Marzec na kanale Epic Drama

W nadchodzącym miesiącu marcu kanał Epic Drama szczególnej uwadze poleca premierę drugiego sezonu serialu „Projekt Błękitna Księga”.

 

 

 

 

 

Projekt Błękitna Księga

Gatunek: Kryminalny i thriller

Premiera: czwartek 19 marca, godz. 21:30

Rok: 2019
Sezon 2: 10 x 60 min
Twórcy: David O’Leary
Obsada: Aidan Gillen, Michael Malarkey, Laura Mennell, Ksenia Solo, Neal McDonough, Michael Harney

Akcja serialu rozgrywa się w okresie zimnej wojny u progu epoki atomowej. Inspiracją był prawdziwy program wojskowy znany jako Project Blue Book (Projekt Błękitna Księga), poświęcony badaniom niezidentyfikowanych obiektów latających. Dr J. Allen Hynek, znakomity astrofizyk, zostaje zwerbowany do ściśle tajnego programu.

Wspólnie z kapitanem Michaelem Quinnem zajmie się wątpliwościami związanymi z obserwacjami UFO. Naukowiec powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, w czym naprawdę bierze udział, i orientuje się, że projekt naraża na poważne niebezpieczeństwo jego samego i jego bliskich.

W drugiej serii pojawiają się nowe twarze, między innymi aktor Colm Feore, znany z takich filmów jak „Chicago” i „Thor”, a także z serialu „The Umbrella Academy”. Zobaczymy także Spencera Garetta, który występował między innymi w filmach „Jestem na tak”, „Air Force One”, a ostatnio także w „Pewnego razu w… Hollywood”.

Katarzyna

Gatunek: Kryminalny i thriller

Premiera: środa 4 marca, godz. 22:45

Rok: 2014
Sezon 1: 10 x 60 min
Twórcy: Aleksandr Baranov, Ramil Sabitov
Obsada: Marina Aleksandrova, Sergey Koltakov, Michael Gor, Isabel Schosnig, Vladimir Yaglych, Pavel Tabakov

Córka zubożałego pruskiego księcia szykuje się do poślubienia Piotra III, przyszłego cara Rosji. Marzy o prawdziwej miłości, jednak jej małżonka bardziej od kobiet pociągają wojny. Dziewczęca niewinność Katarzyny szybko okazuje się słabością, czułość i otwartość zmieniają się w zimną wściekłość, a samotność popycha do walki o władzę.

Zawiedziona młoda kobieta, teraz już pełna siły, podbija kraj i serca ludzi, tłumi bunty i prowadzi dyskusje z wybitnymi europejskimi filozofami. Staje się Katarzyną Wielką.

Aktorka Julia Aug zdobyła szerokie uznanie za rolę carycy Elżbiety — uhonorowano ją nagrodami APKIT i TEFI. Produkcja zdobyła także rosyjską nagrodę Złotego Orła dla najlepszego serialu telewizyjnego.

Poldark – Wichry losu

Gatunek: Kostiumowy

Kontynuacja od niedzieli 1 marca, godz. 20:15

Rok: 2019
Sezon 5: 8 x 60 min
Twórcy: Winston Graham, Debbie Horsfield
Obsada: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing, Luke Norris, Beatie Edney, Tristan Sturrock

Nowy wiek niesie ze sobą obietnicę lepszej przyszłości, choć przeszłość rzuca cień na całą Kornwalię. Ross Poldark postanawia pozostawić za sobą Westminster i spędzać więcej czasu z ludźmi, których kocha.

Jednak kiedy jego dawny przyjaciel potrzebuje pomocy, Ross zostaje zmuszony do rzucenia wyzwania establishmentowi i zakwestionowania własnej lojalności wobec króla i ojczyzny. Do sprawy włączają się także Enysowie, a Demelza musi sama zadbać o bezpieczeństwo domu. George bierze udział w skomplikowanej grze z siłami, które mają wpływ na całe imperium.

To może być ostatni sezon serialu o losach Rossa Poldarka, ale książki Winstona Grahama, na podstawie których powstała ta produkcja, zawierają jeszcze wiele nieopowiedzianych historii — zatem kto wie, co przyniesie przyszłość…

Hollywoodland

Sobota 28 marca, godz. 21:30

Rok: 2006
Czas trwania: 126 min
Twórcy: Allen Coulter
Obsada: Adrien Brody, Diane Lane, Ben Affleck, Bob Hoskins, Robin Tunney

Rok 1959: prywatny detektyw bada sprawę tajemniczej śmierci George’a Reevesa, odtwórcy roli Supermana w telewizyjnym serialu. Stopniowo odkrywa powiązania tej sprawy z własnym życiem. Czy doszło do romansu aktora z Toni Mannix, żoną kierownika produkcji w wytwórni filmowej?

Ben Affleck zdobył aż trzy nagrody za rolę George’a Reevesa. Reżyser Allen Coulter był nominowany do nagrody za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, obok takich sław kina jak Brian De Palma, Darren Aronofsky, Alfonso Cuarón czy Paul Verhoeven. Ostatecznie nagrodę zdobył Zhangke Jia za film „Martwa natura”.

Sprawy Frankie Drake

Gatunek: Kryminalny i thriller

Kontynuacja od wtorku 3 marca, godz. 21:30

Rok: 2019
Sezon 3: 10 x 60 min
Twórcy: Carol Hay, Michelle Ricci
Obsada: Lauren Lee Smith, Chantel Riley, Rebecca Liddiard, Sharron Matthews, Grace Lynn Kung

W trzeciej serii zobaczymy mnóstwo nowych przygód: panie z agencji Drake Private Detectives podejmują się coraz trudniejszych spraw i stają twarzą w twarz z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Frankie i Trudy nadal polegają na Mary i Flo, które zawsze chętnie zajrzą do policyjnych akt czy raportu z autopsji, ale Mary czuje się coraz bardziej sfrustrowana tym, jak traktują ją policjanci, i stara się stawiać sobie bardziej ambitne cele.

Frankie przewodzi całemu zespołowi z niesłabnącym entuzjazmem i pomysłowością, angażując się jednocześnie w związek z bokserem Mosesem Page’em. Od Londynu — gdzie zaprzyjaźnia się z samą Agathą Christie — po klub jazzowy, od eleganckich prywatnych szkół w Toronto po tętniące życiem centrale telefoniczne. Trzecia seria „Spraw Frankie Drake” to gwarancja doskonałej zabawy.

W trzecim sezonie serialu Frankie poznaje w Londynie Agathę Christie. W rzeczywistości w 1922 r. pisarka wraz z mężem odwiedziła Kanadę, co oznacza, że Frankie Drake mogłaby współpracować z nią także w Toronto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *