Marzec na kanale CI Polsat

W marcu wraz z Crime+Investigation Polsat przyjrzymy się „Aferze Clintona”, która wstrząnęła światem w latach 90. XX wieku. Odwiedzimy także „Najcięższe więzienia świata” oraz rozwikłamy zagadki morderstw z „Wydziałem zabójstw: Atlanta”. Poznamy również niekonwencjonalne metody dochodzeniowe dzięki programowi „Płytki grób”.

 

AFERA CLINTONA
The Clinton Affair
W poniedziałki o 22:00, od 4 marca
6×60’

W styczniu 2018 roku minęło 20 lat od wszczęcia drugiej w historii Stanów Zjednoczonych procedury impeachmentu. Dzisiaj żyjemy już w kolejnym wieku, który przyniósł ze sobą rewolucyjne zmiany kulturowe. Inaczej jest też postrzegana ujawniona w 1998 roku afera Clinton-Lewinsky. Sześcioodcinkowy serial autorstwa Alexa Gibneya, filmowca dokumentalisty uhonorowanego Oscarem, koncentruje się na niezwykłej sekwencji wydarzeń, stanowiących ważny element amerykańskiej tożsamości. To kronika potężnego spisku prawicy przeciwko Clintonom i intrygi personelu prezydenta przeciwko Monice Lewinsky. To również historia Amerykanów podzielonych według preferencji politycznych, ale i rozdartych wewnętrznie – skwapliwie potępiających postępowanie prezydenta i stażystki, ale z ciekawością obserwujących rozwój wypadków. Seks, władza, pieniądze, sekrety, kłamstwa, zdrada i wojna ideologiczna – wszystko to składa się na obraz, który wciąga widza niczym rasowy polityczny thriller. Producenci uzyskali wyłączny dostęp nie tylko do Moniki Lewinsky, jej rodziny oraz jej dokumentów prawnych, ale również do kilku innych głównych bohaterów ówczesnych wydarzeń.

WYDZIAŁ ZABÓJSTW: ATLANTA
Homicide Squad Atlanta
W piątki o 22:00, od 22 marca
6×60’

Sześcioodcinkowy serial pokazujący pracę prawdziwych policjantów w stolicy stanu Georgia, Atlancie. Serial rozpoczyna sprawa śmierci atrakcyjnej nastolatki zastrzelonej w miejskim parku, gdzie policja znajduje jej nagie zwłoki. W kolejnych odcinkach obserwujemy jak rozwija się śledztwo, jednocześnie poznając poszczególnych członków ekipy dochodzeniowej. Każdy z nich to wyjątkowa osobowość, ale wspólnie tworzą niezwykle zgrany zespół, którego głównym celem jest doprowadzenie sprawy do końca. Zabójstwo dziewczyny przykuwa uwagę mieszkańców miasta, a śledztwo poświęcone wyjaśnieniu zagadki jej śmierci trwa ponad 18 miesięcy. Nie jest to jednak jedyny przypadek, nad którym pracują detektywi. W serialu poznajemy też pozostałe prowadzone przez nich sprawy, a każda z nich stanowi dla policjantów inny rodzaj wyzwania. Poszczególni funkcjonariusze pracujący w wydziale zabójstw różnią się między sobą, wnosząc do działań zespołu wyjątkowe cechy i umiejętności. Mimo odmiennych charakterów stanowią jeden organizm skoncentrowany na wspólnym zadaniu – doprowadzeniu winnych przed oblicze sprawiedliwości.

PŁYTKI GRÓB
Shallow Grave
W środy o 21:00 od 13 marca
8×60’

Określenia „płytki grób” śledczy używają w odniesieniu do najbardziej zagadkowych zabójstw, których wyjaśnienie od samego początku stanowi wyjątkowe wyzwanie. Miejsce zbrodni jest nieznane, ślady najprawdopodobniej starannie usunięto, a zwłoki przewieziono gdzie indziej i porzucono. Tego rodzaju niekonwencjonalne sprawy, gdy w grę wchodzi wiele hipotetycznych scenariuszy, są niemal niemożliwe do rozwiązania przy użyciu tradycyjnych technik dochodzeniowych.

ZA KRATAMI: NAJCIĘŻSZE WIĘZIENIA ŚWIATA 2
Behind Bars: World’s Toughest Prisons S2
W piątki o 21:00, od 22 marca
7×60’

Program poświęcony najściślej strzeżonym zakładom karnym na świecie. Realizatorzy odwiedzą między innymi więzienia w Chicago, Kolorado, Teksasie, Puerto Rico, Moskwie i Izraelu. Przeprowadzą też rozmowy ze skazańcami z cel śmierci i pracownikami służby więziennej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *