Prasa - Ksiązka

Magazyn "Mundial. Opowieści niesamowite" – specjalne wydanie "Ale Historii Extra"

14 czerwca 2018 r. w Rosji rozpoczną się piłkarskie mistrzostwa świata – z tej okazji “Gazeta Wyborcza” przygotowała magazyn poświęcony wyjątkowym mundialowym historiom. Specjalne wydanie “Ale Historii Extra” pod tytułem “Mundial. Opowieści niesamowite”, dedykowane wszystkim kibicom piłki nożnej, którzy odliczają dni do początku mistrzostw, ukaże się w sprzedaży w czwartek, 17 maja br.
 

Jak podkreśla dziennikarz sportowy „Gazety Wyborczej” Rafał Stec – Przez futbolowe igrzyska można opowiedzieć o całym świecie. Dzięki magazynowi „Ale Historii Extra” poznacie Ernesta Wilimowskiego, fenomenalnego goleadora, który reprezentował Polskę, ale również III Rzeszę – i po wojnie usiłowano wymazać go z historii. Przeczytacie o węgierskiej „złotej jedenastce”, która zachwycała całą Europę, choć jej istnienie zawdzięczamy najmroczniejszym czasom stalinizmu – inaczej prawdopodobnie nigdy nie miałaby prawa powstać. „Obejrzycie” portret genialnego Maradony, który wywoływał tak potężne uczucia, iż zrodził autentyczny Kościół – wyznawcy na cześć idola nazywają się diegorianami. Dowiecie się, dlaczego najcieplej wspominaną drużyną w Brazylii jest akurat ta, która niewiele wygrała. I tego, że rzut karny, teoretycznie najbanalniejszy element gry w piłkę, miewa tajemnice niemal metafizyczne.

 

 

Magazyn “Mundial. Opowieści niesamowite” to świetna lektura przed przeżyciem kolejnych mistrzostw świata.

Wydanie specjalne magazynu „Ale Historia Extra” w objętości 124 stron będzie dostępne w punktach sprzedaży prasy od 17 maja br. w cenie 11,99 zł.

Wesprze je autopromocja; kreacje przygotował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *