MediaPolsatZapowiedzi TV

Listopad na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na nadchodzący miesiąc listopad 2020 roku.

 

 

 

Wędkarze ekstremalni

Premiera: sobota 21 listopada, godz. 20:00

Trzech fanatyków wędkarstwa podróżuje po całym świecie, podejmując kolejne szalone wyzwania. Oto świat dobrej zabawy, męskiej przyjaźni i pozytywnej rywalizacji. Umiejętności całej trójki zostaną wystawione na ciężką próbę, bo stworzenia, które próbują złowić, zdecydowanie nie są łatwą zdobyczą.

Dodatkowo, połowy odbywają się w ekstremalnych warunkach – od łowienia na pełnej wielkich waranów wyspie Komodo po walkę z żywiołami na lodowatym Atlantyku, na rzece Zambezi czy w dzikich ostępach Nepalu.

Ciężka praca na antypodach

Codziennie w dni powszednie, od poniedziałku 2 listopada, godz. 22:00

Na morzu, na ziemi czy w powietrzu: oddani, ciężko pracujący ludzie z Australii i Oceanii robią rzeczy, których nikt z nas nie chciałby robić.

Na pewno jednak chętnie obejrzymy, siedząc wygodnie w fotelu, jak na antypodach wygląda poszukiwanie złota, łowienie homarów czy wyłapywanie zdziczałego bydła – nie wspominając o budowaniu jednego z największych na świecie systemów transportowych.

Australijscy łowcy bydła

Premiera: wtorek 3 listopada, godz. 22:00

Każdego roku w czasie australijskiej pory suchej garstka dzielnych mężczyzn i kobiet zarabia na życie, wyłapując zdziczałe bydło. Po australijskich pustkowiach wędruje około 300 tys. dziko żyjących krów i bawołów. Z punktu widzenia środowiska naturalnego zwierzęta te są szkodnikami: jeśli nie zostaną wyłapane, są odstrzeliwane.

Ale ich odławianie jest nie tylko korzystne dla środowiska – to także ważna gałąź gospodarki, szczególnie dla rdzennych Australijczyków. Stawką są ogromne zyski – szacuje się, że zdziczałe bydło warte jest 150 milionów dolarów. Ale też jego chwytanie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zajęć – to praca wysokiego ryzyka, choć niezwykle opłacalna.

 

 

Indie: dziki stan Karnataka

Niedziela 15 listopada, godz. 15:00

Indyjski stan Karnataka to jeden z najbogatszych na Ziemi terenów dzikiej przyrody. Choć zajmuje zaledwie 5% powierzchni Indii, na jego terenie żyje jedna czwarta wszystkich gatunków zwierząt występujących w tym kraju.

Program przedstawia losy wielu niezwykłych stworzeń żyjących w górach, na pustyni, w dżungli i oceanach tej wspaniałej krainy. Trzy lata pracy zaangażowanych filmowców pozwoliły pokazać stan Karnataka w wyjątkowy sposób.

Największe i najgroźniejsze

Premiera: piątek 6 listopada, godz. 20:00

Biolog Niall McCann powraca – tym razem wyrusza w podróż dookoła świata, aby przyjrzeć się, jak niektóre zwierzęta radzą sobie dzieląc swoje terytorium z człowiekiem. Obserwuje, w jaki sposób reagują na zmiany klimatyczne i inne zagrożenia dla ich naturalnych siedlisk.

W kolejnych odcinkach zobaczymy, jak Niall odwiedza „więzienie dla niedźwiedzi polarnych” w kanadyjskiej prowincji Manitoba, ucieka przed leśnym słoniem w Bengalu Zachodnim i pomaga przenosić aligatory z przedmieść Houston w Stanach Zjednoczonych.

Fascynujące spotkania i wspaniałe zdjęcia pomagają świeżym okiem spojrzeć na temat ochrony dzikiej przyrody, a wszystko to dzięki unikalnej mieszance naukowych informacji, brawury, akcji i zaraźliwego humoru.

Dzika Azja

W każdą niedzielę listopada od 8 listopada, godz. 15:00

Azja, najbardziej zaludniony kontynent na Ziemi, rozciąga się na powierzchni ponad 44 milionów kilometrów kwadratowych. Znajdziemy tu najgęściej zaludnione obszary na świecie, a także ogromne tereny, na których nikt nie mieszka.

Żyją tu ludzie pochodzący z najróżniejszych środowisk, mający różne zwyczaje, prowadzący różną politykę i wyznający różne religie. Podobnie zróżnicowana jest azjatycka przyroda. Doskonale przygotowane programy dokumentalne ukażą nam krajobrazy, miasta i mieszkańców Azji oraz ich wpływ na tutejszą dziką przyrodę.

Dzikie Tokio

Niedziela 8 listopada, godz. 15:00

Tokio to największy i najgęściej zaludniony obszar metropolitalny na świecie, ale 38 milionów jego mieszkańców – czwarta część całej populacji Japonii – dzieli przestrzeń życiową z wieloma przedstawicielami dzikiej przyrody.

Urocze chrząszcze z rodziny bogatkowatych, spotykane w rozsianych na terenie miasta świątyniach, rybitwy gniazdujące na dachach domów i ryby żyjące w rzece Tama, a także niedźwiedzie, małpy
czy podobne do lisów japońskie jenoty żyjące w okolicznych lasach: w tym programie zobaczymy potęgę natury w stolicy Japonii.

Jak psy i koty podbiły świat

Premiera: sobota 14 listopada, godz. 15:00

Na naszej planecie żyje obecnie około 525 milionów psów i 600 milionów kotów. A przecież takie zwierzęta nie istniały w dzikiej przyrodzie: zostały „stworzone” przez człowieka. Jaki niewiarygodny proces przemienił wilka w małego chihuahuę, a drapieżne dzikie koty w puchate persy?

I jak udało im się podbić świat? Naukowcy badający te procesy dokonują wielu fascynujących odkryć. Ten dwuczęściowy program przybliża nam wyniki najnowszych badań, które zrewolucjonizowały wiedzę na temat tego, jak doszło do kohabitacji, współpracy i wreszcie wspólnej ewolucji ludzi oraz zwierząt.

Gdzie jest Sułtan?

Niedziela 22 listopada, godz. 15:00

Film dokumentalny ukazujący historię Sułtana – tygrysa, który walczył o pozycję dominującego samca w rezerwacie tygrysów Ranthambore w Indiach. Życie Sułtana dokumentowali filmowcy Mike i Gautam Pandeyowie, ojciec i syn. Kiedy zwierzę nieoczekiwanie zniknęło, mężczyźni postanowili rozwiązać tę zagadkę.

Na terenie rezerwatu Ranthambore w latach 2012-2017 zaginęło co najmniej 12 tygrysów. W przypadku młodych osobników zakłada się zwykle, że padły łupem kłusowników, tym razem jednak historia była bardziej skomplikowana. Dokument poprzez historię Sułtana ukazuje szerszą perspektywę problemów związanych z ochroną tygrysów.

Gyamo – królowa gór

Niedziela 29 listopada, godz. 15:00

Pantery śnieżne to zwierzęta rzadkie i bardzo trudne do sfilmowania. Fakt, że tym drapieżnikom udało się przetrwać, wskazuje iż ich siedlisko jest zdrowe, a także zróżnicowane biologicznie. Gyamo – samicy pantery śnieżnej – oraz dwójki jej młodych nie widziano od czasu pojawienia się w okolicy dużego samca.

Duet filmowców, Mike i Gautam Pandeyowie (ojciec z synem), podążają tropem zaginionych zwierząt. Dokument ukazuje życie panter śnieżnych i stojące przed nimi wyzwania. Czy dzięki temu uda się znaleźć rozwiązania mające na celu ochronę tych rzadkich kotów i ich siedlisk, zanim znikną na zawsze?

 

 

Skarby przeszłości i ich tajemnice

Premiera: dni powszednie od poniedziałku 16 listopada, godz. 19:50

Seria opowiada o sześciu skarbach świata starożytnego: poznamy ukryte w Ameryce miasto piramid – Cahokię; miedziany zwój z Qumran; zapomniane miasto Pi-Ramesse-Aa-nachtu: grobowiec Tutanchamona; dzieje Świętego Graala; i wreszcie historię zatopionej Atlantydy.

Każdy obiekt i miejsce zostaną zbadane przez ekspertów przy użyciu nowych technik, w tym także najnowocześniejszych metod współczesnej kryminalistyki, dzięki czemu wiele faktów odkryjemy po raz pierwszy w historii. Do jakich skarbów prowadzi miedziany zwój? Czy kiedykolwiek znajdziemy Świętego Graala? Jakie tajemnice kryje jeszcze grobowiec Tutanchamona? Już wkrótce dowiemy się tego!

Tajemnice III Rzeszy

W dni powszednie od poniedziałku 2 listopada, godz. 21:00

Nazistowskie Niemcy widziane z mniej znanej perspektywy: po raz pierwszy będziemy mieli okazję zobaczyć prywatne nagrania ludzi żyjących w państwie Adolfa Hitlera.

Dowiemy się, jak III Rzesza wykorzystywała naukę i w jaki sposób ludzie odpowiedzialni za nowe narzędzia walki Hitlera uniknęli odpowiedzialności.

Życie w kraju Hitlera

Premiera: codziennie od poniedziałku 2 listopada, godz. 21:00

W 1933 r. Hitler został kanclerzem Niemiec. Sześć lat później poprowadził swoich rodaków na wojnę, aby po kolejnych sześciu latach doprowadzić ich do klęski i zniszczenia.

Od dojścia Hitlera do władzy do jego upadku i śmierci w 1945 r. miliony Niemców żyły w największym autorytarnym reżimie w historii: w państwie, które regularnie i systemowo gnębiło, przesiedlało i mordowało miliony ludzi. Serial ukazuje codzienne życie w nazistowskich Niemczech.

Dowiemy się, jak żyli zwykli ludzie – i jak po wojnie dochodzili do siebie po doświadczeniach hitleryzmu.

Nadprzyrodzone plany nazistów

Premiera: codziennie od poniedziałku 9 listopada, godz. 21:00

Ta trzyczęściowa seria analizuje niezwykłą historię planów Hitlera i partii nazistowskiej, dotyczących wygrania wojny przy użyciu różnych sił nadprzyrodzonych i okultyzmu; od mitów o wampirach i wilkołakach po ideę wskrzeszania oraz reinkarnacji wojowników; od nazistowskiego Jezusa do starożytnej superbroni: to tylko niektóre z tajnych projektów i magicznych technik, które Niemcy chcieli wykorzystać aby wpłynąć na wynik wojny.

Wiedeń: imperium, dynastia, marzenie

Premiera: niedziela 15 listopada, godz. 21:00

Dokumentalny serial o mieście przekształconym i na nowo zdefiniowanym przez historię. Rzymskie początki Wiednia i jego strategiczne położenie geograficzne sprawiły, że wielokrotnie był on areną wojen, intryg, oszustw i niekończących się walk o władzę. Wiedeń to stolica, na której silne piętno odcisnęły zarówno konflikty, jak i kultura wysoka.

Simon Sebag Montefiore oprowadza nas po brukowanych uliczkach miasta, aby ukazać nam jego bogatą historię; podąża śladami Napoleona i Hitlera, Beethovena i Mozarta – oraz innych słynnych postaci, które ukształtowały współczesny Wiedeń.

Tajemnice templariuszy

Premiera: codziennie od poniedziałku 23 listopada, godz. 22:05

Program opowiada o dziejach najbardziej tajemniczego i potężnego zakonu rycerskiego Średniowiecza: Templariuszy. Zobaczymy historię powstania zakonu, jego dojścia do bogactwa i upadku po oskarżeniach o herezje. Autorzy programu skupiają się także na rytuałach templariuszy i całej tradycji średniowiecznego rycerstwa.

Poznamy także oficjalne dziedzictwo łączące Templariuszy z Ziemią Świętą oraz całą Europą. Seria precyzyjnie rozróżnia bogatą mitologię dotyczącą zakonu templariuszy od twardych faktów historycznych.

Kości z Patagonii

Premiera: sobota 28 listopada, godz. 21:55

W roku 2015 minęło 150 lat od czasu, kiedy przybysze z Walii osiedlili się w Patagonii (wielu ich potomków do dziś żyje w Argentynie).

Nie wszyscy z pierwszych osadników przeżyli, a odnalezione niedawno kości mogą należeć do pierwszych walijskich kobiet, które zmarły na tych terenach w 1865 r. Dowiemy się, jak ludzkie szczątki mogą pomóc w zrozumieniu tej fascynującej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *