Listopad na kanałach Polsat Viasat

Listopadowa ramówka kanałów tematycznych Viasat to nieodmiennie starannie dobrane, ekskluzywne propozycje programowe.

 

 

 

Najlepsze z najlepszych

Codziennie od poniedziałku 5 listopada, godz. 21:00

Zapraszamy na najlepsze programy, jakie Polsat Viasat Explore ma do zaproponowania w listopadzie. Wszystko to, co widzowie lubią najbardziej, teraz można oglądać codziennie!

Propozycje takie jak „Australijscy poszukiwacze złota”, „Wędkarskie pojedynki”, „Warsztat ostatniej szansy”, „MegaDrwale”, „Nefrytowa gorączka”, „Gruchoty — reaktywacja” czy „Kowboje z zimnych wód” to programy, które naprawdę warto zobaczyć!

Rzeczne potwory — serie 6. i 7.

Premiera: poniedziałek 19 listopada, godz. 20:00

Seria 6. to prawdziwe wyzwanie: Jeremy Wade wyrusza w daleką drogę, aby zmierzyć się z zagadkami tak dziwacznymi, że ich rozwiązanie wymagało od niego spędzenia całego roku w Ameryce Południowej. Od politycznie niestabilnych rejonów na styku Brazylii, Kolumbii i Peru po zagubioną w lasach deszczowych wioskę indiańskiego plemienia. Jeremy przemierza cały kontynent, aby szczegółowo zbadać każdy przypadek i wyciągnąć z wody kolejną zdobycz.

W serii 7. Jeremy łowi słodkowodne ryby lubiące ludzkie mięso. Ta szalona wyprawa przez mroczną stronę natury pełna będzie przygód, tajemnic, trzymających w napięciu pościgów i pojedynków woli między człowiekiem a bestiami o niemal nadprzyrodzonych mocach.

Gwiazdy wędkarstwa

Premiera: poniedziałek 19 listopada, godz. 19:25

Sezon: 1
Liczba odcinków: 5 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ reality TV
Tytuł oryginalny: Fishing Allstars

Prezenter Dean Macey w towarzystwie swoich gości podróżuje po Wielkiej Brytanii i całej Europie, aby w różnych miejscach testować swoje wędkarskie umiejętności.

Od łowienia wojowniczych brzan w rwącej rzece po poszukiwania mniejszych gatunków czy polowanie na wielkiego karpia. W tym programie każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

Wielkie rzeki

Premiera: niedziela 11 listopada, godz. 17:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Mighty Rivers

Odkrywca, naukowiec i zapalony wędkarz Jeremy Wade tym razem sięga po swoją słynną wędkę w zupełnie nowym celu. Jeremy doskonale wie, że rzeki na całej naszej planecie przechodzą okres dramatycznych zmian.

Przez ostatnie 40 lat obserwował, jak drapieżniki ze szczytu łańcucha pokarmowego znikają z kolejnych systemów rzecznych — teraz obawia się, że wkrótce w naszych rzekach w ogóle nie będzie potworów… Dlatego Jeremy Wade wyrusza na wielką wyprawę, aby zbadać stan sześciu największych rzek na Ziemi.

Prywatne zoo Chrisa Humfreya

Premiera: sobota 10 listopada, godz. 18:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 13 x 30 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Chris Humfrey’s Wild Life

Chris Humfrey to zoolog z pasją, a jego miłość do natury sprawiła, że prowadzi wyjątkowe życie. Chris wraz z żoną Nicole i dwójką dzieci mieszka na terenie własnego zoo, dzieląc życie z ponad 2 tysiącami zwierząt. Jego pasją jest łączenie współczesnego świata i dzikiej przyrody. W zoo prowadzi szeroki program hodowli wielu australijskich gatunków. Razem ze swoimi młodymi pomocnikami zabiera też zwierzęta do szkół, aby umożliwić uczniom bezpośredni kontakt z przyrodą.

A kiedy Chris akurat nie szuka w swoim biurze pytona uciekiniera, nie karmi butelką małych walabii i nie walczy o pilota z koalą uzależnionym od telewizji, zapuszcza się w australijski busz. W tym programie dzika, australijska przyroda zagości w naszych domach dzięki Chrisowi, jego szerokiej wiedzy, niezwykłemu życiu i alternatywnemu spojrzeniu na otaczający świat.

Ocalić niedźwiadki

Premiera: poniedziałek 19 listopada, godz. 16:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 12 x 30 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Wild Bear Rescue
Rok: 2017

Ci ludzie mają misję: ratują zagłodzone, opuszczone niedźwiadki, wychowują je do momentu, kiedy będą w stanie żyć samodzielnie, a potem wypuszczają na wolność. Mieszkający na północy Kolumbii Brytyjskiej państwo Langenowie prowadzą jeden z największych na świecie ośrodków rehabilitacji niedźwiedzi i są jedynymi ludźmi mającymi licencję na wychowywanie oraz wypuszczanie na wolność niedźwiedzi grizzly.

W każdym odcinku zobaczymy wspaniałą przyrodę północy Kanady i poznamy fascynujące historie niedźwiedzi, które trafiają do schroniska Northern Lights Wildlife Shelter. Langenowie co roku ratują dziesiątki osieroconych niedźwiedzi czarnych, grizzly i kermode, aby kolejnej wiosny wypuścić je z powrotem do puszczy.

Historia kataklizmów

Sobota 3 listopada, godz. 20:40

Program nadawany w ramach tygodnia „Ziemi ekstremalnej”: cyklony, wulkany, trzęsienia ziemi, powodzie… Co roku naszą planetę nawiedzają kataklizmy, ale każdy rok jest inny. Kto wie, gdzie uderzy kolejna klęska żywiołowa? Ekipa „Historii kataklizmów” jest zawsze na posterunku, gotowa wyruszyć w dowolne miejsce na Ziemi, aby zdobyć doskonałej jakości nagrania tych przerażających wydarzeń.

Wspaniałe zdjęcia w jakości 4K, nakręcone w najdalszych zakątkach naszej planety, w połączeniu z wypowiedziami ekspertów i znakomita grafiką komputerową pozwolą nam zrozumieć tajemnice świata, w którym żyjemy.

 

 

Nazizm: morderstwa i tajemnice

Premiera: poniedziałek 12 listopada, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Nazi Murder Mysteries

Zapuszczamy się w mroczne rejony. Wiadomo, że niektóre z najważniejszych postaci najbardziej złowrogiego reżimu w historii same miały do czynienia z tajemnicami i zbrodniami.

Autorzy serii „Nazizm: morderstwa i tajemnice” prezentują fakty, przedstawiają dowody, analizują różne teorie i starają się wyciągnąć z nich wnioski. Zobaczymy archiwalne nagrania i rekonstrukcje wydarzeń, przekonamy się, jak dziś wyglądają miejsca tamtych wydarzeń oraz wysłuchamy komentarzy historyków i ekspertów.

Pierwsi ludzie

Premiera: niedziela 18 listopada, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 5 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: First Peoples

Ludzie pojawili się na afrykańskich sawannach ponad 200 tysięcy lat temu. Dziś na naszej planecie  jest nas już ponad siedem miliardów. Jak naszym praprzodkom udało się pokonać wszelkie przeciwności i zasiedlić wszystkie kontynenty? Jaka była tajemnica ich sukcesu?

Ten program to globalna opowieść detektywistyczna, wykorzystująca najnowsze odkrycia i badania genetyczne, aby dotrzeć do sedna tego, czym jest człowieczeństwo.

Geniusze: zagrożony gatunek

Premiera: środa 7 listopada, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Deadly Intelligence

Program analizuje przypadki podejrzanych i niejasnych zgonów znakomitych naukowców. Dziesiątki uczonych na całym świecie zmarły w niewyjaśnionych okolicznościach w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat, a wielu przypadków do dziś nie wyjaśniono. Autorzy serii sięgają po analizy byłych śledczych FBI, ekspertów i tajnych agentów.

Program „Geniusze: zagrożony gatunek” to próba ponownego zbadania dawno zamkniętych spraw i odkrycia spisków, intryg i działań wywiadowczych. Od fizyków atomowych ginących w wybuchach samochodów po inżynierów artylerii zastrzelonych na progach własnych domów. Okazuje się, że wiedza może być naprawdę niebezpieczna.

100 dni do zwycięstwa

Premiera: niedziela 11 listopada, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: 100 Days To Victory

Szczegółowe rekonstrukcje wydarzeń, wywiady z najlepszymi historykami i najwyższej klasy grafika komputerowa: program „100 dni do zwycięstwa” to fascynująca relacja z ostatnich 100 dni I wojny światowej. Dowiemy się, jak generałowe Ententy współpracowali, kreując nowe sposoby wygrania wojny. Pięciu wielkich przywódców-wizjonerów spotkało się, aby pokonać wroga, działając wspólnie i wykorzystując najnowsze zdobycze nauki.

Byli to: marszałek Ferdinand Foch (Francja), marszałek polny Douglas Haig (Wielka Brytania), generał John J. Pershing (USA), generał Arthur Currie (Kanada) i generał John Monash (Australia).

Ten fascynujący, fabularyzowany dokument ukazuje żywe portrety ludzi, którzy doprowadzili do zwycięskiego zakończenia wielkiej wojny.

Stulecie I wojny światowej

Przez całą niedzielę 11 listopada

W dniu Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy nie tylko na premierę „100 dni do zwycięstwa” — poruszającej relacji z ostatnich stu dni I wojny światowej — ale także na wcześniejsze serie dokumentalne poświęcone temu okresowi w historii. „37 dni — droga do I wojny światowej” to relacja z ostatnich dni pokoju, natomiast „Nasza wojna światowa” przybliża świadectwa i wspomnienia żołnierzy biorących udział w walkach.

„Wojna asów przestworzy” pokazuje początki nowego rodzaju sił zbrojnych: lotnictwa wojskowego, podczas gdy „I wojna światowa w liczbach” pozwala spojrzeć na Wielką Wojnę z perspektywy liczb, statystyk i kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *