MediaZapowiedzi TV

Listopad na kanałach z portfolio BBC Studios

Listopadowe propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

Doktor Who
(Doctor Who)
Poniedziałki i wtorki od 26 listopada, godz. 18:30
Sezon 11 (10 odcinków)

Długo oczekiwany nowy sezon kultowego serialu, a w nim po raz pierwszy Jodie Whittaker w roli trzynastego doktora oraz szereg fascynujących postaci. Za sterami produkcji zespół światowej klasy.

Dzięki świeżemu spojrzeniu scenarzysty Chrisa Chibnalla powstaje porywająca, zabawna oraz pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji podróż przez czasoprzestrzeń. Trzymający w napięciu i pełen humoru serial to najwyższej klasy rozrywka dla każdego.

W zasięgu wzroku
(In Plain Sight)
Od poniedziałku 26 listopada, godz. 22:30
Sezon 1 (3 odcinki)

Klimatyczny dramat oparty na mrożącej krew w żyłach prawdziwej historii seryjnego mordercy Petera Manuela oraz próbującego zaprowadzić go za kratki detektywa Williama Munciego.

W ciągu dwóch lat Peter Manuel zamordował osiem osób i terroryzował małą szkocką społeczność South Lanarkshire, czerpiąc ogromną przyjemność z paniki oraz medialnego szumu. Przestępca pozostawał na wolności tak długo, ponieważ sprytnie wymykał się
z kręgu podejrzeń policjantów – nie posiadał motywu zbrodni, a jego ofiar nic nie łączyło.
Komisarz William Munci był przekonany o winie Manuela i z wielką determinacja walczył o skazanie aroganckiego zbrodniarza.

Rodzina Durrellów
(The Durrells)
Soboty i niedziele od 17 listopada, godz. 20:40
Sezon 2 (6 odcinków)

Drugi sezon lubianego przez widzów uroczego serialu przedstawiającego perypetie angielskiej rodziny, która w poszukiwaniu lepszego życia zamieszkała na słonecznej greckiej wyspie.

Zubożała choć pełna nadziei wdowa Louise Durrell pragnie stworzyć szczęśliwy dom dla gromadki swoich niesfornych dzieci. Rodzina, choć otoczona pięknymi krajobrazami, wciąż boryka się z problemami finansowymi. Najmłodszy syn i jego stale powiększająca się zwierzęca menażeria zaczynają stanowić zagrożenie dla niszczejącej willi. Sposobem na podreperowanie rodzinnego budżetu ma być sprzedawanie tradycyjnych angielskich smakołyków na pobliskim ryneczku.

Przypadkowe zatrucie lokalnych mieszkańców okazuje się jednak kiepskim początkiem nowego biznesu. Towarzyszymy członkom tej wesołej rodziny w ich pierwszych przyjaźniach, miłościach oraz codziennych zmaganiach.

Serial „Rodzina Durrellów” zdobył uznanie krytyki, czego wyrazem jest nominacja do nagrody BAFTA. Keeley Hawes została uhonorowana nagrodą Broadcasting Press Guild dla najlepszej aktorki.

 

 

Guy Martin: projekt Spitfire
(Guy Martin: Spitfire Restoration)
Wtorek 6 listopada, godz. 22:30

Spitfire to najbardziej skuteczny myśliwiec oraz symbol brytyjskiego oporu podczas II wojny światowej. W maju 1940 roku Spitfire MK1 N3200 został zestrzelony podczas osłaniania wycofujących się spod Dunkierki żołnierzy. Pilotowi G. Stephensonowi udało się wylądować i opuścić maszynę. Ta tymczasem powoli zapadała się w piasku francuskiej plaży. Dopiero w 1980 roku udało się wydobyć wrak, który następnie przeleżał wiele lat u nieznanego właściciela zanim został przekazany firmie renowacyjnej.

Guy Martin, mechanik-pasjonat, dołącza do ekipy podejmującej się renowacji tego zabytkowego myśliwca z czasów II wojny światowej. Prace trwały dwa lata, a każdy postęp śledziły kamery. Twórcy dokumentu przedstawiają ludzi stojących za sukcesem tej wspaniałej maszyny – jej konstruktorów, pracowników fabryk, pilotów oraz mechaników, którzy pracując całą dobę dokonywali niemożliwego, by jak najszybciej wysłać maszynę w powietrze.

Świat Bentleya
(Inside Bentley)
Czwartek 8 listopada, godz. 22:30

W starym przemysłowym miasteczku Crewe istnieje miejsce, w którym inżynieria oraz design współgrają ze sobą w idealnej harmonii. To siedziba Bentley Motors. Po raz pierwszy w historii możemy spojrzeć za kulisy świata luksusowych samochodów.

Twórcy dokumentu przedstawiają zespół firmy, jej wymagających klientów, wchodzą z kamerami na zaplecze fabryki, do salonów firmowych oraz działu personalizacji aut.

Kostka
(The Cube)
Od poniedziałku 12 listopada, godz.19:30
Sezony 8 i 9 (17 odcinków)

Popularny teleturniej, w którym uczestników od nagrody w wysokości 250 tysięcy funtów dzieli aż siedem tylko pozornie prostych zadań zręcznościowych. Lektor wyjaśnia, na czym polega każde wyzwanie, a tajemnicza postać prezentuje, jak należy je wykonać. Nie jest to jednak łatwe dla osoby znajdującej się pod ogromną presją w klaustrofobicznym sześcianie.

Uczestnik ma do dyspozycji dziewięć żyć oraz dwa koła ratunkowe – uproszczenie zadania oraz jego próbne wykonanie. Czy potrafisz się skupić na tyle, by pokonać sześcian?

Guy Martin w Indiach
(Our Guy in India)
Od wtorku 13 listopada, godz. 22:30
Sezon 1 (2 odcinki)

Mechanik i motocyklista rajdowy Guy Martin uwielbia ekstremalne przygody. Tym razem postanawia zwiedzić Indie na swój własny sposób. Ma do przejechania 1500 kilometrów i jakby tego było mało – na zakończenie podróży planuje wziąć udział w jednym z najbardziej zwariowanych wyścigów motocyklowych na świecie – Rider Mania, który przyciąga najwięcej fanów motocykli Royal Enfield.

Na bazarze w Dehli Guy zaopatruje się w swój środek lokomocji i rusza w trasę. Zanim dotrze na Goa dołącza do gangu motocyklistów, delektuje się przysmakami na największym w Azji targu food trucków, spędza noc w towarzystwie szczurów, wspina się na najwyższy w Indiach budynek i poznaje slumsy w Bombaju.

Dragons’ Den: jak zostać milionerem
(Dragons’ Den)
Od piątku 16 listopada, godz. 22:30
Sezon 14 (17 odcinków)

14. sezon popularnego programu, w którym chętni do inwestowania multimilionerzy Peter Jones, Deborah Maeden, Touker Suleyman, Sarah Wilingham oraz Nick Jenkins zasiadają w wygodnych fotelach i oceniają pomysłowych przedsiębiorców, którzy prezentują swoje inicjatywy biznesowe z nadzieją na uzyskanie finansowego wsparcia.

W otwierającym odcinku inwestorzy rozważają wsparcie takich projektów jak: miniaturowe ołówki, ogromne worki oraz urządzenie do czyszczenia butów wymyślone przez 15 letniego fana piłki nożnej. W serii ponadto mapy z materiału, klucze do włazów, urządzenie do składania papieru, nowoczesna wiertarka oraz przenośny gadżet do oszczędzania wody. Każdy z uczestników ma trzy minuty na zaprezentowanie swojego pomysłu jurorom. Później następuje intensywna seria pytań i odpowiedzi.

 

 

Hiperrewolucja: powstanie robotów
(Hyper Evolution: The Rise of The Robots)
Od poniedziałku 5 listopada, godz. 23:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Biolog ewolucyjny dr Ben Garrod oraz inżynier elektroniki profesor Danielle George sprawdzają, czy maszyny zbudowane w celu poprawy jakości naszego życia mogą w przyszłości stać się naszymi konkurentami.

Prowadzący program uzyskali możliwość spotkania z konstruktorami najbardziej zaawansowanych robotów na świecie i przyjrzenia się ich „podopiecznym” – robotom pierwszej generacji oraz ich nowoczesnym, udoskonalonym i bardzo zaawansowanym wersjom. Wszystko po to, by dowiedzieć się, dokąd zmierza nowy “gatunek” i co to oznacza dla nas, ludzi.

Cała prawda o fitnessie
(The Truth About Getting Fit)
Czwartek 8 listopada, godz. 23:00

Nie masz czasu iść na siłownię, a myśl o porannym bieganiu grozi wysypką? Teraz, dzięki przełomowym wynikom badań naukowców, możesz zadbać o kondycję i zdrowie w możliwie najmądrzejszy sposób, jednocześnie przy minimalnym wysiłku.

To nie jest program o tym, jak dać się zwieść obietnicom o smukłej sylwetce i sześciopaku na brzuchu – to porcja wiarygodnych danych naukowych na temat związku między naszą aktywnością fizyczną a zachowaniem zdrowia.

Oto przewodnik, z którego dowiecie się, jak rozsądnie ćwiczyć i dbać o kondycję oraz dobre samopoczucie bez konieczności spędzania godzin w leginsach i bez abonamentu w klubie fitness.

Cała prawda o kosmetykach
(The Truth About Looking Good)
Czwartek 15 listopada, godz. 23:00

Wielu z nas ma obsesję na punkcie młodego oraz atrakcyjnego wyglądu. Chętnie kupujemy kosmetyki, które mają to zapewnić. Jednak niewiele z nich ma jakikolwiek związek z nauką i medycyną. Zazwyczaj nie są testowane przez niezależnych naukowców, często nie są nawet poddawane badaniom klinicznym, ponieważ nie są sklasyfikowane jako leki. Większość zapewnień o wiecznej młodości nie ma niestety pokrycia.

Co zatem oznaczają stwierdzenia „testowany klinicznie”, „zalecany przez dermatologów”,„przeciwzmarszczkowy” lub „dodający objętości”? Czy marnujemy pieniądze na produkty, których nie potrzebujemy, a które de facto nie działają?

Historia mojej psychozy
(Why did I Go Mad?)
Poniedziałek 19 listopada, godz. 23:00

Ten stan zdrowia psychicznego przeraża nas bardziej niż inne mentalne schorzenia. W poprzednich stuleciach zmagający się z nim ludzie nazywani byli szalonymi lub wariatami. Dziś zjawisko znane jest jako schizofrenia lub psychoza. I dopiero teraz jest właściwie rozumiane.

Halucynacje i słyszenie głosów przez dziesiątki lat traktowane były w psychiatrii jako wrogie sygnały, które należy tłumić. Jednak rozwój wiedzy na temat działania mózgu doprowadził do radykalnej zmiany w postrzeganiu tych doświadczeń oraz zaleceń, jak powinny być traktowane.

Program dokumentalny, w którym towarzyszymy trzem osobom zmagającym się z paranojami, halucynacjami oraz słyszeniem głosów, ma na celu znalezienie przyczyn zjawiska. Naukowcy analizują wpływ czynników społecznych, biologicznych oraz środowiskowych na stan psychiczny zazwyczaj kojarzony z obłędem. Przyglądają się, jak nowe sposoby rozumienia pracy mózgu prowadzą do zmian w leczeniu i próbują ustalić, dlaczego zjawisko to dotknęło właśnie obserwowane osoby. Chcą także dowiedzieć się, czy psychoza może przydarzyć się każdemu z nas.

Uwolnić dzieci od leków
(The Doctor Who Took Kids Off Drugs)
Od czwartku 20 listopada, godz. 23:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Od tabletek na ADHD po antydepresanty – brytyjskie dzieci przyjmują trzy razy więcej leków niż 40 lat temu. Doktor Chris van Tulleken podejmuje się zbadania przyczyn tego niepokojącego zjawiska. Spotyka się z dziećmi nadpobudliwymi i identyfikuje przyjmowane przez nie leki bez recepty.

Sprawdza także, jakie skutki uboczne mają leki antydepresyjne przepisywane nastolatkom. Van Tulleken ujawnia także 500-procentowy wzrost liczby recept przepisywanych niemowlakom na leki przeciw alergiom pokarmowym.

 

 

Dom w zasięgu miasta
(Kirstie’s Best of Both Worlds)
Od wtorku 13 listopada, godz. 19:55
Sezon 1 (7 odcinków)

Kirstie Allsopp, popularna znawczyni rynku nieruchomości, prezentuje swój nowy program, w którym pomaga uczestnikom znaleźć wymarzony dom poza miastem, choć wciąż w zasięgu jego udogodnień.

Większość z nas potrzebuje dostepu do miasta przede wszystkim ze względu na pracę. Tęsknimy jednak za spokojnym tempem życia na wsi. Kirstie udowadnia, że możemy jednocześnie mieć ciastko i zjeść ciastko. Wystarczy dobrze szukać i rozważyć różne sposoby dojazdu do miasta. Prowadząca prezentuje uczestnikom dogodne podmiejskie posiadłości z dala od zgiełku, a jednocześnie blisko miejskich wygód.

Czy przekona ich, że możliwe jest znalezienie domu, który łączyłby dwa światy – byłby trochę w mieście, a jednocześnie trochę na wsi?

Królowa piękności na randce
(Beauty Queen and Single)
Od czwartku 15 listopada, godz. 21:25
Sezon 1 (6 odcinków)

Nietypowy program randkowy, w którym zwyciężczynie konkursów piękności poszukują drugiej połówki. Utrudnieniem dla nich jest rezygnacja z codziennego image, czyli seksownych kreacji oraz makijażu.

Każda z nich wybierze się na pięć randek, ale tylko z jednym z mężczyzn będzie mogła spotkać się ponownie. Czy singielka znajdzie bratnią duszę?

Architektura otwarta
(Inside Out Homes)
Od piątku 23 listopada, godz. 20:55
Sezon 1 (7 odcinków)

We współczesnej architekturze granice między domem a ogrodem zacierają się. Coraz chętniej otwieramy cztery ściany na otaczającą nas przestrzeń. Aranżujemy przestronne tarasy, oranżerie, kina plenerowe, ogrodowe kuchnie. A wszystko dzięki wykorzystaniu osiągnięć współczesnej architektury: dużych przeszkleń, konstrukcji stalowych, tafli szkła, przesuwnych ścian i dachów.

Architekt Zac Monro, inżynier Monty Ravenscroft oraz ogrodniczka Rosie Bines z rozmachem przebudowują 12 leciwych domów, wykorzystując wyobraźnię, pomysłowość oraz najnowsze technologie budowlane. Doświetlenie i otwarcie domu na otoczenie oraz odpowiednie zaaranżowanie ogrodu zdecydowanie podnosi komfort życia – mogą to potwierdzić uczestnicy programu.

Kobiety, które zmieniają świat
(Her Story: The Female Revolution)
Od czwartku 1 listopada, godz. 19:55
Sezon 1 (4 odcinki)

W ciągu ostatnich dziesięcioleci sytuacja kobiet na świecie mocno się zmieniła. Mają coraz większy wpływ na sytuację społeczno-polityczną i siłę, by zmieniać świat. Doskonale odnajdują się w dziedzinach dotychczas zdominowanych przez mężczyzn. Twórcy dokumentu przedstawiają sylwetki najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

O miłości, rodzinie, przywództwie, religii i rosnącej ekonomicznej sile kobiet rozmawiają m.in.: z prezydent Chile – Michelle Bachelet, minister spraw zagranicznych Szwecji – Margot Wallstrom, prezes Monetarnego Funduszu Międzynarodowego – Christine Lagarde, aktorką Geeną Davis czy irańską mistrzynią kierownicy Laleh Seddigh.

 

 

Kicia i piesek
(Kit and Pup)
Od poniedziałku 5 listopada, godz. 12:25
Sezon 1 (Odcinki 1-26)

Oto kicia i piesek, dwoje przyjaciół, którzy każdego dnia mają wiele przygód i wspólnie odkrywają świat. Połączenie animacji oraz filmu ma na celu w prosty i zabawny sposób wprowadzić dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodsze w świat naukowych ciekawostek.

W każdym odcinku urocze animowane postaci głównych bohaterów towarzyszą prawdziwym dzieciom w codziennych czynnościach oraz eksperymentach, dzięki którym młodzi widzowie zrozumieją m.in. takie pojęcia jak: pusty – pełny, w środku – na zewnątrz, cichy – głośny, pływający – tonący.

Pirackie potyczki
(Swashbuckle)
Od poniedziałku 19 listopada, godz. 17:05
Sezon 5 (Odcinki 14-26)

Zwariowany teleturniej, w którym drużyny dzieci rywalizują z grupą piratów. Akcja rozgrywa się na pokładzie statku Skarlet. Zamieszkuje go troje korsarzy, którzy w każdym odcinku ukrywają zrabowane klejnoty. Grupa małych uczestników ma za zadanie je odnaleźć.

Dzieci biorą udział w różnego rodzaju grach oraz wyzwaniach gimnastycznych. Nie jest łatwo, ponieważ na pokładzie statku znajduje się wielopoziomowy tor przeszkód z olinowaniem, siatkami, huśtawkami, tajemniczymi zakątkami i gigantycznymi zjeżdżalniami.

Dzieciom pomaga należąca do piratów papuga o imieniu Skrzek. W piątej serii na uczestników czekają ulubione konkurencje a także nowe wyzwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *