Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce w TVP1 i TVP Sport

W sobotę i niedzielę w Ruce zostaną rozegrane dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po zawodach w Wiśle liderem cyklu jest Rosjanin Jewgienij Klimow. Udana inauguracja zaostrzyła apetyty kibiców na dobre wyniki Polaków.

 

Na skoczni im. Adama Małysza biało-czerwoni w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, wygrali zmagania drużynowe. W konkursie indywidualnym Stoch był czwarty, a do podium zabrakło mu zaledwie 0,3 pkt. Żyła zajął szóste miejsce, natomiast Kubacki ósme. Oprócz nich w Finlandii skakać będą jeszcze Stefan Hula i Maciej Kot.

– To był dobry, bardzo dobry start dla nas. Trzech zawodników znalazło się w czołowej dziesiątce, z bardzo dużym potencjałem. Niewiele zabrakło, a dwóch z nich mogłoby stanąć na podium. Nie można mówić o rozczarowaniu. To wynik, który trzeba docenićprzyznał trener Polaków, Stefan Horngacher w rozmowie z Filipem Czyszanowskim z TVP Sport.

W Ruce skoczkowie rywalizować będą w dwóch konkursach indywidualnych. Faworytem będzie Klimow, który w Wiśle triumfował przed Niemcem Stephanem Leyhe. Podium uzupełnił Japończyk Ryoyu Kobayashi. Szansę na miejsce w czołowej “trójce” miał też Stoch, który po pierwszej serii zajmował drugie miejsce.

Zawody w Ruce mogą jednak przynieść niespodziewanego zwycięzcę. Rukatunturi znana jest z porywistych podmuchów wiatru, które sprawiają poważne problemy skoczkom. Konkursy są często przerywane, a nawet odwoływane. W tym roku organizatorzy zastanawiali się nawet nad zmianą programu zawodów. Wszystko z powodu braku śniegu i dodatniej temperatury, która uniemożliwiała przygotowanie obiektu.

To miejsce nie jest specjalnie szczęśliwe dla Polaków. Ani Adamowi Małyszowi, ani Stochowi nie udało się tam wygrać. Obecny lider kadry nigdy nawet nie stanął tam na podium. W ubiegłym roku najlepiej spisał się Słoweniec Jernej Damian. Ósme miejsce zajął Kubacki, a Stoch był dwudziesty.

Program zawodów w Kuusamo:

piątek, 23 listopada
16.00 – oficjalny trening
18.00 – kwalifikacje

sobota, 24 listopada
15.30 – seria próbna
16.30 – pierwsza seria (transmisja od 15:45 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 16:20 w TVP1)

niedziela, 25 listopada
15.30 – kwalifikacje
17.00 – pierwsza seria (całe zawody od 16:15 na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej oraz od 16:50 w TVP1. Transmisja od 16:15 do meczu piłkarek ręcznych także w TVP Sport)

Konkursy w Ruce skomentują Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek. Przed transmisjami zapraszamy na studio. Gośćmi będą Rafał Kot i Apoloniusz Tajner, a w niedzielę również Natalia Maliszewska, liderka Pucharu Świata w short-tracku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *