MediaZapowiedzi TV

Święta z pazurem na kanale Nat Geo Wild

Dzikie oblicza krajów bliższych i bardziej odległych, historie ludzi, którzy życie poświęcają zwierzętom, a także bliskie spotkania z najgroźniejszymi, najsprytniejszymi i… najbardziej udomowionymi gatunkami. Na nadchodzące Święta kanał Nat Geo Wild zaplanował mnóstwo propozycji dla widzów w każdym wieku. Jedynym wymaganiem jest ogromna ciekawość świata.

 

Święta na kanale Nat Geo Wild – emisja od poniedziałku 24 grudnia do środy 26 grudnia przez cały dzień

Dzika przyroda

Pod koniec grudnia pokażemy najpiękniejsze krajobrazy, które ludzkie oko rzadko ma okazję oglądać. Odwiedzimy odległe rejony świata, a także kraje nam bliskie i znane, które dotychczas bardziej kojarzyły się z wielkimi miastami niż z dziką przyrodą.

Dzika Szkocja: Highlands – emisja 25 grudnia o godz. 20:00 –  Na krańcach Atlantyku leży wietrzna i skalista, piękna kraina. Hebrydy stanowią wspaniały rezerwat dzikiej przyrody. W tym świecie piętrzących się klifów, piaszczystych plaż i zimnych wód żyją takie zwierzęta jak wydry, orły, foki, delfiny czy rekiny polarne. Ale życie tutaj nie jest proste. Dziki ocean i najbardziej nieprzewidywalna pogoda w Europie sprawiają, że nic tu nie jest pewne. Szkocki aktor Ewan McGregor zapozna nas z dziką przyrodą swojej ojczyzny.

Dzika Rosja – emisja 24 grudnia w godzinach 14:00-18:00– W rozciągającej się na obszarze 11 stref czasowych i dwóch kontynentów Rosji występują jedne z największych na świecie dzikich terenów o ekstremalnych różnicach pogodowych, temperaturowych i krajobrazowych. Podczas podróży po rosyjskich odludziach odwiedzimy m.in. mieszkańców Syberii, Kamczatki i jeziora Bajkał.

Dzika Rosja – morza – emisja 24 grudnia w godzinach 18:00-20:00- Wybrzeże Morza Ochockiego to jedna z ostatnich enklaw dzikiej przyrody na świecie. Wyruszamy w fascynującą wyprawę 4000 km na wschód od Moskwy. Sprawdzimy, dlaczego te rejony to dla zwierząt zarówno raj, jak i piekło.

Dzika przyroda Europy – emisja 25 grudnia w godzinach 13:00-16:00– Mimo, że Europa to drugi najmniejszy kontynent świata, to jej fauna i flora są niezwykle różnorodne. Temperatury wahają się tu od +40 do –40 stopni Celsjusza. W trzyczęściowej serii „Dzika przyroda Europy“, Nat Geo Wild pokaże naturę i mozaikę gatunków żyjących na Starym Kontynencie.

Dzikie wyspy Europy – emisja 25 grudnia o godz. 18:00 –Głęboko w wodach Atlantyku uformowały się wyspy znane nam jako Azory. Jak na tych nieprzyjaznych skałach powstała bogata fauna i flora? Odpowiedzią są ptaki. To one przyniosły tu nasiona z Europy i Ameryki, stając się swego rodzaju założycielami wyspy. W wodach wokół wulkanicznych, górzystych Azorów bytuje wiele olbrzymich morskich stworzeń. Często ucztują one przy bogatych w plankton brzegach.

Dzika Antarktyka – emisja 25 grudnia o godz. 19:00 – Jeden z najbardziej odległych i nietkniętych ludzką ręką rejonów Ziemi. Pomimo, że panują tu ekstremalne warunki, fauna zachwyca swym bogactwem.

Dzika Wielka Brytania – emisja 25 grudnia o godz. 21:00 – Seria prezentuje ukryte życie zwierząt zamieszkujących Wyspy Brytyjskie – zarówno przedstawicieli powszechnie znanych gatunków, jak i tych bardziej tajemniczych. Mamy szansę podejrzeć bohaterów programu w momentach dla nich przełomowych. Dzięki specjalnym kamerom filmowcy rejestrują nocne zwyczaje zwierząt i ze szczegółami pokazują nawet najmniejsze stworzonka. Od wybrzeży Kornwalii po Szetlandy, od plaż Norfolku po klify Anglesey – ten program jest hołdem dla zachwycającej brytyjskiej przyrody.

Mroźne krainy i ich mieszkańcy

Dzika zima – emisja 25 grudnia o godz. 16:00 – Zima. Wszystkie stworzenia muszą przetrwać tę najbardziej bezlitosną porę roku. Dla niektórych zwierząt lód okazuje się jednak szansą na przeżycie.

Kraina mrozu – emisja 25 grudnia o godz. 17:00, 26 grudnia o godz. 15:00 – Zimą zwierzęta nieźle główkują, by przetrwać. Niektóre mogą liczyć na grube futro i różnorodną dietę, inne tulą się do siebie, by było im ciepło.

Festiwal pingwinów – emisja 26 grudnia o godz. 12:00 – W Antarktyce żyje 18 gatunków pingwinów. Poznajmy je wszystkie, od największych po te niewielkich rozmiarów, jak niebieskawe pingwiny małe.

Niedźwiedzie polarne – emisja 26 grudnia o godz. 13:00 – Niedźwiedzie polarne spędzają lato na stałym lądzie. Jesienią powracają na lodowe kry, z których polują na ryby i foki.

Za rosyjską lodową kurtyną – emisja 26 grudnia o godz. 14:00 – Surowy krajobraz, lodowate morze i dzikie zwierzęta – Enric Sala przemierza nieprzyjazną człowiekowi Ziemię Franciszka Józefa.

Niedźwiedź polarny – emisja 26 grudnia o godz. 16:00 – Niecodzienna okazja, aby z bliska przyjrzeć się niedźwiedziom polarnym, które są świetnymi nurkami i mają niezwykłe silne receptory czuciowe.

Dzika Syberia – emisja 26 grudnia o godz. 17:00 – Tylko najlepiej przystosowane zwierzęta są w stanie znieść trudne warunki życia na Syberii. Niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie mazu czy łasice pospolite muszą stawić czoło bezlitosnej zimie i umieć skorzystać z krótkotrwałej wiosny. Od pokrytych lodem wybrzeży na północy, przez bezmiar tundry, aż po gęste lasy tajgi, dla mieszkających tu zwierząt każdy dzień jest walką o przetrwanie.

Kierunek Wild: Dzika Japonia – emisja 26 grudnia o godz. 18:00 – W pokrytych śniegiem górach w Japonii mieszka Hiro, młody i niezwykle uroczy makak japoński, któremu udało się nawiązać niecodzienną przyjaźń.

Węże

Węże w mieście – emisja 24 grudnia w godz. 2:00-4:00 – Kolejna odsłona reality show ukazującego łowcę węży Simona Keysa i jego dziewczynę, herpetolożkę Siouxsie Gillett, podczas wykonywania ekstremalnych zleceń w Durbanie i okolicach tego południowoafrykańskiego miasta. Łowcy pomagają ludziom przerażonym faktem, że w ich domach pojawił się groźny gad. Latem takich zgłoszeń jest wyjątkowo dużo. Simon i Siouxsie chwytają rękami kobry, mamby pospolite i czarne, pytony oraz inne niebezpieczne węże, by wypuścić je na wolność z dala od ludzi.

Afrykański superwąż – emisja 26 grudnia o godz. 20:00 – Pytony skalne z KwaZulu-Natal w RPA to budzące strach, ogromne i bardzo silne gady, które są w stanie pożreć człowieka.

Zabójcze węże – emisja 26 grudnia o godz. 21:00 – Nigel Marven zabiera widzów śladami 10 najgroźniejszych węży świata. Przemierza wilgotne lasy równikowe i pustynie w poszukiwaniu tych gadów. Odwiedzimy gorące pustynie Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie przetrwanie jest wyzwaniem. Dla jadowitych węży te miejsca są jednak wymarzonym domem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *