenów. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć go „od kulis", poznać jego pracowników i dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca.

Tajemnice wymarłych olbrzymów
Premiera: niedziela 22 lipca, godz. 17:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Mysteries of the Lost Giants

Po wyginięciu dinozaurów Ziemię zamieszkiwały inne, równie dziwne, ogromne zwierzęta. Były wśród nich trzynastometrowe węże ważące tyle co samochód ciężarowy, rekiny wielkości autobusów, dwudziestotonowe nosorożce czy leniwce 200 razy większe od tych, które żyją dzisiaj.

Choć wielkie rozmiary pozwalały im łatwo zdominować konkretne ekosystemy, sprawiały jednocześnie, że zwierzęta te były bardziej podatne na wszelkie przemiany zachodzące w środowisku: zmiany klimatu, utratę siedlisk, braki pożywienia czy pojawianie się konkurencyjnych gatunków.

Dziś ostatnie wielkie zwierzęta, dalecy potomkowie tamtych gigantów, także są już w odwrocie — a niektóre znajdują się na granicy wymarcia.

Dookoła świata z Viasat Nature
W dni robocze od poniedziałku 2 lipca, godz. 18:30

Zapraszamy w podróż do wielu egzotycznych miejsc. Będą nam towarzyszyć Steve Backshall, Dominic Monaghan, Nigel Marven, Lucy Cooke, Ben Fogle i Paul O'Grady!

Dzika Norwegia
Niedziela 15 lipca, godz. 18:35

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Wild Norway

Dzikie tereny Norwegii są zdominowane przez trzy rodzaje krajobrazów: gęste lasy rozpościerające się aż po północ Syberii, surowe wybrzeża klifowe oraz wyżyny i góry w głębi lądu.

W filmie „Dzika Norwegia" zobaczymy wiele charakterystycznych gatunków zwierząt, które przystosowały się do życia w tych trudnych środowiskach, między innymi niedźwiedzie polarne, lisy polarne, wilki, morski orki.

 

 

Włochy: ukryte miasta
Premiera: poniedziałek 16 lipca, godz. 22:15

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Italy's Invisible Cities

Film „Rzym: ukryte miasto" okazał się wielkim sukcesem. Teraz dr Michael Scott wyrusza na nową wyprawę, aby zbadać ukryte skarby kolejnych trzech włoskich miast — Neapolu, Wenecji i Florencji. W tym celu wykorzysta najnowocześniejsze technologie: trójwymiarowe skanowanie o bardzo wysokiej rozdzielczości, doskonałą grafikę komputerową oraz drony z podczepionymi kamerami. Dzięki temu zobaczymy nawet najdrobniejsze szczegóły ukrytych dotąd miejsc.

Podwodne skany Zatoki Neapolitańskiej ujawnią zniszczony przez trzęsienie ziemi, zatopiony kurort z czasów starożytnego Rzymu. Dowiemy się, co znajduje się pod wspaniałymi pałacami Wenecji, a we Florencji — dzięki trójwymiarowym modelom komputerowym katedry — będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska fascynującej konstrukcji największej na świecie ceglanej kopuły, będącej jednym z najwspanialszych osiągnięć architektury Renesansu.

Nasza wojna światowa
Premiera: sobota 14 lipca, godz. 19:45

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Our World War

Dynamiczny, porywający i autentyczny — „Nasza wojna światowa" to fabularny serial o niezwykłej odwadze młodych żołnierzy walczących 100 lat temu w I wojnie światowej. Brutalne realia ukazane za pomocą znakomitej pracy kamery w połączeniu z kameralnym, momentami niemal dokumentalnym stylem filmowania — wszystko to pozwala zobaczyć wojnę w zupełnie nowy sposób: tak, jak widzieli ją żołnierze i naoczni świadkowie.

Akcja serialu oparta jest na wspomnieniach uczestników walk, wywiadach, listach i nagraniach wypowiedzi żołnierzy, ukazujących brutalne, poruszające doświadczenia z pierwszej linii frontu. Inspiracją serii była inna produkcja: doskonale przyjęta przez krytyków i wielokrotnie nagradzana "Our War".

Blizny Nankinu
Premiera: środa 18 lipca, godz. 22:55

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 30 min
Gatunek: Dokument fabularyzowany/ historia
Tytuł oryginalny: Scars of Nanking

Film „Blizny Nankinu" opowiada o amerykańskich misjonarzach, którzy starają się ratować życie chińskich cywili, mordowanych i gwałconych przez japońskich żołnierzy w czasie masakry nankińskiej — a także zbierać dowody ludobójstwa dokonywanego przez Japończyków. W 1937 r., kiedy cesarska armia japońska wkroczyła do Nankinu — ówczesnej stolicy Chin — wymordowano dziesiątki tysięcy cywilów i jeńców wojennych, a tysiące kobiet zgwałcono. Większość obcokrajowców uciekła z Nankinu jeszcze przed wejściem Japończyków, ale 22 z nich zostało.

Film opowiada historię kilku z nich: amerykańskich misjonarzy, wśród których byli nauczyciele, lekarze i księża. Wszyscy oni ryzykowali własnym życiem, aby chronić chińskich cywili w tych strasznych dniach.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.