MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Luty w serwisie Canal+ online — seriale, dokumenty, filmy

Miesiąc, w którym świętujemy Walentynki będzie pełen niesamowitych nowości w CANAL+ online! W lutym w serwisie pojawi się najnowsza komedia obyczajowa, produkcja CANAL+ i pierwszy polski serial poruszający problemy 30-latków, napisany przez 30-latków – KIEDY ŚLUB? Premiera już 9 lutego w CANAL+ online. W ofercie znajdą się również: mrożący krew w żyłach thriller ULTIMATUM oraz PAMFIR, NARODZINY MISTRZA, czyli wzruszająca i wciągająca historia czempiona boksu z XIX wieku oraz wstrząsający dokument 20 DNI W MARIUPOLU. Relacja z masakrowanego przez Rosjan miasta to wielokrotnie nagradzany dokument Mścisława Czernowa; dziennikarza, który wytrwał w mieście do końca.


HITY

KIEDY ŚLUB? komedia obyczajowa, serial, premierowe odcinki od 09.02 co piątek o godz. 23:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Nowa produkcja CANAL+ to pierwszy polski serial poruszający problemy 30-latków, napisany przez 30-latków. O parze Wandy i Tośka (w tych rolach Maria Dębska i Eryk Kulm jr), która po 13 latach związku pełnego miłości i pięknych chwil postanawia się… rozstać. Premiera tej słodko-gorzkiej i namiętnej komedii o millenialsach juz 9.02.

Wanda – psycholog zaczynająca właśnie pracę w korpo – i Tosiek, aktor bez większych sukcesów (w tej roli Eryk Kulm jr), na pierwszy rzut oka tworzą zgraną parę. W związku są od liceum, przeżyli wiele pięknych chwil, adoptowali psa, a w szafce od kilku lat ukryty jest pierścionek zaręczynowy, czekający na odpowiedni moment. Po 13 latach jednak nadchodzi wypalenie i chęć spróbowania czegoś nowego. KIEDY ŚLUB? to serial, który w realistyczny sposób, nie bojąc się dojrzałych i namiętnych scen erotycznych, porusza problemy współczesnych, nie do końca ogarniętych życiowo millenialsów. To także pozytywny przewodnik po życiu dla „początkujących dorosłych”: jak rozstać się dobrze? Skąd czerpać odwagę, by skupić się na swoim szczęściu, niezależnie od tego co mówią nam rodzice? I co odpowiedzieć na niewygodne pytanie – KIEDY ŚLUB?

W głównych bohaterów 8-odcinkowego serialu KIEDY ŚLUB? wcielają się Maria Dębska (POWRÓT, „Bo we mnie jest seks”) i Eryk Kulm jr („Filip”, „Teściowie 2”). W pozostałych rolach zobaczymy Macieja Musiała (KLANGOR, „Chłopi”), Magdalenę Popławską („Atak paniki”), Maszę Wągrocką (KRÓL, PLANETA SINGLI. OSIEM HISTORII), Kamila Szeptyckiego („Czarna owca”), Magdalenę Żak („Cicha noc”), Izę Kunę (PLANETA SINGLI. OSIEM HISTORII, “Teściowie”), Katarzynę Domalewską („Sexify”), Matyldę Damięcką („Apokawixa”), Seta Sjöstranda („Guns Akimbo”), Wojciecha Zielińskiego (FURIOZA), Kamilę Urzędowską (ŻMIJOWISKO, „Chłopi”), Tomasza Mechowickiego („Na sygnale”) i Szymona Majchrzaka (KRUK).

Reżyserami serialu są Piotr Domalewski („Cicha noc”, „Hiacynt”, „Jak najdalej stąd”, „Sexify”) i Łukasz Ostalski („Bracia”, „Gry rodzinne”, „O mnie się nie martw”, „Krucjata”). Scenariusz stworzył duet Katarzyna Wiśniowska („Tajemnica zawodowa”, „Cichosza”) i Marek Baranowski (ALGORYTM MIŁOŚCI, „Noc w przedszkolu”). Za zdjęcia odpowiedzialny jest Jakub Stolecki („Morderczynie”), za kostiumy Kalina Lach („Wszystkie nasze strachy”), za charakteryzację Kinga Krulikowska („Lipowo. Zmowa milczenia”), a za muzykę Marcin Macuk (EMIGRACJA XD, WYRWA). Producentkami ze strony CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak, a producentem wykonawczym Akson Studio – Michał Kwieciński („Teściowie”, „To musi być miłość”, „Atak paniki”, czy seriale „Sexify”, „Gry rodzinne”, „Szadź”).

ULTIMATUM, film, premiera 10.02 w sobotę o godz. 20:00 w CANAL+ PREMIUM oraz dnia następnego w serwisie CANAL+ online.

Liam Neeson jako człowiek na krawędzi, który ściga się z czasem, by uratować swoich najbliższych.

Biznesmen Matt Turner, odwożąc dzieci do szkoły, odbiera tajemniczy telefon. Głos w słuchawce informuje go, że w samochodzie jest bomba, a brak współpracy czy próba kontaktu z policją grożą natychmiastową eksplozją. Aby uratować siebie i bliskich, Matt będzie musiał wykonać szereg zleceń nieznanego szantażysty.

W rolach głównych występują Liam Neeson („Lista Schindlera”, „Uprowadzona”, „Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo”, „Toższamość”), Noma Dumezweni („Od nowa”, „Obserwator”, „O chłopcu, który ujarzmił wiatr”, „Mary Poppins powraca”), Lilly Aspell („Wondar Woman”, „Zagłada”, „Holmes i Watson”), Jack Champion („Avatar: Istota wody”, „Zbunotwana”, „Krzyk VI”), Embeth Davidtz („Lista Schindlera”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Dziennik Bridget Jones”, „Słaby punkt”) i Matthew Modine („Na Skróty”, „Stranger Things”, „Chorągiewki”).

TRZY TYSIĄCE LAT TĘSKONTY, film, premiera 17.02 w sobotę o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz dnia następnego w serwisie CANAL+ online.

Zadowolona z życia uczona, spotyka Dżinna, który oferuje jej spełnienie trzech życzeń w zamian za swoją wolność.

Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć. Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. Dżin jednak nie daje za wygraną. Aby zachęcić ją, do wypowiedzenia życzenia opowiada jej niesłychane historie ze swojej przeszłości. W końcu Alithea decyduje się wypowiedzieć życzenie, które zaskoczy zarówno dżina jak i ją samą.

W obsadzie zobaczymy takie gwiazdy jak: Idris Elba („Luther”, „Beasts of No Nation”, „American Gangster”), Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Tylko kochankowie przeżyją”, „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”), Ece Yüksel („Love 101”, „Opowieść o trzech siostrach”, „Poświęcenie”).

NOC, KTÓREJ OBUDZIŁ SIĘ LAURIER, serial, premierowe odcinki od 28.02 w środę o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz dnia następnego w serwisie CANAL+ online.

W wyniku śmierci Madeleine Larouche rodzinne sekrety zaczynają wychodzić na jaw. Co wspólnego z dramatycznymi wydarzeniami z przeszłości ma Laurier Gaudreault?

W Saguenay, w prowincji Quebec, umiera Madeleine Larouche. Czwórka jej dzieci spotyka się w związku ze śmiercią matki. Rodzina jest podzielona. Ciążą jej ponure zdarzenia sprzed lat, które wstrząsnęły lokalną społecznością. Serial na podstawie dramatu Michela Marca Boucharda, w reżyserii i z udziałem Xaviera Dolana, laureata festiwalu w Cannes.

Elliot, Mireille, Denis i Julien to rodzeństwo, któremu przyjdzie zmierzyć się ze śmiercią matki – Madeleine Larouche. Elliot jest narkomanem. Przerywa jednak kurację odwykową, aby móc ją jeszcze zobaczyć żywą. Niestety tajemniczy telefon przyspiesza agonię Madeleine. Rodzina jest w rozsypce, a znalezione w ogrodzie stare pudełko powoduje, że pogrąża się ona w mrocznej przeszłości. W domu nieoczekiwanie pojawia się także niewidziana przez 25 lat Mireille, co wywołuje poruszenie wśród rodzeństwa. Kiedy matka umiera, Julien stara się dowiedzieć czegoś więcej o okolicznościach jej śmierci. Elliot nie radzi sobie z sytuacją i powraca do nałogu, jednocześnie bardzo stara się ten fakt ukryć przed innymi. Chantal, żona Juliena, próbuje zbliżyć się do Mireille. Denis natomiast dowiaduje się o zapisach w testamencie matki, co rozpoczyna dyskusję na ten temat. Jakby tego było mało, rodzinę nęka tajemniczy motocyklista, który podczas urodzinowej imprezy Chantal ujawnia swą tożsamość.

W produkcji zobaczymy takie nazwiska jak: Julie LeBreton („Narzeczony z Tokio”, „Starbuck”, „Zima, która odmieniła moje życie”), Patrick Hivon („Noc w Ville-Marie”, „Miłość mojego brata”, „Dzieciak”), Érica Bruneau („Wyśnione miłości”, „Kryzys”, „Koroner”) oraz Xaviera Dolana-Tadros („Zabiłem swoją matkę”, „Wyśnione miłości”, „Tom”).

SERIAL

VERA. SEZON 12, serial, premierowe odcinki od 4.02 co niedzielę o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz w serwisie CANAL+ online.

Nadinspektor Vera Stanhope i jej zespół mają przed sobą serię nowych śledztw.

Kto zamordował weterana wojennego? Kto stał za śmiercią młodego policjanta i lokalnego działacza? Vera prowadzi kolejne dochodzenia. Musi też zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Na wybrzeżu zostaje odnaleziona łódź ze zwłokami Franka Channinga, szanowanego obywatela i żeglarza amatora. Vera bada ostatnie dni życia Franka, by dojść do przekonania, że jego śmierć nie mogła być następstwem wypadku.

Pierwsze cztery odcinki VERY, powstałe na podstawie serii książek kryminalnych pióra Ann Cleeves, w których pani inspektor mierzy się ze sprawami najróżniejszych morderstw znalazły rzesze fanów. Rok później powstały kolejne cztery i potem kolejne… Wielka w tym zasługa wcielającej się w tytułową rolę Brendy Blethyn, świetnej brytyjskiej aktorki, dwukrotnie nominowanej w latach dziewięćdziesiątych do Oscara. Pierwszą nominację dostała w 1997 roku za nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film „Sekrety i kłamstwa” Mike’a Leigh, a dwa lata później znowu wyróżniono ją w oscarowym wyścigu za rolę w brytyjskiej komedii muzycznej „O mały głos”. Mówiąc o nagrodach Blethyn trzeba jeszcze wymienić tę, którą dostała właśnie za VERĘ – to prestiżowa statuetka Rose d’Or dla mistrzów telewizyjnej rozrywki za cały dorobek (Lifetime Achievement Award).

Oczywiście Vera (Blethyn) nie prowadzi śledztw samodzielnie. Wspierają ją inni policjanci, a jej prawą rękę sierżanta Joe Ashwotha grał przez cztery pierwsze sezony David Leon („Rock’N’Rolla”, serial „Czas śmierci”), a potem zastąpił go sierżant Aiden Healy – w tej roli Kenny Doughty („Snowpiercer: Arka przyszłości”, serial „Stella”). Oczywiście, jak to w serialach kryminalnych, przez dotychczasowe już w sumie pół setki odcinków nazbierało się też mnóstwo występów gościnnych.

Wiele znanych z rozmaitych innych produkcji twarzy pojawiło się w VERZE, poczynając od Petera Davisona (jednego z „Doctorów Who”) po znaną z „Gry o tron” Kate Dickie. Ale najważniejsza jest sama Vera. Jej śledztwa, jej przenikliwy umysł i wydawałoby się spokojne życie na brytyjskiej prowincji, gdzie jednak co chwila pani inspektor musi włożyć swój charakterystyczny płaszcz i kapelusz i ruszyć na poszukiwanie kolejnego mordercy.

PANHANDLE. KRYMINALNE ZAGADKI FLORYDY, serial, po dwa premierowe odcinki od 21.02 co środę o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz w serwisie CANAL+ online.

Bell Prescott, depresyjny detektyw-amator, i policjantka z przeszłością, Cammie Lorde, odkrywają kryminalne tajemnice Boggsville.

Cierpiący na agorafobię Bell Prescott od śmierci żony nie rusza się z domu, w którym mieszka z ekscentryczną matką i oswojonym aligatorem. Jego pasją jest rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Pewnego dnia dokonuje szokującego znaleziska w swoim ogrodzie. Będzie teraz zmuszony współpracować z policjantką, Cammie Lorde, kobietą znudzoną dotychczasową służbą „krawężnika”.

DOKUMENT

20 DNI W MARIUPOLU, film dokumentalny, premiera w poniedziałek 19.02 o godz. 22:30 w CANAL+ PREMIUM oraz dnia następnego w serwisie CANAL+ online.

Wstrząsająca relacja z masakrowanego przez Rosjan Mariupola. Wielokrotnie nagradzany dokument Mścisława Czernowa; dziennikarza, który wytrwał w mieście do końca.

Mścisław Czernow i jego współpracownicy do ostatniej chwili dokumentowali oblężenie Mariupola i zbrodnie na cywilach, narażając życie i ukrywając się przed Rosjanami. Ich heroiczną pracę uhonorowano Nagrodą Pulitzera w kategorii “dziennikarstwo w służbie publicznej”. Dokument 20 DNI W MARIUPOLU został nagrodzony m.in. na Festiwalu Sundance i jest ukraińskim kandydatem do Oscara.

FILM

OPERACJA NAPOLEON, premiera w czwartek 1.02 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Grupa turystów przypadkowo trafia na ślad legendarnego złotego pociągu i ściąga na siebie wielkie niebezpieczeństwo.

Na lodowcu w Islandii turyści natykają się na wrak samolotu z II wojny światowej. Znajdują się w nim wskazówki pomagające znaleźć miejsce ukrycia złotego pociągu, którym Niemcy chcieli wywieźć zrabowane w okupowanej Polsce złoto. Znalazcy nie wiedzą, że ich śladem podąża bezwzględny dyrektor CIA – syn amerykańskiego generała, który zawarł tajny pakt z Hitlerem.

Operacja Napoleon to islandzki thriller w reżyserii Óskara Þóra Axelssona, z Vivian Ólafsdóttir („Echo”, „Cop Secret”, „Operacja Napoleon”), Jackiem Foxem („Theeb”, „Johnny English: Nokaut”, „Sanditon”, „Riviera”) i Iainem Glenem („Downton Abbey”, „Gra o Tron”, „Lara Croft: Tomb Raider”) w rolach głównych. Opiera się na bestsellerowej książce Arnaldura Indriðasona pod tym samym tytułem.

LAMBORGHINI. CZŁOWIEK, KTÓRY STWORZYŁ LEGENDĘ, premiera w sobotę 3.02 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Ferruccio Lamborghini przygotowuje samochód, którym chce zawstydzić Enzo Ferrariego. Biograficzny film o legendarnym konstruktorze aut.

Ferruccio Lamborghini, twórca jednej z największych samochodowych marek na świecie, przez całe życie marzył, aby jego nazwisko stało się równie wielkie jak Enzo Ferrariego. Gdy ten nie pozwolił mu do siebie dołączyć, Feruccio postanowił zrobić wszystko, aby go pokonać. Biografia słynnego konstruktora aut. W głównej roli Frank Grillo.

Napisany i wyreżyserowany przez Roberta Moresco, z Frankiem Grillo („Raport mniejszości”, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”, „Skazany na śmierć”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”,) w roli włoskiego przedsiębiorcy Ferruccio Lamborghini. Ponadto w filmie występują: Gabriel Byrne („Terapia”, „Stygmaty”, „I stanie się koniec”), Mira Sorvino (), Hannah Van der Westhuysen („Przeznaczenie: Saga Winx”, „Zatoka zaginionych”, „Frankenstein”).

GRANICE MIŁOŚCI, premiera we wtorek 6.02 o godz. 23:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Para kochanków przechodzi kryzys. Aby go zażegnać, decyduje się na związek otwarty.

Petr i Hana, próbując uniknąć stagnacji w związku, decydują się na jego otwarcie. Oboje szukają coraz silniejszych przeżyć z innymi partnerami, a intymne wyznania rejestrują na telefonie komórkowym. Początkowa euforia i przygody pełne adrenaliny zamieniają się w rollercoaster emocji i konkurs zadawania sobie coraz mocniejszych ciosów.

W rolach głównych występują: Hana Vagnerová („Bathory”, „Milada”, „Pora umierać”), Martin Hofmann („Havel”, „Nieustraszeni bracia Grimm”, „Azyl”), Lenka Krobotová („Dziura”, „Bracia Karamazow”, „Jedna ręka nie klaszcze”).

DROGA DO ODKUPIENIA, premiera w czwartek 8.02 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Sally w ciemno zgadza się pomóc bratu, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Przysługa wiąże się nieoczekiwanymi konsekwencjami.

Sally jest kierowcą ciężarówki. Zgadza się przemycić nielegalny ładunek, aby ocalić życie brata, uwikłanego w gangsterskie porachunki. Kiedy kobieta orientuje się, że ma przewieź przerażoną nastolatkę, jej sumienie zostaje poddane próbie. Śladem Sally podąża stary agent FBI, Gerick. Dreszczowiec z udziałem Juliette Binoche i Morgana Freemana.

Thriller z 2022 roku, napisany i wyreżyserowany przez Annę Gutto w jej debiucie pełnometrażowym, z Juliette Binoche („Angielski pacjent”, „Czekolada”, „Trzy kolory: Niebieski”), Frankiem Grillo („Raport mniejszości”, „Skazany na śmierć”, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”) i Morganem Freemanem („Za wszelką cenę”, „Wożąc panią Daisy”, „Skazani na Shawshank”) w rolach głównych.

BEZMIAR, premiera we wtorek 13.02 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Rzymskie małżeństwo ulega rozkładowi. Sprawy komplikują się dodatkowo, gdy ich córka zaczyna negować swoją płeć.

Rzym, lata 70. Pozornie szczęśliwa rodzina Borghetti przechodzi kryzys. Clara i Felice już się nie kochają, lecz rozstać się nie potrafią. Nieszablonowa kobieta dobrze czuje się tylko w towarzystwie swoich dzieci. Napięcie w rodzinnych relacjach sięga zenitu, kiedy jedno z nich, Adriana, zaczyna twierdzić, że jest chłopcem. Pokazywany na festiwalu w Wenecji dramat z Penélope Cruz.

Wyreżyserowany przez Emanuele Crialese, który jest współautorem scenariusza wraz z Francescą Manieri i Vittorio Moronim. W rolach głównych Penélope Cruz („Vicky Cristina Barcelona”, „Nine – Dziewięć”, „Matki równoległe”, „Nine – dziewięć”), Luana Giuliani („Bezmiar”) i Vincenzo Amato („Złote wrota”, „Niezłomny”, „Czerwona nota”).

NARODZINY MISTRZA, premiera w sobotę 24.02 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Historia czempiona boksu z XIX wieku. Jem Belcher staje do najważniejszej walki w życiu.

Rok 1800. Jem Belcher zostaje najmłodszym mistrzem Anglii w boksie na gołe pięści, wygrywając walki dzięki swojej szybkości, umiejętnościom i sprytowi. Po wypadku, który mógł na zawsze zakończyć jego karierę, rozpoczyna długą, wyczerpującą drogę do zdrowia. W końcu toczy pojedynek na śmierć i życie. Osnuty na faktach dramat z udziałem Russela Crowe’a.

W głównych rolach wystąpili Matt Hookings („Czarownica”, „Kingsman: Tajne służby”, „Królewna Śnieżka i Łowca”), Ray Winstone („Infiltracja”, „Nic doustnie”, „Sexy Beast”) i Russell Crowe („Gladiator”, „Człowiek ringu”, „Ojcowie i córki”).

PAMFIR, premiera we wtorek 27.02 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Ukrainiec Pafmir przyjeżdża z Polski do rodzinnej wsi w Karpatach. Jego syn wpada w kłopoty. Żeby mu pomóc, mężczyzna musi znów wejść w niebezpiecznych świat lokalnych układów.

Pamfir, niegdyś przemytnik, dziś robotnik, wraca z Polski do domu w Zachodniej Ukrainie. Chce spędzić we wsi doroczny karnawał i pobyć z żoną i synem Nazarem. Nastolatek wpada jednak w kłopoty. Pamfir musi spłacić jego dług. W tym celu odnawia stare kontakty i przyjmuje ostatnie zlecenie. Oklaskiwany w Cannes karpacki thriller, który splata pogańskie wierzenia z ukraińską rzeczywistością.

Główne role odegrali: Oleksandr Yatsentyuk („Pamfir”), Solomiia Kyrylova („Pamfir”) oraz Olena Khokhlatkina („Zniewolona”, „Pracuję na cmentarzu”, „Jak tam Katia”).

foto. Canal+ Polsak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *