MediaZapowiedzi TV

Luty na kanałach z portfolio BBC Studios

Luty 2020 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

 

 

 

Milczący świadek
Od czwartku 13 lutego, godz. 22:30
Sezon 22 (10 odcinków)

Kolejny sezon obsypanego nagrodami serialu kryminalnego z uwielbianą przez widzów Emilią Fox
w roli błyskotliwej patolog Nikki Alexander. W obsadzie także David Caves, Liz Carr oraz Richard Lintern.

W tym sezonie widzowie obejrzą pięc dwuodcinkowych historii, w których dr Nikki i jej oddany zespół pomagają policji rozgryźć szereg tajemniczych morderstw oraz powiązanych z nimi spraw, m.in. handel narkotykami oraz problemy społeczności LGBT. Ponadto dr Nikki oskarżona zostaje w sądzie o popełnienie poważnego błędu.

Broken
Od piątku 21 lutego, godz. 22:30
Sezon 1 (6 odcinków)

Nagrodzony BAFTA Sean Bean w roli enigmatycznego księdza Michaela Kerrigana, który stara się godnie prowadzić mieszkańców małego angielskiego miasteczka, skupionych wokół rzymskokatolickiej parafii. Jest ich spowiednikiem i doradcą w codziennych, często dramatycznych, problemach. Dźwigając poturbowanych życiem, zmaga się ze swoimi słabościami i demonami z przeszłości.

W pierwszym odcinku ojciec Michael poznaje Christinę Fitzsimmons, matkę trojga dzieci, która odkłada każdy grosz na pierwszą komunię córki. Jej obecność w kościele uruchamia lawinę zdarzeń, w wyniku których kobieta pozostaje bez środków do życia i dachu and głową. W obliczu nadciagającej tragedii Christina postanawia zrealizować swój desperacki plan. Czy zdecyduje się na drastyczne kroki, czy jednak przyjmie pomoc ofiarowaną przez księdza Michaela?

Lato szpiegów
Od poniedziałku 17 lutego, godz. 22:30
Sezon 1 (6 odcinków)

Wielka Brytania, 1958 rok. Samuel Petrukin, rosyjski imigrant, inżynier i wynalazca, chciałby zasymilować swoją rodzinę z nowym środowiskiem. Gdy poznaje wywodzących się z wyższych sfer Kathleen Shaw i jej męża Richarda, bohatera wojennego oraz członka parlamentu, pozostaje po ich ogromnym wrażeniem.

Śledzony przez wywiad MI5 Samuel dostaje propozycję nie do odrzucenia – ma szpiegować swoich nowych przyjaciół. Tym samym zostaje wciągnięty w sieć oszustw oraz niejasnych powiązań. Czy państwo Shaw rzeczywiście są zamieszani w spisek przeciwko własnemu państwu? Czy może tajemniczy agenci wywiadu chcą zwabić Samuela w śmiertelną pułapkę? Komu należy ufać?

McMafia
Od soboty 15 lutego, godz. 22:30
Sezon 1 (8 odcinków)

Serial sensacyjny będący adaptacją popularnej powieści „McMafia. Zbrodnia nie zna granic” autorstwa Mishy Glenny. To opowieść o rozwijającej się, zglobalizowanej przestępczości zorganizowanej – od środowisk mafijnych na Bliskim Wschodzie po rosyjskich oligarchów w Wielkiej Brytanii.

Godmanowie to mieszkająca w Londynie rosyjska rodzina z kryminalną przeszłością. Wychowany
w Wielkiej Brytanii syn Alex świadomie odcina się od dawnych koneksji rodziców i prowadzi legalny biznes. Jednak w wyniku tragicznych wydarzeń zostaje wciągnięty w przestępczy świat, przed którym dotychczas starannie starał się chronić swoją rodzinę.

 

 

Niezwykłe wyspy tropikalne
Od niedzieli 2 lutego, godz. 11:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Trzy wyjątkowe wyspy: Madagaskar, Borneo i Hawaje. Każda stanowi zamknięty ekosystem, odcięty od lądu, bogaty w niezwykłe gatunki fauny i flory oraz niesamowitą kulturę. Wyspy te są jednymi z najbardziej podatnych na zmiany klimatu miejsc na Ziemi i stanowią swoisty wyznacznik stanu zdrowia naszej planety. Seria BBC Earth wnikliwie bada przyrodę, historię i kulturę tych wyjątkowych miejsc.

Ekstremalnie zróżnicowane warunki panujące na Madagaskarze przyczyniły się do ewolucji unikalnych na skalę światową gatunków zwierząt, w tym m.in. słynnych lemurów.
Borneo z kolei jest domem dla najdziwniejszych form życia na świecie – pływających małp, latających węży oraz gigantycznych mięsożernych roślin. Tylko najbardziej wytrwali mogą przetrwać w jej dżunglach i wysokich górach.

Kolonizacja przez człowieka odizolowanych wysp, które tworzą Hawaje, była natomiast największym wyzwaniem dla dzikiej przyrody tego archipelagu. Dla wielorybów, albatrosów i gąsienic, którym się udało przetrwać, jest to prawdziwy raj.

Życie na pustkowiu
Od czwartku 27 lutego, godz. 21:55
Sezon 7 (odcinki 5-12)

Siódma seria programu, w którym poszukiwacz przygód Ben Fogle wybiera się w najodleglejsze zakątki globu i odwiedza ludzi, którzy postanowili zrezygnować z biegu w wyścigu szczurów, uciec od wygód życia zachodniej cywilizacji i zamieszkać na odległym odludziu. Ben udaje się m.in. do Lasu Ozark, gdzie poznaje mistrza rzemiosła, Roberta.

Dowiaduje się, że ten były student medycyny 20 lat temu porzucił swoje dawne życie, kupił 200 akrów ziemi w lesie, gdzie wychował sześcioro dzieci. W Nowej Zelandii z kolei spotyka podróżującą starym szkolnym autobusem rodzinę z dziećmi. Rodzice pragną przekazać młodemu pokoleniu swój zachwyt pięknem dziewiczej przyrody. Z dala od cywilizacji w tajlandzkich górach Ben odwiedza także Juliena, który przez niemal połowę życia był buddyjskim mnichem.

Cuda inżynierii
Od wtorku 18 lutego, godz. 18:55
Sezon 4 (10 odcinków)

Seria dokumentalna przedstawiająca pionierskie osiągnięcia nowoczesnej inżynierii, których realizacja możliwa była dzięki niesamowitej pomysłowości ich konstruktorów. Od innowacyjnych rozwiązań zastosowanych podczas budowy stadionu olimpijskiego w Monachium po pierwsze turbiny wiatrowe w szkockim Blyth – w każdym odcinku analizujemy osiągnięcia nauki, dzięki którym konstruktorzy oraz budowniczy mogli stworzyć współczesne cuda inżynierii.

Dzieciaki świata
Od wtorku 25 lutego, godz. 23:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Michi z Japonii sam podróżuje po Tokio, a Uuakhuike z plemienia Himba posługuje się maczetą podczas zbierania drewna. Czy dzieci wychowywane w kulturze zachodniej także są do tego stopnia samodzielne? Twórcy programu postanawiają sprawdzić, na ile miejsce zamieszkania oraz sposób wychowania wpływają na nasz rowój oraz usposobienie.

Bracia van Tulleken zainspirowani różnymi sposobami wychowywania dzieci w różnych częściach świata przeprowadzają eksperyment z udziałem młodych ochotników. Małe grupki dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dostają kilka zadań, a każdy ich krok śledzą ukryte kamery. Dzieci mają na przykład, korzystając z map oraz komunikacji miejskiej, dotrzeć do konkretnego punktu w Londynie. Czy bez opieki dorosłych, wystawieni na liczne pokusy oraz potencjalne niebezpieczeństwa poradzą sobie w wielkim mieście?

 

 

Top Gear
(Top Gear)
Od piątku 7 lutego, godz. 22:30
Seria 28 (6 odcinków)

Świeżo po sukcesie pierwszej wspólnie prowadzonej serii ekipa prezenterów w składzie: Paddy McGuiness, Freddie Flintoff i Chris Harris po raz kolejny zabiera widzów w szaloną podróż po globie. Panowie jak zwykle planują dobrze się bawić, wygłupiać, a przede wszystkim spełniać motoryzacyjne marzenia.

W programie oczywiście najlepsze na świecie samochody, zwariowane wyprawy, znani goście oraz spora dawka dobrego humoru. W 2019 roku stworzyli najwyższej klasy motoryzacyjny show i naprawdę wysoko podnieśli sobie poprzeczkę. Czy w 2020 uda im się przebić własny sukces? To trzeba zobaczyć!

Guy Martin w Japonii
(Our Guy in Japan)
Wtorek 18 lutego, godz. 22:30

Guy Martin udaje się w podróż przez Japonię, by lepiej poznać i zrozumieć ten kraj. Spotyka się m.in. z jednym z zasłużonych japońskich inżynierów, który przyczynił się do powstania pierwszej japońskiej elektrowni atomowej. W znajdującym się w Tokio ośrodku służącym do trenowania zachowań podczas katastrof dowiaduje się, że Japonię w ciągu roku dotyka około 1500 trzęsień ziemi.

W slumsach Jokohamy zakrada się do „hoteli miłości” i miejsc gdzie uprawia się nielegalny hazard. Udaje się mu nawet wejść do siedziby jednego z gangów Yakuzy. Podczas tej wyprawy praktykuje także u jednego z ostatnich japońskich mieczników i poznaje inżynierów pracujących nad największym na świecie mostem wiszącym. W Hiroszimie odnajduje tramwaj, który działał już trzy dni po tym, jak w sierpniu 1945 roku na miasto spadła bomba atomowa.

Życie w celi śmierci
(Life and Death Row)
Od czwartku 6 lutego, godz. 23:30
Seria 3 (5 odcinków)

Trzecia seria poruszającego dokumentu opowiadającego o karze śmierci widzianej oczami ludzi na nią skazanych. Autorzy programu odwiedzają amerykańskie więzienia, by dowiedzieć się jak wygląda życie w cieniu nadchodzącego wyroku. Śledzimy drogę skazańców przez proces sądowy i kolejne apelacje, aż do egzekucji. Decyzją gubernatora Arkansas egzekucje ośmiu skazanych zostaną przeprowadzone w odstępach dziesięciu dni. Powodem tego bezprecedensowego harmonogramu jest konieczność zużycia zapasów śmiercionośnej trucizny przed upłynięciem terminu ważności.

Twórcy dokumentu przedstawiają rzeczywistość najwyższego wymiaru kary z punktu widzenia obu stron: ośmiu skazanych oraz ich rodzin, którym towarzyszymy przez ostatnie tygodnie, godziny i minuty przed ostatecznym rozstaniem.

 

Stacey Dooley wpada na weekend
(Stacey Dooley Sleeps Over)
Od czwartku 13 lutego, godz. 22:55
Sezon 1 (6 odcinków)

Reporterka śledcza Stacey Dooley spędza 72 godziny w towarzystwie niezwykłych rodzin i społeczności, by dowiedzieć się, jak wygląda życie we współczesnym, zróżnicowanym świecie. W tej serii programu Stacey odwiedza zamożną rodzinę z Warwickshire.

Zamieszkując w jej rozległej posiadłości, poznaje codzienne życie szlachty i, niejako przy okazji, kwestionuje przekonania jej przedstawicieli, jak np. przywileje, polowania, dziedziczenie bogactwa oraz konieczność prywatnej edukacji. Stacey odwiedza także rodzinę Mormonów, gdzie przekonuje się, jak trudne jest dorastanie w zgodzie z surowym kodeksem Kościoła. Reporterka zamieszkuje także u małżeństwa otwartego na poliamorię oraz pary, która zachęciła nastoletniego syna do uczestnictwa w walkach w klatce.

Ogrody marzeń
(Dream Gardens)
Od wtorku 18 lutego, godz. 20:55
Sezon 2 (8 odcinków)

Druga seria programu, w którym słynny architekt krajobrazu Michael McCoy prezentuje najwspanialsze ogrody Australii. Stanowią one inspirację dla uczestników programu, których prowadzący odwiedza podczas prac nad własnym zielonym rajem. McCoy przygląda się, jak – wspierani przez lokalnego projektanta krajobrazu – właściciele zmagają się z niesprzyjającą pogodą, opóźnieniami wykonawców, zmianami wizji swojego ogrodu i ograniczonym budżetem.

Towarzyszy im także podczas zakończenia prac i podziwia oszałamiający efekt, jaki osiągnęli dzięki ciężkiej pracy. W międzyczasie Michael odwiedza także najpiękniejsze australijskie ogrody. Pragnąc zainspirować widzów do realizacji własnych marzeń o pięknym ogrodzie, daje praktyczne wskazówki dotyczące projektowania oraz sadzenia roślin wokół własnego domu.

Wielkie projekty
(Grand Designs)
Od czwartku 20 lutego, godz. 19:55
Sezon 10 (12 odcinków)

Popularna seria dokumentalna, w której projektant Kevin McCloud odwiedza ludzi realizujących swoje marzenia o zbudowaniu ekstrawaganckiego domu. Codzienne trudy budowy, napięte budżety oraz pędzący czas skutecznie utrudniają realizację śmiałych projektów inżynieryjnych. Nierzadko też wpływają na emocje inwestorów. Kevin odwiedza ich i towarzyszy na każdym etapie budowy, a „Wielkie projekty” dają możliwość wglądu w proces wcielania w życie wizji architektonicznych z prawdziwym rozmachem.

W 10. serii Kevin odwiedza m.in. aktora, który kupił ruiny zamku Cloontykilla w Irlandii. Powraca też na wyspę Wight, aby zobaczyć, jak przebiega projekt renowacji bungalowu z 1970 roku w prastarym lesie. W londyńskiej dzielnicy Brixton przygląda się budowie domu przypominającego kilka szklanych sześcianów.

George Clarke: stary nowy dom
(George Clarke’s Old House New Home)
Od wtorku 25 lutego, godz. 19:55
Sezon 4 (8 odcinków)

Architekt i restaurator zabytków George Clarke postanawia przywrócić dawny blask średniowiecznym oraz wiktoriańskim domom. Takich zabudowań jest w Wielkiej Brytanii bardzo dużo, chociaż fukcjonalnie nie zawsze odpowiadają potrzebom współczesnych mieszkańców. W czwartej serii programu George udaje się m.in do Leeds, gdzie doradza przy odrestaurowaniu wiktoriańskiej willi.

Pomaga też właścicielom szeregowca z przełomu wieków oraz mieszkańcom edwardiańskiego domu z lat 70. pokrytego boazerią. W każdym z odcinków George Clarke w stare mury wprowadza nowoczesne rozwiązania i udowadnia, że można dostosować je do dzisiejszych standardów, zachowując spójność stylistyczną oraz ducha dawnej epoki.

Weganie nadchodzą
Veganville
Od wtorku 25 lutego, godz. 22:55
Sezon 1 (3 odcinki)

Pięcioro wegan udaje się do rolniczego miasta Merthyr Tydfil w południowej Walii, by przekonać tamtejszych mieszkańców do przejścia na dietę roślinną. Spożycie mięsa i przetworów mlecznych jest w Wielkiej Brytanii bardzo głęboko zakorzenione. Szczególnie w Merthyr, w którym większość mieszkańców utrzymuje się z hodowli zwierząt. W dobie rosnącej popularności weganizmu twórcy programu zadają pytanie o motywy przejścia na ten styl życia. Wśród uczestników programu znajdują się: obrońca praw zwierząt Joey, Korin – kulturysta z Miami, samotna matka Jodi, smakosz Rikki oraz kierowca ciężarówki Dan.

Przez trzy tygodnie spotykają się oni z różnorodnymi argumentami mieszkańców spożywających produkty mięsne: tamtejsi rolnicy hodują zwierzęta dla pieniędzy, a zapracowani rodzice potrzebują pożywnych i niedrogich posiłków dla całej rodziny. Najnowsze badania sugerują, że wegańscy aktywiści bywają zbyt agresywni i bezkompromisowi w szerzeniu swoich poglądów. Program umożliwia im ocenę własnych sposobów komunikacji. Jest też okazją do poznania argumentów po obu stronach.

 

 

Dom pod jabłonką
(Apple Tree House)
Od poniedziałku 24 lutego, godz. 17:30
Sezon 2, część 2 (10 odcinków)

Mali, Sam i Bella są sąsiadami mieszkającymi na tętniącym życiem miejskim osiedlu. Mają wiele przygód i wspólnie przeżywają dziecięce dylematy.

W odcinkach drugiej serii rozwiązują kolejne ważne sprawy. Chociaż dorośli doskonale wiedzą, jak należałoby postąpić, pozwalają dzieciom samodzielnie dojść do właściwych wniosków.

Radość, ciekawość świata i chęć przygody to cechy charakterystyczne spotkań z przyjaciółmi z osiedla pod jabłonką, a każdy odcinek jest wartościową lekcją odpowiedzialności i współdziałania.

Grace i niezwykłe pojazdy
(Grace’s Amazing Machines)
Od poniedziałku 17 lutego, godz. 16:10
Seria 1 (20 odcinków)

Uwaga! Grace, pasjonatka motoryzacji, przejmuje stery i zaprasza młodych widzów na program, w którym zobaczą największe, najszybsze oraz najbardziej zadziwiające pojazdy z całego świata.
W każdym odcinku Grace prezentuje trzy maszyny o niezwykłych umiejętnościach. Potrafią one np. sadzić drzewa, czyścić piach a nawet budować mosty!

W pierwszej serii programu Grace prowadzi tramwaj po stromym wzgórzu, wybiera się na plażę, by czyścić piasek, jeździ motocyklem i wyjaśnia, jak działa kolej jednoszynowa.

Andy i jego ulubione przygody
(Andy’s Top Five)
Od soboty 22 lutego godz. 13:35
Sezon 1 (5 odcinków)

Nominowany do nagrody BAFTA ulubiony prezenter dzieci zaprasza na przegląd ulubionych momentów ze wszystkich swoich programów, takich jak: „Andy i zwierzęta świata”, „Andy i dinozaury”, „Andy i prehistoryczne przygody oraz „Andy na safari”.

Każdy z pięciu odcinków jak zwykle pełen jest zabawy, ciekawych informacji, efektów wizualnych oraz spotkań z niesamowitymi stworzeniami zamieszkującymi różnorodne środowiska.

Andy i dzika gimnastyka
(Andy’s Wild Workouts)
Od poniedziałku 3 lutego, godz. 11:30
Sezon 1 (10 odcinków)

Przygotuj wygodne buty i ruszaj z Andym w podróż dookoła świata! Po drodze zwiedzicie najbardziej interesujące miejsca na Ziemi i poznacie niesamowite zwierzęta.

A Andy nauczy Was ruszać się jak one, czyli maszerować jak mrówka, czołgać się jak chrząszcz czy puszyć jak paw. To świetna zabawa, a przede wszystkim gimnastyka dla ciała oraz umysłu!

Pan Robótka
(Mister Maker)
Od poniedziałku 3 lutego, godz. 08:45
Sezon 3 (20 odcinków)

Pan Robótka to pełen wyobraźni program dla przedszkolaków, który rozbawi maluchy i nauczy je niejednej pomysłowej, związanej z plastyką, sztuczki. Gospodarz programu to artysta, który czerpie inspirację z otaczającego go świata. Ma własną, pełną różnych różności pracownię. Tu wszystko może się zdarzyć, bo obrazki, przedmioty i dzieła naszego artysty ożywają i ruszają do zabawy.

Czy chcecie się dowiedzieć, jak zbudować z piasku zamek, który będzie bardzo trwały? Albo, jak zrobić oczy kosmity – tak, by zajęło to mniej niż minutkę? Właśnie takich rzeczy dowiecie się w naszym programie!

Numeraki
(The Numtums)
Od poniedziałku 3 lutego, godz. 09:30
Seria 1 (26 odcinków)

Numeraki to zabawne, animowane stworki z cyframi na brzuszkach, które pomagają przedszkolakom w nauce liczenia. Lubią tańczyć i bawić się w rytm muzyki, szukać skarbów, poznawać roboty i superbohaterów.

Mają wiele przygód, podczas których prezentują piosenki i pomagają dzieciom zapamiętać poszczególne cyfry oraz ich kolejność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *