Listopad na kanale CI Polsat

W telewizji Crime+Investigation pokażemy nowe odcinki programu dokumentalnego ” Opowiem ci o zbrodni” oraz program towarzyszący ” Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa morderstwach popełnianych w rzeczywistości, którymi od lat zajmuje się Fajbusiewicz, jak również tych, które rozgrywają się wyłącznie w głowach pisarzy i na łamach kryminałów przez nich pisanych. Z kolei w dniach 18-24 listopada zapraszamy na blok programowy ZAKRĘTY WIARY: TYDZIEŃ Z SEKTAMI w którym przyjrzymy się bliżej destrukcyjnym systemom wierzeń w takich programach jak ” Sekty kontra medycyna”, ” Ekstremalna wiara” czy ” Sekty na wyspach”.

 

 

OPOWIEM CI O ZBRODNI
W środy o 22:00 w Crime+Investigation Polsat

Bonda, Brejdygant, Chmielarz, Guzowska, Kuźmińscy, Puzyńska – sześć dobrze znanych nazwisk autorów polskiej literatury kryminalnej i sześć opowieści o prawdziwych polskich zbrodniach. W każdym odcinku nowego cyklu dokumentalnego „Opowiem ci o zbrodni”, jeden z pisarzy (lub w przypadku małżeństwa Kuźmińskich – duet) stanie się narratorem i opowie wybraną przez siebie historię prawdziwej zbrodni. Autorzy posłużą się dostępem do akt sądowych, a także rozmowami z ekspertami, aby przybliżyć widzom programu okoliczności i postacie, które były kluczowe do rozwiązania każdej sprawy.

FAJBUSIEWICZ: ROZMOWY O ZBRODNI
Od 28 listopada, w środy o 22:30 w Crime+Investigation Polsat

Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny prowadzący „Magazyn kryminalny 997” powraca w nowym programie publicystycznym telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce: Katarzyną Bondą, Igorem Brejdygantem, Wojciechem Chmielarzem, Martą Guzowską, Małgorzatą i Michałem Kużmińskim oraz Katarzyną Puzyńską. Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o zbrodniach – tych popełnianych w rzeczywistości, którymi od lat zajmuje się Fajbusiewicz, jak również tych, które rozgrywają się wyłącznie w głowach pisarzy i na łamach kryminałów przez nich pisanych. Co jest najbardziej przerażającego w prawdziwej zbrodni? Jak świat fikcji literackiej i prawdy się przenikają? Czy istnieje zbrodnia doskonała?

W ramach ZAKRĘTY WIARY: TYDZIEŃ Z SEKTAMI od 18 do 24 listopada na Crime+Investigation Polsat

SEKTY KONTRA MEDYCYNA
No Greater Law
W niedzielę, 18 listopada o 21:00 w Crime+Investigation Polsat

Tom Dumican przygląda się religijnej sekcie z Idaho znanej pod nazwą Wyznawcy Chrystusa, która praktykuje uzdrawianie wiarą i odrzuca wszelkie zdobycze medycyny. Doprowadziło to w ciągu kilkudziesięciu lat do niezliczonych zgonów, w tym setek chorych dzieci. Władze prowadzą dochodzenie w sprawie zaskakująco wysokiej umieralności dzieci członków sekty, a jeden z jej liderów walczy o prawo do wyznawania dowolnych poglądów.

EKSTREMALNA WIARA
Cults and Extreme Belief
We wtorek, 20 listopada od 21:00 w Crime+Investigation Polsat

Elizabeth Vargas wraz z byłymi członkami kontrowersyjnych ugrupowań próbuje dojść do istoty tego, jak sekty oddziaływają na zdesperowanych ludzi, by tworzyć potężne i często destrukcyjne systemy wierzeń. W każdym odcinku przyglądamy się jednej wciąż aktywnej grupie religijnej oczami zarówno byłych, jak i obecnych wyznawców, a także jej duchowych przywódców.

SEKTY NA WYSPACH
Cults, taboos and twisted faith
W sobotę, 24 listopada o 21:00 w Crime+Investigation Polsat

Psychologiczne studium „prawdziwej zbrodni”, w której nadużywanie władzy zderza się niebezpiecznie z pragnieniem przynależności. Dzięki relacjom z pierwszej ręki dowiadujemy się, jak pozornie zwyczajni ludzie akceptują destrukcyjne systemy wierzeń, po czym uświadamiają sobie, że zagraża to ich życiu i że muszą uciekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *