Luty na kanałach z portfolio BBC Studios

Luty 2019 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

Rozstania(The Split)

Od piątku 1 lutego, godz. 22:30Sezon 1 (6 odcinków)

Nowy serial obyczajowy BBC autorstwa wielokrotnie nagradzanej scenarzystki Abi Morgan, przedstawiający kulisy świata prawników rozwodowych z punktu widzenia trzech sióstr Hannah (Nicola Walker), Niny oraz najmłodszej Rose. Hannah i Nina pracują w konkurencyjnych kancelariach w Londynie, Rose wciąż szuka pomysłu na życie. Zmagania zawodowe, głośne skandale, zaciekła rywalizacja o klienta na trudnym londyńskim rynku, sądowe starcia, napięte relacje rodzinne i problemy osobiste naprzemiennie dominują w życiu głównej bohaterki, Hannah. W wyniku nieoczekiwanych wydarzeń specjalistka od rozwodów będzie musiała na nowo uporządkować swoje życie.Serial z dogłębną przenikliwością obnaża upadek instytucji małżeństwa, płytkość relacji rodzinnych oraz wciąż podlegającą zmianom ideę rodziny.

Doktor Foster(Doctor Foster)

Od niedzieli 24 lutego, godz. 22:30Sezon 2 (5 odcinków)

Po trudnych przejściach związanych ze zdradą męża życie utalentowanej doktor Gemmy Foster (Suranne Jones) i jej syna Toma zaczyna się powoli układać. Po rozwodzie Gemma próbowała definitywnie zerwać z przeszłością i na dobre rozstać się z mężem, ale czy to w ogóle jest możliwe, szczególnie gdy parę łączy dziecko? Życie Gemmy dodatkowo komplikują destrukcyjne obsesje oraz poczucie konieczności zapewnienia poczucia stabilności nastoletniemu synowi.

Śmierć pod palmami(Death in Paradise)

Od środy 27 lutego, godz. 19:45Sezon 7 (8 odcinków)

Ceniony za dowcip, lekki humor oraz ciepłą atmosferę serial powraca na antenę z siódmą serią. Inspektor Jack Mooney ma do rozwikłania kolejną porcję zagadek związanych z tajemniczymi morderstwami popełnionymi na przepięknej karaibskiej wyspie Saint Marie. Przeniesiony z Londynu detektyw zadomowił się już w nowym miejscu i pragnie zrobić wszystko, by jego córka także czuła się tu dobrze i bezpiecznie. W zawodowych zmaganiach wspiera go koleżeński zespół śledczych – bystra Florence, absolwent szkoły policyjnej JP oraz wieczny kawaler Dwayne.

Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego(Secrets Of The Bermuda Triangle)

Od piątku 15 lutego, godz. 23:30Seria 1 (3 odcinki)

Seria dokumentalna, której prowadzący analizują tajemnice najbardziej znanego obszaru wodnego na naszej planecie – Trójkąta Bermudzkiego. Jest to fragment Oceanu Atlantyckiego o powierzchni 500 mil kwadratowych, który od lat kojarzony jest z zaginięciami statków i samolotów. Od lat także pojawiają się liczne teorie na jego temat, od bardzo prawdopodobnych po paranormalne. W każdym odcinku zespół analizuje teorie spiskowe oraz naukowe, aby dowiedzieć się, co naprawdę jest przyczyną tajemniczych zaginięć – huragany, błędy ludzkie, duchy, UFO, stworzenia morskie czy może podróże w czasie.

Concorde: ponaddźwiękowy wyścig(Concorde: The Supersonic Race)

Od poniedziałku 18 lutego, godz. 23:30Seria 1 (2 odcinki)

Historia kultowego samolotu pasażerskiego Concorde, od pierwszego lotu w 1969 roku do ostatniego – w 2003 roku. Międzynarodowi eksperci z dziedziny lotnictwa, inżynierowie oraz piloci omawiają ten cud inżynierii, wspominają też zaciętą rywalizację między USA, ZSRR i zjednoczonymi siłami Anglii oraz Francji o skonstruowanie pierwszego cywilnego naddźwiękowego samolotu na świecie. Jak to jest latać z prędkością dwukrotnie większą od dźwięku? Co doprowadziło do wstrzymania lotów kultowego Concorde’a? I co z planami NASA na naddźwiękowe wyprawy?

Louis Theroux: Odmienne Stany. Miłość bez ograniczeń(Louis Theroux: Altered States – Love Without Limits)

Środa 20 lutego, godz. 23:30

Od setek lat związki w zachodnich społeczeństwach opierają się na idei monogamii – dwoje ludzi związuje się ze sobą na całe życie. Jednak w sytuacji, gdy niemal połowa małżeństw w USA kończy się rozwodami, można by podejrzewać, że tradycyjny model nie spełnia już swojej roli. Wielokrotnie nagradzany reporter Louis Theroux podróżuje do Portland w stanie Oregon, miasta słynącego z otwartości na zmiany obyczajowe dotyczące związków oraz życia rodzinnego. Portland postrzegane jest jako amerykańska stolica poliamorii oraz zdeklarowanej nie-monogamii, czyli otwartego, przejrzystego posiadania wielu związków wykraczających poza sam seks. Louis poznaje rodziny, które podjęły odważne decyzje i otworzyły się na związki niemonogamiczne, zapraszając innych do siebie, lub pozwalając partnerom na poszukiwanie miłości także poza obecnym związkiem. Theroux odkrywa, że dla niektórych większa liczba partnerów oznacza więcej szczęscia i miłości. Dla innych jednak stanowi źródło cierpienia oraz zazdrości.

Louis Theroux: Odmienne Stany. Śmierć na żądanie (Louis Theroux: Altered States – Choosing Death)

Środa 27 lutego, godz. 23:30

Wielokrotnie nagradzany twórca filmów dokumentalnych Louis Theroux wybiera się na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonym, by przyjrzeć się konsekwencjom wprowadzonej w 2016 roku ustawy „Aid in Dying”. Zgodnie z nią nieuleczalnie chore osoby, które spełniają ściśle określone kryteria, mają prawo zażyć przepisany im śmiertelny koktail. Mogą dokonać tego w wybranym przez siebie czasie, bez dalszej asysty lekarza. Jednak nawet w przypadku osób, które spełniają warunki i świadomie wybiorą taką możliwość, całkowita autonomia w decydowaniu o własnej śmierci rodzi wiele trudnych pytań. Jak na przykład wybór odpowiedniego momentu. Co z osobami, które nie spełniają wszystkich kwalifikacji? Louis Theroux porusza te tematy ze swoimi rozmówcami, którzy są blisko podjęcia ostatecznych decyzji.

Zaufaj lekarzowi (Trust Me I’m a Doctor)

Od wtorku 5 lutego, godz. 23:00

Sezon 8 (3 odcinki)

Ceniony przez widzów program o tematyce medycznej, w którym dociekliwy lekarz Michael Mosley z zespołem towarzyszących mu ekspertów porusza najważniejsze kwestie dotyczące zdrowia. Prowadzący analizują aktualne trendy żywieniowe i krytycznie przyglądają się doniesieniom z nagłowków gazet. W serii 8. lekarze sprawdzają czy nauka języka obcego może zatrzymać postęp demencji, oraz dlaczego mężczyźni gorzej znoszą przeziębienie W programie także m.in. o przełomie w terapii genowej oraz wskazówki dla osób cierpiących na choroby serca.

Eksperyment: zabójcza lawina (Avalanche: Making A Deadly Snowstorm)

Poniedziałek 18 lutego, godz. 23:00

Marzec 2018. Międzynarodowy zespół naukowców zgromadził się w górskiej dolinie w Kanadzie, by przeprowadzić ryzykowny eksperyment. Śmiałkowie planują wywołać sztuczną lawinę i przebywać w jej epicentrum, by dogłębnie przeanalizować proces jej powstawania oraz rządzące nią mechanizmy. Zdobyte podczas doświadczenia dane mają w przyszłości umożliwić ratowanie poszkodowanych. Eksperymentem dowodzi profesor Danielle George, która na co dzień zajmuje się obsewacjami kosmosu na Uniwersytecie w Manchesterze. Specjalizuje się także w projektowaniu eksperymentów, czyli metodzie modelowania oraz optymalizacji procesów w celu stworzenia ich matematycznego modelu. Profesor podejmuje także ogromne ryzyko osobiste – wyposażona nowatorskie urządzenie do oddychania pod śniegiem postanawia dać się zasypać pokrywą białego puchu o wadze ponad pół tony. To fascynujące i mrożące krew w żyłach doświadczenie, którego nikt dotyczczas nie ośmielił się przeprowadzić. Naukowcy mają nadzieje ujawnić i obliczyć destrukcyjną moc lawin.

Dzikie metropolie(Wild Metropolis)

Od czwartku 21 lutego, godz. 19:55Sezon 1 (3 odcinki)

Nasza planeta wciąż się zmienia. Coraz większą jej powierzchnię stanowią miasta. Zadziwiająco duża grupa zwierząt reaguje na te zmiany i wykorzystuje swoje wrodzone umiejętności, by dostosować się do życia w miejskich warunkach. Zarówno pod względem fizycznym jak i behawioralnym. W programie obserwujemy niesamowite zachowania zwierząt w miastach i oglądamy wielkie metropolie ich oczami.

Jak zbudować wehikuł czasu(How To Build A Time Machine)

Poniedziałek 25 lutego, godz. 23:00

Podróże w czasie nie stoją w sprzeczności z prawami natury. Aby jednak zbudować wehikuł czasu, musimy te prawa doskonale zrozumieć i umieć je odwrócić. Twórcy realizowanego w Wielkiej Brytanii, Rosji, Ameryce Północnej, Kanadzie oraz Australii programu dokumentalnego odwiedzają naukowców, którzy są blisko dokonania niesamowitych odkryć – zbudowania tuneli czasoprzestrzennych oraz w pełni funkcjonujących kryształów czasu. Dzięki pracy tych ludzi możliwe stanie się to, co dotychczas mogliśmy sobie jedynie wyobrazić – stworzenie maszyny, którą za przyciśnięciem guzika będziemy mogli podróżować w czasoprzestrzeni.

Brytyjskie fabryki (Inside the Factory)

Od środy 27 lutego, godz. 23:00

Sezon 4 (9 odcinków)


Seria dokumentalna, której celem jest przybliżenie technologii, sposobów oraz skali wytwarzania naszych ulubionych produktów spożywczych i przedmiotów codziennego użytku. W czwartej serii dziennikarze Gregg Wallace oraz Cherry Healey udają się do największych fabryk i przez 24 godziny obserwują proces produkcji, a pracujące tam osoby wypytują o zastosowane technologie i innowacyjne rozwiązania. Poznajemy trakże historię wynalezienia oraz popularyzacji niektórych produktów. W serii widzowie odkryją tajniki wytwarzania m.in. kawy Nescafé, piwa Molson Coors oraz kredek Faber-Castell.

Kobiety, skalpel i liposukcja(Sex, Knives and Liposuction)

Poniedziałek 18 lutego, godz. 21:55

Dziennikarka Cherry Healey rozmawia z kobietami, które mają różnorodne doświadczenia związane z operacjami plastycznymi. Chce przekonać się, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by być bliżej ideału?

Cherry nie zawsze akceptowała swoje niedoskonałości. Nie obce jej przedłużanie rzęs oraz sztuczna opalenizna. Nie ukrywa także swojego zamiłowania do makijażu. Od zawsze jednak miała rozterki na temat chirurgii plastycznej. Czy dostrzeże pozytywne strony takich zabiegów?

Dom w słońcu(A Place in the Sun: Home or Away)

Od środy 27 lutego, godz. 18:55 Sezon 7 (30 odcinków)

Program przedstawia osoby niezadowolone z dotychczasowego miejsca zamieszkania, zdecydowane odmienić swoje życie. Poszukują wymarzonego domu w Wielkiej Brytanii lub za granicą. Prowadzący program eksperci: Jonnie Irwin, Laura Damergi oraz Jasmine Harman prezentują im kilka rezydencji i przedstawiają możliwości zmiany życia na lepsze.W pierwszym odcinku poznajemy Mike’a i Liz, którzy planują wyprowadzić się z dotychczasowego domu. Muszą jednak dokonać trudnego wyboru – zamieszkać na słonecznej Teneryfie czy pozostać w rodzinnym mieście Mike’a, Liverpoolu, w którym nie tylko mieszkają ich znajomi i rodzina, ale także łatwiej byłoby znaleźć pracę.

Wstydliwe choroby: otyłość(Embarrassing Fat Bodies)

Od poniedziałku 11 lutego, godz. 22:55 Sezon 2 (4 odcinki)

Otyłość zaczyna dotyczyć coraz większej części populacji. Zespół lekarzy pod wodzą dr. Christiana Jessena przedstawia związane z nią zagrożenia i pomaga pacjentom z nadwagą radzić sobie ze spowodowanymi przez nią chorobami.W drugiej serii programu lekarze ponownie mają do czynienia z różnorodnymi przypadkami. Widzowie przekonają się m.in., że nadwaga może mieć duży wpływ na życie seksualne oraz nawyki toaletowe. Jedną z przedstawionych w programie pacjentek jest kobieta, której ogromny apetyt doprowadził do powstania na nodze narośli o wadze małego dziecka. Dowiadujemy się także, czym jest neofobia żywieniowa oraz uzależnienie od liczenia kalorii.

Wstydliwe choroby(Embarrassing Bodies)

Od poniedziałku 18 lutego, godz. 22:55 Sezon 7 (7 odcinków)

Lekarze-specjaliści przyjmują pacjentów z wyjątkowo dokuczliwymi i krępującymi dolegliwościami. Wizyta w klinice często jest dla nich jedyną i ostatnią deską ratunku. W tej serii dr Dawn odwiedza mężczyzna cierpiący na dolegliwości spowodowane skrętem jąder, a dr Pixie pomaga pacjentowi sparaliżowanemu od pasa w dół w wyniku wypadku motocyklowego. Tymczasem dr Christian wyjaśnia chłopcom, jak szalone imprezowanie wpływa na jakość nasienia.

Firma na medal(Best In Town)

Od czwartku 14 lutego, godz. 20:55 Sezon 1 (10 odcinków)

Zabawne show, w którym w szranki stają trzy firmy, które od wielu lat na co dzień konkurują ze sobą w tej samej dziedzinie, na terenie tego samego miasta. Prawdziwi rywale stają ze sobą twarzą w twarz i walczą o zawodową reputację, wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenie w biznesie. Widzowie obserwują ich podczas emocjonujących zmagań. Zwycięzca okrzyknięty zostaje najlepszym w swoim fachu, a konkurenci gratulują mu uściśnięciem dłoni.

Hej, Duggee!(Hey Duggee)

Od poniedziałku 11 lutego, godz. 15:05Sezon 3 (odcinki 1 – 10)

Kolejna seria popularnej animacji, w której na członków Klubu Małego Zucha czeka wiele nowych przygód. Wielki i uroczy pies Duggee wita swoich mniejszych przyjaciół gotowych na dzień pełen nauki oraz wspólnych zabaw. Pod koniec dnia Duggee nagradza ich odznaką za dobre uczynki, np. pokazanie nowemu przyjacielowi znaczenia mycia zębów lub uratowanie zagubionego kaczątka.

Andy i dzika gimnastyka(Andy’s Wild Workouts)

Od poniedziałku 11 lutego, godz. 11:30 Sezon 1 (10 odcinków)

Przygotuj wygodne buty i ruszaj z Andym w podróż dookoła świata! Po drodze zwiedzicie najbardziej interesujące miejsca na Ziemi i poznacie niesamowite zwierzęta. A Andy nauczy Was ruszać się jak one, czyli maszerować jak mrówka, czołgać się jak chrząszcz czy puszyć jak paw. To świetna zabawa, a przede wszystkim gimnastyka dla ciała oraz umysłu!

Yakka Dee(Yakka Dee)

Od poniedziałku 11 lutego, godz. 09:55 Sezon 2 (20 odcinków)

Główna bohaterka programu zachęca dzieci do mówienia. Każdy odcinek skoncentrowany jest na jednym słowie. W rytmiczny i pełen humoru sposób przedstawiane są jego różne wizualizacje, co skłania dzieci do powtarzania. Mówienie może być świetną zabawą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *