MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Festiwal ORŁÓW 2024 w serwisie Premiery Canal+

W serwisie PREMIERY CANAL+ oraz w warszawskim kinie Iluzjon rozpoczął się Festiwal Orłów 2024, w ramach którego obejrzeć można filmy kandydujące do 26. edycji Polskich Nagród Filmowych. Platforma online stwarza widzom z całej Polski możliwość uczestnictwa w festiwalu prezentującym najlepsze polskie obrazy kandydujące do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Festiwal online potrwa do 3 marca, a w kinie Iluzjon do 3 lutego.

 

W programie przeglądu online znajdują się wybrane filmy, które spełniły warunki Regulaminu Orłów i kandydują w tegorocznej edycji. Są to m. in. koprodukcje CANAL+ Polska: „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland i głośny debiut Marcina Filipowicza „Braty”; nagradzane na festiwalach „Strzępy” Beaty Dzianowicz, „Tonia” Marcina Bortkiewicza i „Roving Woman” Michała Chmielewskiego, czy filmy spod znaku CANAL+ Original: „Masz ci los!” Mateusza Głowackiego, „Wyrwa” Bartosza Konopki i „O psie, który jeździł koleją” Magdaleny Nieć.

Filmy kandydujące do Orłów widzowie mogą oglądać do 3 marca 2024 w ofercie filmów na życzenie, czyli w wypożyczalni PREMIERY CANAL+:

Polskie Nagrody Filmowe Orły | CANAL+ (canalplus.com)

W ramach Festiwalu nadrobić można także filmy nagrodzone Orłami w latach ubiegłych. Propozycja skierowana jest do wszystkich widzów, nie tylko do subskrybentów pakietów CANAL+. Biblioteka serwisu PREMIERY CANAL+ będzie poszerzana o nowe tytuły do końca trwania festiwalu.

Po pokazach filmów podczas 26. Festiwalu Orłów w Kinie Iluzjon, widzowie mają okazję wziąć udział w spotkaniach z aktorami i twórcami filmów, m.in: „Chłopów”, polskiego kandydata do Oscara, ekranizacji powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Znachor” oraz najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego – „Różyczka 2”.

Tytuły filmów i nazwiska twórców Nominowanych do 26. Orłów zostaną ogłoszone 8 lutego, po zakończeniu głosowania Polskiej Akademii Filmowej. Nazwisko Laureata Orła 2023 Za Osiągnięcia Życia zostanie ogłoszone 29 lutego. Gala 26. Orłów odbędzie się 4 marca i będzie transmitowana w CANAL+ w paśmie niekodowanym.

foto. Canal+ Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *