Zapowiedzi TV

Majówka na kanale Nat Geo People

Majówka to doskonały czas na podróż. Jeśli chcesz uniknąć korków i zatłoczonych miejsc, mamy doskonałą propozycję! Nie wymaga ona nawet wychodzenia z domu. W ciągu tygodnia przemierzysz z nami „Najpiękniejsze plaże świata”, udasz się w „Słoneczny rejs”, zobaczysz „Największy statek pasażerski” i najcenniejsze europejskie skarby.
 

 
Blok programowy „W maju jak w raju” – emisja codziennie od wtorku 1 maja do niedzieli 6 maja od godz. 18:00
Najpiękniejsze plaże świata – emisja od 1 do 3 maja od godz. 18:00
Plaża, biały piasek, słońce, szum fal i bezkresny widok. Można się naprawdę rozmarzyć. I choć prawie zawsze plaża wywołuje pozytywne skojarzenia, są takie miejsca na świecie, których piękno oszałamia. Najpiękniejsze miejsca wypoczynkowe przemierzymy więc wzdłuż i wszerz, by odnaleźć wśród nich prawdziwe perełki. Odwiedzimy kurorty u wybrzeży Meksyku, zobaczymy, co do zaoferowania turystom ma Wietnam, będziemy wylegiwać się na plażach Malezji, Nowej Kaledonii i wysp na Pacyfiku. Przekonamy się, że bajeczny wypoczynek możliwy jest też w Europie – wystarczy wybrać się do Francji. Sprawdzimy dokładnie, na co mogą liczyć turyści i czy codzienne życie mieszkańców jest równie piękne jak widoki, które ich otaczają.
Europa w zasięgu ręki – emisja 1 i 2 maja od godz. 20:00
Zachwycające są nie tylko odległe, nieznane krainy. Jak się okazuje – podobnych wrażeń może dostarczyć podróż przez kraje Europy. Na taką niezwykłą wyprawę wybiera się dziennikarka Ashley Colburn. Odwiedzi Chorwację, Słowenię, Łotwę i Szwajcarię, a w trakcie swoich wojaży postara się poznać historię, architekturę, kulturę i zwyczaje mieszkańców tych krajów. Będzie próbowała swoich sił także w narodowych sportach. Pochłonie ją strzelectwo, jazda na skuterze wodnym czy żeglowanie. Nie zabraknie też dobrego jedzenia – Ashley zasmakuje miejscowych potraw i trunków.
Szczeniaki rządzą – emisja 5 maja o godz. 22:00 i 6 maja od godz. 20:00
Beztroska zabawa i zachwyty nad uroczą nieporadnością kilkutygodniowego szczeniaka to tylko jedna strona medalu. Rodziny, które zdecydowały się zaadoptować małe pieski muszą liczyć się z wyzwaniem podobnym do opieki nad niemowlęciem. Opiekunów czekają więc nieprzespane noce, stres związany ze zdrowiem malucha i wiele wychowawczych wyzwań.
Niezwykły dr Pol – emisja 1, 2 i 3 maja od godz. 22:00
Jesteśmy w stanie Michigan, a z nami Dr Pol i ekipa weterynarzy, których życie to nieustające pasmo przygód i wyzwań. W tej klinice nie ma spokojnych dni i codziennie lekarze muszą pomagać zwierzętom z różnymi problemami. Jedne są mniej poważne, inne bardziej – z pewnością natomiast wszystkie są dla ekipy weterynarzy równie istotne. Czasem muszą zmierzyć się z nie lada wyzwaniami – wcielić się w rolę detektywów i odkryć na przykład, jak to się stało, że roczna zaledwie kózka spodziewa się potomstwa w tak młodym wieku.
Słoneczny rejs – emisja 5 maja od godz. 18:00 i 6 maja od godz. 17:00
Wraz z Nat Geo People poczujemy iście wakacyjny klimat i wyruszymy w niezwykłą podróż ogromnym włoskim wycieczkowcem Costa Diadema. Waży 132 tysiące ton, mierzy 306 metrów, jego wysokość odpowiada 20 piętrom, a wszystko po to, by każdy, kto znajdzie się na jednym z 19 pokładów, mógł poczuć się jak prawdziwy król życia. Baseny, jacuzzi, restauracje, bary, kino, teatr, biblioteka, a nawet kasyno – wszystko to mają do dyspozycji turyści, którzy wybiorą się w ten wyjątkowy rejs po Morzu Śródziemnym. By odpoczywać mógł ktoś, ktoś inny musi zadbać o najmniejsze nawet szczegóły podróży. Na straży komfortu i rozrywki stoi armia 1300 pracowników załogi, którzy całą dobę dbają o to, by podróżni mieli zapewnione wszystko, o czym tylko zamarzą. Ich zadaniem jest sprawienie, by goście od wejścia na pokład czuli, że to wakacje ich życia.
Indyjska przygoda – emisja od 3 do 5 maja od godz. 21:00
Francis Brennan to szanowana postać w branży hotelarskiej – jest właścicielem hotelu Park Kenmare w Irlandii, a także prezenterem programu telewizyjnego, w którym zmienia oblicza istniejących już hoteli i gościńców. Podróż do Indii będzie drugą zorganizowaną przez niego wielką wyprawą. Podczas niej Francis będzie odpowiedzialny za grupę 12 urlopowiczów, z których żaden nigdy wcześniej nie był w tym kraju. Oczekują, że będzie to wyprawa ich życia, dlatego Francis ma wysoko postawioną poprzeczkę. W programie zobaczymy, jak Francis Brennan poradzi sobie z zameldowaniem grupy w hotelach, dostosowaniem menu do wymagań uczestników czy rozwiązywaniem bieżących problemów, by każdy czuł się zadowolony. Francis odpowiada także za organizację lokalnych wycieczek, tak aby atrakcje spodobały się wszystkim uczestnikom. Z wyprzedzeniem musi sprawdzić, co warto odwiedzić w danym regionie, a następnie oprowadzić wycieczkę w roli przewodnika.
Kokpit bez tajemnic – emisja 4 maja od godz. 18:00
Linie lotnicze na całym świecie zatrudniają setki tysięcy pilotów. Samolot to coraz częściej wybierany środek transportu, dlatego szacuje się, że w najbliższym dziesięcioleciu potrzebnych będzie prawie drugie tyle pilotów. Tylko w samej Europie zatrudnienie w tym zawodzie znajdzie 50 tysięcy osób. Coraz większy udział w rynku zdobywają tanie linie lotnicze, które co roku potrzebują setek nowych pilotów. Sposób na to znalazły linie EasyJet, które same szkolą młodych ludzi, by mogli zasiąść za sterami ich samolotów. „Kokpit bez tajemnic” pokazuje, jak piloci EasyJet przygotowywani są do wykonywania zawodu, z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć oraz jakie umiejętności zdobyć, by móc bezpiecznie przewozić pasażerów.
Największy statek pasażerski – emisja 3 maja o godz. 20:00
Przed nami MS Freedom of the Seas. To wyjątkowy wycieczkowiec, przy budowie którego wykorzystano najnowsze technologie. To już nie tylko statek z basenami, restauracjami, strefami zabaw i wypoczynku. To propozycja dla najbardziej wymagających pasażerów. Na pokładzie tego cudeńka znajduje się strefa do surfowania z generatorem fal, ścianka wspinaczkowa, strefa sportowa, ring bokserski, a nawet lodowisko. Zapraszamy na pokład MS Freedom of the Seas, jednostki która w czerwcu 2006 roku wyruszyła w dziewiczy rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *