Listopad 2017 na SundanceTV

W listopadzie SundanceTV zaprasza m.in. na sześcioodcinkowy serial „Acceptable risk”, kontynuację serialu „Dyrektor” oraz 1. sezon serialu „Głębokie wody”.

 

 

 

 

W nadchodzącym miesiącu zobaczyć będzie można także liczne filmy – w szczególności polecamy zwycięskie filmy krótkometrażowe konkursu SundanceTV Shorts 2017.

 

SERIALE

ACCEPTABLE RISK
Od 16 listopada w czwartki o 22:00

Finałowy odcinek 21 grudnia

Występują: Elaine Cassidy, Morten Suurballe, Angeline Ball

Akcja sześcioodcinkowego serialu toczy się w Montrealu, gdzie zostają znalezione zwłoki Lee Manninga, szefa firmy farmaceutycznej. Tuż przed śmiercią mężczyzna rozmawiał ze
swoją żoną Sarah przez telefon. Życie kobiety legnie w gruzach, tym bardziej że jej pierwszy mąż zmarł trzy lata wcześniej.

Przeglądając listę kontaktów Lee, Sarah zaczyna zdawać sobie sprawę, jak mało wiedziała o życiu swojego męża. Podejmując dochodzenie, które rodzi więcej pytań niż odpowiedzi, Sarah nagle znajduje się w centrum podejrzeń, a jej życie jest pod
obserwacją.

HELL ON WHEELS – SEZON 5
Finałowy odcinek sezonu 5A 5 listopada o 22:00,

kontynuacja sezonu (5B) w grudniu
Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy

Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii.

Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.

SERIALE

GŁĘBOKIE WODY: SEZON 1.
W niedziele od 12 listopada o 22:00

Występują: Noah Taylor, Yael Stone, William McInnes

W mieszkaniu znajdującym się przy Plaży Bondi zostają znalezione okaleczone zwłoki młodego mężczyzny. Do zbadania sprawy zostają przypisani detektywi Tori Lustigman (Yael Stone, znana z serialu „Orange Is the New Black”) i Nick Manning (Noah Taylor, znany z serialu „Peaky Blinders”).

Czy to brutalne morderstwo zostało dokonane w trakcie rabunku, czy popełnił je ktoś z bliskich ofiary, czy też może jest to zbrodnia motywowana nienawiścią wobec gejów?

Wkrótce dokonany zostaje kolejny rytualny mord – detektywi odkrywają wtedy, że do zwabienia ofiar zabójca wykorzystuje mobilny portal społecznościowy o nazwie THUSTR. Nikt, kto używa tej aplikacji nie jest bezpieczny. Tak oto rozpoczyna się wyścig z czasem – czy detektywom uda się złapać mordercę, nim ten znów zaatakuje?

THIS COLD LIFE
Środa 8 listopada o 22:00

Reżyseria: Darren Mann

Dokument śledzi losy barwnych postaci, które postanowiły zamieszkać w wysuniętym najdalej na północ mieście na świecie, gdzie żyje więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi.

THE PULITZER AT 100
Środa 15 listopada o 22:00

Występują: Helen Mirren, Natalie Portman, John Lithgow

Niezależny dokument wyreżyserowany przez Kirka Simona, laureata Oscara i nagrody Emmy, został zrealizowany w setną rocznicę ustanowienia nagrody Pulitzera.

Film przedstawia wciągające historie artystów, którzy są llaureatami tej prestiżowej nagrody.

COLUMBUS
Środa 29 listopada o 22:00

Występują: John Cho, Haley Lu Richardson, Parker Posey

Urodzony w Korei mężczyzna zatrzymuje się na dłużej w mieście Columbus w stanie Indiana, gdzie jego ojciec zapada w śpiączkę.

Bohater spotyka młodą kobietę, która planuje zostać w miasteczku ze swoją wychodzącą z nałogu matką, rezygnując tym samym z realizacji swoich marzeń.

FILMY

ZWYCIĘZCY SUNDANCE TV SHORTS 2017
Sobota 4 listopada o 22:00

Prezentujemy filmy wszystkich zwycięzców konkursu filmów krótkometrażowych SundanceTV Shorts 2017:

Black (Reż. Tomasz Popakul) – POLSKI ZWYCIĘZCA

Le reste est l’œuvre de l’homme (Reż. Doria Achour)

Vengance (Reż.. Isabelle Nouzha)

Ringo (Reż. Adria Pages)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *