PolsatSport w TV

Magazyn Fortuna 1 Ligi na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport

Za nami dwie pierwsze kolejki Fortuna 1 Ligi po restarcie rozgrywek. Okresu pandemii nie przespały liderujące Podbeskidzie i Warta, które solidarne wygrały po dwa mecze i umocniły się na czele tabeli. Co dzieje się za ich plecami? O tym porozmawiamy w Magazynie Fortuna 1 Ligi.

Premierowy Magazyn Fortuna 1 Ligi po powrocie pierwszoligowych piłkarzy na boiska będzie wyjątkowy, bo zostanie poświęcony dwóm kolejkom rozgrywek. W czwartek 4 czerwca zakończyła się bowiem 23. seria spotkań, a już w dzień później rozpoczęła się kolejna. Dlatego nasz program w poniedziałek 8 czerwca będzie trwał aż godzinę i 45 minut, a pokażemy w nim skróty aż 18 meczów.

Restart rozgrywek rozpoczął się w Niepołomicach, gdzie Puszcza po zaciętym boju ograła Chojniczankę. Niepołomiczanie poszli po tym zwycięstwie za ciosem i kilka dni później zaliczyli cenny remis na trudnym terenie w Mielcu. Chojniczanie nie zrazili się z kolei porażką i po 5 dniach przerwy wreszcie wygrali (z GKS-em Tychy 2:1), opuszczając ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Po 23. i 24. kolejce czerwoną laternią rozgrywek są Wigry Suwałki, które w bardzo pechowych okolicznościach straciły zwycięstwo w meczu z Miedzią Legnica. Do bezpiecznego wciąż GKS-u Bełchatów suwalczanie tracą 5 oczek. Nad kreskę w niedzielę mogli wyjść jeszcze zawodnicy Odry Opole, ale w drugiej połowie pozwolili strzelić GKS-owi Jastrzębie dwa gole i ostatecznie przegrali u siebie 1:2.

W środkowej części tabeli Fortuna 1 Ligi panuje aktualnie niesamowity ścisk. Szósta Miedź Legnica, która zajmuje ostatnie miejsce barażowe, ma tylko 5 punktów przewagi nad czternastym Stomilem Olsztyn. Dlatego jescze każda z drużyn znajdujących się w środku tabeli może marzyć o grze w Ekstraklasie w przyszłym sezonie. Jak na razie najbliżej celu są Podbeskidzie i Warta, które zajmują lokaty dające bezpośrednią promocję. Za ich plecami jest jednak bardzo, bardzo ciekawie.

Skróty wszystkich meczów 23. i 24. kolejki w Magazynie Fortuna 1 Ligi. Gośćmi Szymona Rojka w studiu będą Tomasz Łapiński oraz Janusz Kudyba.

Magazyn Fortuna 1 Ligi, transmisja o 20:40 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl