Radio

Majówka w stacjach Grupy Eurozet

Zbliża się wyjątkowo długi majowy weekend. Stacje Grupy Eurozet przygotowały na ten czas specjalne programy, oprawy i plenerowe wydarzenia.

 

Radio ZET

Już 29 kwietnia w Radiu ZET dzień z LUNĄ. Artystka przejmie radiowy Instagram, by relacjonować ze Sztokholmu przygotowania do tegorocznego konkursu Eurowizji. Od 1 do 5 maja zmienią się nazwy pasm. Na antenie pojawią się: „Majówkowe Dzień Dobry Bardzo”, „Majowy zawrót głowy” i „Majówka grillówka”. W ramach akcji „Majówka-grillówka Radia ZET” ekipa stacji odwiedzi Giżycko (1.05), Mikołajki (2.05), Szczytno (3.05), Olsztyn (4.05) i Mikołajki (5.05). Więcej na temat czekających atrakcji TUTAJ.

Radio Złote Przeboje

Radio Złote Przeboje majówkowo rozgrzewać będzie już od poniedziałku 29 kwietnia. Z samego rana zaprasza na satyryczny cykl „Rozmowy grillowane” ze sporą dawką humoru. Jerzy Telesiński zabierze słuchaczy na przedmajówkowe odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce pod hasłem: „Lepszy kawałek Polski” (14-18), a Norbert Bieńkowski w „Dobrym popołudniu” będzie kontynuować tworzenie wraz ze słuchaczami tego krajoznawczego przewodnika. 1 maja w Radiu Złote Przeboje „MAJ_Unia”, czyli muzyczna podróż bez paszportu po krajach Unii Europejskiej w 20-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii. W czwartek 2 maja „Maj-lepsze przeboje” i poszukiwanie w nazwiskach artystów, nazwach zespołów i piosenkach słowa „maj”. W piątek 3 maja program po hasłem „Polska mistrzem Polski”, czyli co czyni Polskę wyjątkowym miejscem. Podczas złotoprzebojowej majówki będzie też specjalne wydanie „Złotej 20” – całe notowanie po polsku. Szczegółowa ramówka na majówkę znajduje się TUTAJ.

TOK FM

W Radiu TOK FM podczas majówki reporterzy w swoich materiałach będą przekonywać, że Unia Europejska to nie tylko bankomat. 1 maja z okazji 20-lecia członkostwa Polski we Wspólnocie 27 krajów europejskich w serwisach informacyjnych posłuchać będzie można o tym, co zyskaliśmy dzięki przynależności do Unii.

Antyradio

Jak co roku 1 maja scena Antyradia zagości na Rynku we Wrocławiu. Tam tylko raz w roku gromadzą się gitarzyści i gitarzystki z całego świata, aby oddać hołd Jimiemu Hendrixowi. Największą Gitarową Orkiestrę Świata poprowadzi Leszek Cichoński. Wcześniej słuchacze Antyradia wybierali Gitarowy Hit Wszech Czasów i właśnie te legendarne utwory zabrzmią ze sceny stacji. Więcej TUTAJ.

Meloradio

W Meloradiu również majówkowo. W poniedziałek 29 kwietnia startuje konkurs „Zestaw wyjazdowy od Meloradia”. Słuchacze stacji będą mogli wygrać zestawy podróżnicze odnajdując dźwięki majówki między piosenkami emitowanymi na antenie. Weekendowy finał dlugiego wekendu zapewni Piotr Jędrzejek w specjalnym wydaniu programu “#7 minut na gości”.

Radio Pogoda

Na antenie Radia Pogoda majówka jak zwykle pogodna. W Święto Pracy Joanna Kruk i Zygmunt Hazjer zakasają rękawy i zajmą się renowacją mebli w wyjątkowym programie „Majówkowe renowacje w Radiu Pogoda” (10-14). Piotr Sworakowski w audycji „Ludzie pracy w Radiu Pogoda” (14-18) spotka się z rzemieślnikami, których zawody są dziś coraz rzadziej spotykane: zegarmistrzem, wytwórcą pędzli i szczotek, parasolnikiem czy czapnikiem. 2 maja „Radio Pogoda za kulisami” (10-14), czyli rozmowy Anny Stachowskiej ze scenografami, kierownikami muzycznymi, technikami, oświetleniowcami, inspicjentami i suflerami Teatru Narodowego. Po nich Monika Tarka przedstawi fascynującą historię sióstr znanych jako „Siostry plotą” (14-18). W piątek 3 maja Joanna Kruk zaprosi na specjalny program dla miłośników ornitologii („Ptasie Radio Pogoda”, 10-14), a po nim słuchacze wybiorą się z Moniką Tarką do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach (14-18). Więcej o majówkowych programach TUTAJ.

Rock Radio

Rock Radio jak co roku w długi weekend zaprasza na „Kryminalną majówkę”. 1 maja Tomasz Obertyn przybliży mroczne wydarzenia, które rozegrały się podczas rockowych koncertów. Gościem Kuby Kalety będzie Artur Górski, dziennikarz i współautor bestsellerowych książek, pisanych wspólnie z Jarosławem „Masą” Sokołowskim, najsłynniejszym świadkiem koronnym w kraju. 2 maja na antenie Rock Radia piosenki, zawierające ukryte treści, a gościem Kuby Kalety będzie Przemysław Piotrowski – autor poczytnych kryminałów i thrillerów, w tym uwielbianej przez czytelników serii o Igorze Brudnym. Podczas tegorocznej „Kryminalnej majówki” w Rock Radiu wrzucone zostaną na ruszt najsłynniejsze otrucia, w audycji „Cykuta i Arszenik”. Trzeciego maja audycja Tomasza Obertyna „I ślad po nich zaginął”. 4 maja Rock Radio zagra „Zabójcze kawałki”, o których opowiadać będzie Rysiek Brzeziński. Szczegóły TUTAJ.

foto,źródło. Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *