„LoLek i Kawunia” od 21 listopada w Polsat Games

Najczęściej cytowany e-sportowy program publicystyczny w Polsce w odświeżonej formule na antenie Polsat Games. Od 21 listopada w każdą środę o godz. 22:00 fani profesjonalnego League of Legends w Polsce zobaczą podsumowanie rozgrywek Ultraligi, a także najnowsze wieści ze świata e-sportu.

 

Profesjonalizacja sportów elektronicznych w Polsce, m.in. za sprawą Ultraligi, stała się faktem. Przyszedł czas na program, który wniesie e-sportowe dziennikarstwo na wyższym poziom. Dzięki wsparciu Polsat Games znany z YouTube program „LoLek i Kawunia” wkracza do tradycyjnej telewizji, w nowej odświeżonej wersji.

W audycji „LoLek i Kawunia” eksperci wraz z zaproszonym gościem specjalnym podsumują cotygodniowe zmagania drużyn w Ultralidze. Oprócz rodzimych rozgrywek w League of Legends nie zabraknie także rozmów o najważniejszych ligach „LoL-a” na świecie. Program prowadzi Daniel Pastusiak – komentator, influencer i ekspert League of Legends, twórca i prowadzący popularnych programów publicystycznych w polskim e-sporcie (m.in. „Janusze esportu” czy „Obszar Bombowy”). W swojej karierze komentował m.in. dwie edycje Mistrzostw Świata, Mistrzostwa Polski i szereg innych turniejów z polskiego podwórka.

 

 

„LoLek i Kawunia” w środę o godz. 22:00 w Polsat Games.

Ultraliga to profesjonalne rozgrywki League of Legends, w których najlepsze drużyny w Polsce walczą o pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych. Zmagania można oglądać na antenie Polsat Games oraz na profilach kanału na Twitchu i YouTube. Każdej transmisji towarzyszy pre- i post-show oraz profesjonalna analiza przygotowana przez najlepszych e-sportowych ekspertów w kraju. Format rozgrywek Ultraligi dzieli się na trzy etapy – rundę zasadniczą i finałową oraz play-off. 21 listopada tabela zostanie podzielona na dwie grupy (mistrzowską oraz spadkową), a drużyny rozegrają kolejne dwie rundy spotkań. Faza play-off zostanie rozegrana offline w dedykowanemu e-sportowi studio Polsat Games w Warszawie.

W Ultralidze, oprócz najlepszych formacji w kraju jak Pompa Team w Illuminar Gaming, grają także drużyny sformowane z najlepszych dostępnych graczy (R-SIX TEAM i Valkiria Esports). Pierwszy raz w historii polskiego League of Legends w zmaganiach uczestniczą także drużyny znane z tradycyjnych sportów, czyli e-sportowe sekcje Wisły Płock i Piasta Gliwice. Zespoły te obecnie zajmują kolejno 4. i 6. miejsce w ultraligowej tabeli. Niewątpliwą niespodzianką jest bardzo dobry wynik Akademii (4. miejsce, ex-equo z Wisłą Płock). To zespół złożony przez najlepszych trenerów w kraju specjalnie na rozgrywki Ultraligi. Dotychczas w grupie mistrzowskiej zapewniły sobie miejsce dwie formacje – Pompa Team i Illuminar Gaming.

Rozgrywki Ultraligi od poniedziałku do środy o godz. 17:00 w Polsat Games

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *