Maj w TVP Sport

Wszystko wskazuje na to, że z powodu epidemii koronawirusa czeka nas jeszcze co najmniej kilka tygodni przerwy od wydarzeń sportowych. Nie oznacza to jednak, że na antenie TVP Sport będzie brakowało ciekawych transmisji. W maju TVP Sport będzie miało dla Was m.in. mecze reprezentacji Polski na najważniejszych piłkarskich imprezach, retrożużel czy spotkania NHL o Puchar Stanleya z udziałem Krzysztofa Oliwy.

 

 

 

Maj pełny piłkarskich emocji

Przypominamy, że w czasie pandemii staramy się pomóc uczniom w nauce. Z tego powodu od poniedziałku do piątku na naszych antenach transmitujemy lekcje w ramach „Szkoły z TVP”. Nie samą nauką jednak człowiek żyje. W maju nie będzie więc brakowało ciekawych transmisji sportowych.

Na początku maja będziemy kontynuować pokazywanie meczów piłkarskiego mundialu 2018. Będziecie mogli przypomnieć sobie najważniejsze spotkania rosyjskich mistrzostw. Finał Francja – Chorwacja planujemy na 6 maja.

Już od następnego dnia czeka nas powrót wspomnień sprzed ośmiu lat. Co prawda reprezentacji Polski nie poszło wówczas najlepiej, jednak Euro 2012 w naszym kraju oraz Ukrainie okazało się sporym sukcesem. Spotkania tego turnieju, m.in. z udziałem drużyny Franciszka Smudy, będziemy pokazywać codziennie do 25 maja.

W przyszłym miesiącu będzie można przypomnieć sobie większość występów reprezentacji Polski na imprezach mistrzowskich w XXI wieku. W majówkę pokażemy mecze biało-czerwonych z Euro 2008, m.in. starcie z Austrią i pamiętne kontrowersje związane z sędzią Howardem Webbem.

Z kolei w kolejne weekendy będzie można zobaczyć jak polska kadra radziła sobie na mundialu 2002mistrzostwach świata 2006 oraz Euro 2016.

Żużel, hokej, boks i wiele innych

Oczywiście nie zapomnieliśmy o fanach innych dyscyplin. Niedzielne wczesne popołudnie poświęcone będzie żużlowi. Zaczniemy od retransmisji 3 maja z Grand Prix w Bydgoszczy z 1998 roku i triumfu Tomasza Golloba.

W weekend 9-10 maja czeka nas prawdziwy rarytas. Wówczas zobaczymy decydujące spotkania o Puchar Stanleya 2004 z udziałem Krzysztofa Oliwy. W finale NHL zmierzyły się wówczas Calgary Flames i Tampa Bay Lightning. Polski hokeista był wówczas zawodnikiem kanadyjskiej ekipy.

W trakcie miesiąca będziemy pokazywać też ważne wydarzenia z historii polskiego sportu, m.in. igrzysk olimpijskich.

Nocne pasmo będzie poświęcone sportom walki. Będziemy pokazywać m.in. najlepsze pięściarskie walki ostatnich lat. Nie zapominajmy także o transmitowanym w piątki Ring TVP Sport. W magazynie Sebastiana Szczęsnego i Piotra Jagiełły nigdy nie brakuje ciekawych gości i tematów bokserskich.

Brak wydarzeń nie oznacza, że nasi dziennikarze nic nie robią. Tworzą dla Was ciekawe materiały i interesujące wywiady. Można je zobaczyć w codziennie transmitowanym w TVP Sport magazynie #gramydalej (godz. 20:00 lub 21:00).

W sobotę na naszej antenie tradycyjnie będziemy pokazywać program Stan futbolu. Dla najmłodszych mamy kolejne odcinki kultowego Kapitana Tsubasy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się filmy dokumentalne. Kolejne będzie można oglądać w majowe soboty i niedziele.

Oferta na stronie TVPSPORT.PL

Od poniedziałku do piątku na TVPSPORT.PL można oglądać bardzo ciekawe transmisje sprzed lat. W ramach cyklu retro tvpsport.pl to użytkownicy wybierają, którą z trzech propozycji pokażemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *