Luty na kanale Discovery Historia

Co przytrafiło się tym niezwykłym miejscom na świecie, które niegdyś były pełne ludzkiego gwaru a dziś są opustoszałe? Ta fascynująca seria dokumentalna bierze pod lupę budynki, kompleksy mieszkalne lub przemysłowe a nawet całe miasta porzucone przez ludzkość wiele lat temu.
 
OPUSZCZONE MIEJSCA
(FORGOTTEN PLANET)
Od czwartku, 8 lutego, godz. 21:00
Co przytrafiło się tym niezwykłym miejscom na świecie, które niegdyś były pełne ludzkiego gwaru a dziś są opustoszałe? Ta fascynująca seria dokumentalna bierze pod lupę budynki, kompleksy mieszkalne lub przemysłowe a nawet całe miasta porzucone przez ludzkość wiele lat temu. Widzowie będą mieli szansę zgłębić historię osobliwego miasta Prypeć nieopodal Czarnobyla, na terenie obecnej Ukrainy, a także miasteczka Picher w stanie Oklahoma. Co kryją te toksyczne dziś miasta, opuszczone w wyniku katastrof?
Seria przyjrzy się też niezwykłym europejskim miastom, które zostały założone na niebezpiecznej pustyni Namib przez niemieckich osadników, których skusiła wizja złota i diamentów. Ciekawym przykładem opustoszałego miejsca jest pozbawiona drzew kalifornijska sierra, gdzie w czasach gorączki złota poszukiwacze wybudowali miasto z dala od cywilizacji. Program ukaże nie tylko co dzieje się z miejscami porzuconymi przez mieszkańców ale także wyjaśni co zmuszało ludzi do odejścia.
STEVE MCQUEEN – NIEZNANA PASJA
(STEVE MCQUEEN: THE MAN AND LE MANS)
W poniedziałek, 5 lutego, godz. 21:00
Intrygująca historia obsesji, nieuczciwości oraz ostatecznej rekompensaty ukazuje portret jednej z najbardziej kapryśnych ale i charyzmatycznych gwiazd tamtego pokolenia. W latach 70. XX wieku, Steve McQueen był w Hollywood prawdziwą legendą kina. Ten notoryczny podrywacz, zwany „odlotowym królem”, był też fanatykiem motoryzacji.
Ukoronowaniem jego pasji był film „Le Mans”, opowiadający o słynnym 24-godzinnym wyścigu samochodowym, który miał miejsce we Francji. Dzięki niedawno odkrytym materiałom filmowym, prywatnym nagraniom oraz oryginalnym wywiadom, ten film dokumentalny przedstawia poruszającą historię jednej z największych gwiazd kina, a także przedstawia prawdę o tym dlaczego film o francuskim wyścigu samochodowym nieomal stanowił koniec McQueena.
FLIP I FLAP – PRAWDZIWA HISTORIA
(LAUREL AND HARDY: THEIR LIVES AND MAGIC)
W poniedziałek, 26 lutego, godz. 21:00
Ten wspaniały film dokumentalny opowiada historię życia i pracy dwóch geniuszy komediowych – Stana Laurela i Olivera Hardy’ego – czyli najpopularniejszego duetu komików na świecie. Laurel i Hardy zaczynali w czasach filmów niemych, jednak ich humor i talent nadal przynosi radość i doprowadza do śmiechu nawet współczesnych widzów.
Z pomocą archiwalnych nagrań i fotografii a także wywiadów z historykami i przyjaciółmi, ten dokument zgłębia życie prywatne jak i karierę Laurela i Hardy’ego, zarówno przed, a także i po tym jak złączyli siły i zostali najbardziej znanym duetem filmowym na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *