Małgorzata Bujara redaktorką naczelną „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl

1 lipca br. Małgorzata Bujara – dotychczasowa redaktorka naczelna rzeszowskiej „Gazety Wyborczej” – obejmie funkcję szefowej redakcji warszawskiego wydania dziennika. Zastąpi na stanowisku Aleksandrę Sobczak, która od maja br. kieruje serwisem Wyborcza.pl. Obowiązki redaktorki naczelnej „Gazety Wyborczej Rzeszów” przejmie z kolei Magdalena Mach.

 

 

– Unikalna sieć serwisów lokalnych to jeden z motorów wzrostu liczby subskrybentów cyfrowych „Wyborczej”. Szczególną rolę odgrywa w niej redakcja „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl, przygotowująca treści dla ponad 5 milionów osób mieszkających w jej bezpośrednim zasięgu. Po zmianach personalnych, wkrótce podejmiemy kolejne działania, które doprowadzą do dalszego wzmacniania „Gazety Wyborczej” na rynku warszawskim informuje Jerzy Wójcik, wydawca dziennika.

Małgorzata Bujara związana jest „Gazetą Wyborczą” od 1997 r. – od początku z jej rzeszowskim wydaniem. Zaczynała jako dziennikarka działu miejskiego, specjalizowała się także w tematyce gospodarczej; obecnie najbliższe są jej tematy polityczne. W styczniu 2017 r. została redaktorką naczelną „Gazety Wyborczej Rzeszów”. Wcześniej – przez kilka lat – pełniła funkcję wiceszefowej tej redakcji. Z wykształcenia jest polonistką, prowadziła zajęcia ze studentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Bujara na stanowisku redaktorki naczelnej „Gazety Stołecznej” zastąpiła Aleksandrę Sobczak, która pełniła tę funkcję od 2016 roku. W maju br. Sobczak została szefową serwisu Wyborcza.pl. Zastępcami redaktorki naczelnej warszawskiego wydania dziennika pozostają Edyta Różańska i Jakub Chełmiński.

– Małgorzata Bujara to zdolna reporterka, doświadczona redaktorka, a także skuteczna menedżerka. Prowadzona przez nią redakcja w Rzeszowie świetnie relacjonowała tematy z Podkarpacia i osiągała bardzo dobre wyniki, m.in. w zakresie prenumerat cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w „Gazecie Stołecznej”mówi Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

 

 

Obowiązki redaktorki naczelnej rzeszowskiego wydania dziennika obejmie Magdalena Mach, która w ostatnim czasie odpowiadała za rozwój serwisu Rzeszow.Wyborcza.pl. Z rzeszowską redakcją związana jest od 22 lat, od ponad 20 lat redaguje także lokalny magazyn „Co Jest Grane 24”. Z wykształcenia jest muzykologiem.

– To dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, świetnie zorientowana w tematach z Rzeszowa i regionu podkarpackiego, mocno zaangażowana w rozwój redakcji w interneciedodaje Chrzan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *