Loty w Bad Mitterndorf na żywo w TVP1

W sobotę w Bad Mitterndorf odbędą się pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie. Kamil Stoch ma szansę umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, bo w rywalizacji zabraknie drugiego Niemca Richarda Freitaga.

 
Freitag nadal nie jest w pełni sił po upadku w Innsbrucku podczas Turnieju Czterech Skoczni. Stoch wyprzedza go o 12 punktów, a nad trzecim Niemcem Andreasem Wellingerem ma 154 pkt przewagi. W piątkowych kwalifikacjach zarówno Stoch, jak i Wellinger nie błyszczeli. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zakończył je na 16. miejscu, a Niemiec na 22.
– W piątek nie oddawałem dobrych skoków. Nie mogłem znaleźć czucia w pozycji najazdowej. ale nie załamuję się. Każdy ma prawo do gorszego dnia. W sobotę kolejne możliwości. Spróbuję czerpać więcej radości z rywalizacji – przyznał Stoch, który nie ukrywa, że po 66. TCS przydałoby się więcej wolnego. – Po tak intensywnych ośmiu dniach przydałby się tydzień, albo najlepiej dwa leżenia na słońcu.
W konkursie wystąpi jeszcze pięciu Polaków: Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Najlepszy z biało-czerwonych był Kubacki, który po locie na 205. metr zajął 14. miejsce.
– Każdy z nas lubi zawody na mamucich skoczniach, bo niewiele jest okazji w sezonie, by polatać ponad 200 metrów. Takie skoki dają pozytywnego kopa i dużą dawkę adrenaliny. Piątek to był taki treningowy dzień, bez zbędnego szarżowania, a teraz drobne poprawki i w sobotę będzie jeszcze lepiej – zaznaczył Kubacki.
Zawody na Kulm są próbą generalną przed mistrzostwami świata w lotach, które w dniach 18-21 stycznia gościć będzie niemiecki Oberstdorf (transmisje na antenach TVP i w SPORT.TVP.PL).
Transmisja od 13:55 w TVP1, relacja tekstowa od 12:45 na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *