LOTTO Ekstraklasa w TVP: Wisła Kraków – Legia Warszawa w TVP2

Telewizja Polska pokaże jeden mecz w każdej z ostatnich 11 kolejek tego sezonu LOTTO Ekstraklasy! Te rozgrywki już na stałe zagoszczą w TVP, która wcześniej nabyła prawa do transmisji jednego spotkania w każdej kolejce w sezonach 2019/20 i 2020/21. Pierwszy mecz już 31 marca: hit Wisła Kraków – Legia Warszawa w TVP2, TVPSPORT.PL, vod.tvp.pl i aplikacji mobilnej.

Na podstawie umowy sublicencyjnej z nc+ Telewizja Polska pokaże równolegle jedno spotkanie w kolejkach 27-36. Transmisja możliwa jest w kanałach TVP1, TVP2, TVP3 i TVP Sport. Mecz będzie można także obejrzeć symultanicznie na stronie TVPSPORT.PL i vod.tvp.pl oraz w aplikacjach mobilnych – TVP Sport i TVP VOD.

Spotkanie ostatniej kolejki tego sezonu – podobnie jak w czterech poprzednich latach – także znajdzie się w ofercie TVP na podstawie wcześniejszego porozumienia z Ekstraklasą S.A. Przypomnijmy, że 12 grudnia 2018 roku Telewizja Polska zakupiła także prawa do transmisji jednego spotkania a każdej kolejce Ekstraklasy w kolejnych dwóch sezonach (2019/20 i 2020/21) – w sumie 74 mecze.

– Mamy to!  komentuje Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej– Obiecywałem, że jeśli Telewizja Polska otrzyma rekompensatę za osoby ustawowo zwolnione z płacenia abonamentu, transmisja jednego meczu z każdej kolejki kończącego się sezonu będzie obecna na antenach Telewizji Polskiej, dostępna dla wszystkich. Słowa dotrzymałem. Wydawało się, że nie jesteśmy już w stanie niczym zaskoczyć naszych widzów. A jednak zakup praw do Formuły 1, a teraz do kończącego się sezonu Ekstraklasy pokazuje, że cały czas się rozwijamy i dbamy o naszego widza.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska posiada już prawa do najważniejszych imprez piłkarskich: meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, Euro 2020, mistrzostw świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Klubowych Mistrzostw Świata czy Pucharu Włoch.

Najbliższe mecze LOTTO Ekstraklasy w TVP:

31 marca, godz. 18:00:

 • Wisła Kraków – Legia Warszawa (TVP2, TVPSPORT.PL, vod.tvp.pl, aplikacje mobilne TVP Sport i TVP VOD)

3 kwietnia, godz. 20:30:

 • Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, vod.tvp.pl, aplikacje mobilne TVP Sport i TVP VOD).

2 myśli na temat “LOTTO Ekstraklasa w TVP: Wisła Kraków – Legia Warszawa w TVP2

 • 22 marca 2019 o 19:42
  Permalink

  Oby tylko Szpakowski nie komentował meczy !

  Odpowiedz
  • 23 marca 2019 o 16:50
   Permalink

   @Leon – Szpak ma dożywocie w stajni TVP !!!! nie wiedziałeś o tym ? hahahhahahaha

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *