Marcin Wesołek pokieruje działem Sport „Gazety Wyborczej”

Od 1 września br. kierownikiem działu Sport „Gazety Wyborczej” będzie Marcin Wesołek, obecny redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Poznań”. Zastąpi Radosława Leniarskiego, który pozostanie w zespole dziennika.

 

 

Marcin Wesołek jest związany z poznańską redakcją „Gazety Wyborczej” od 1997 r. Zanim w 2015 r. objął jej kierownictwo, był przez 10 lat szefem działu sportowego. Pracował też w redakcjach dziennika w Szczecinie i w Warszawie. Karierę dziennikarską rozpoczął w studenckim radiu Afera i kontynuował w Radiu Obywatelskim oraz Radiu 88,4 FM (dzisiejsze Złote Przeboje). Jest współzałożycielem i był pierwszym prezesem Odlewu Poznań – kultowego w tym mieście klubu piłkarskiego.
Do końca sierpnia br. Marcin Wesołek będzie szefem redakcji „Gazety Wyborczej Poznań”.
– Nowego redaktora naczelnego poznańskiej „Gazety Wyborczej” ogłosimy do końca lipca – zapowiada Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.
Radosław Leniarski, który kierował redakcją sportową „Gazety Wyborczej” od września 2016 r., a także – z krótką przerwą – w latach poprzednich, pozostanie w dziale Sport i jak dotychczas będzie pisał m.in. o kolarstwie, himalaizmie czy problemach dopingu w sporcie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *