Listopad na kanale HISTORY2

HISTORY2 we wtorki przedstawimy spojrzenie na historyczne bitwy, które zostają poddane analizie za pomocą nowoczesnych urządzeń i metod kryminalistycznych w programie „Detektywi z pola bitwy”, a od 19 listopada odwiedzimy „Zaginione światy” wraz z grupą badaczy i inżynierów, która szuka wiedzy o najbardziej tajemniczych budowlach w historii – od zamku prawdziwego hrabiego Drakuli, aż po supermiasto Adolfa Hitlera.

 

 

 

 

 

DETEKTYWI Z POLA BITWY
Battlefield Detectives
Wtorki o 21:00 od 5 listopada na HISTORY2
Nowe spojrzenie na historyczne bitwy, które zostają poddane analizie za pomocą  nowoczesnych urządzeń i metod kryminalistycznych. Wyniki prowadzonych badań rzucają nowe światło na ich przebieg i przyczyny odniesionych zwycięstw bądź porażek. W każdym z odcinków szczegółowo przedstawiono miejsce akcji, a grafika 3D i materiały filmowe pomagają zrozumieć informacje o najsłynniejszych walkach w historii.
ZAGINIONE ŚWIATY
Lost Worlds
Od poniedziałku do piątku, od 19 listopada o 22:00 na HISTORY2
Od zamku prawdziwego hrabiego Drakuli, aż po supermiasto Adolfa Hitlera – historia zna liczne świątynie, twierdze, zaginione cywilizacje i sekretne światy, wspomnienie o których zatarł czas. Grupa badaczy i inżynierów podjęła próbę odszukania tropów, które dostarczyłyby nam wiedzy o dawnych osiągnięciach budowlanych, technologicznych i kulturowych. Celem misji ekspertów jest odtworzenie tych miejsc z wykorzystaniem najnowszych technik wizualnych.  Efekty szeroko zakrojonych prac archeologicznych i nowoczesne urządzenia graficzne przybliżą nam starożytne kultury i cywilizacje od starożytnego Egiptu po zaginioną Atlantydę.
WITAMY W ŚWIECIE SPISKÓW
Conspiracy Files Unsealed
Poniedziałki o 21:00 na HISTORY2
Po uchwaleniu ustawy o wolnym dostępie do informacji, w kwietniu 2011 rząd USA ujawnił wiele z uprzednio ściśle tajnych akt . W serialu „Odtajnione: Akta spisku” autorzy, w oparciu o te nowe informacje, przeprowadzają analizę teorii spiskowych. Ponownie badają ich założenia, szukają nieścisłości i nowych tropów. Zespół ekspertów wyposażonych  w nowoczesne narzędzia i technologie drąży tematy głębiej niż kiedykolwiek dotąd. Witamy w świecie spisków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *