Marzec na kanałach HISTORY i HISTORY2

W marcu wraz z HISTORY odkryjemy sekrety „Labiryntu Hitlera”, który powstał w ramach tajnego programu rozwoju zdolności bojowych III Rzeszy i stworzenia armii superludzi. W programie po raz pierwszy poznamy szczegóły z nowo odkrytych dokumentów, których autentyczność potwierdzili historycy. W przyszłym roku, w ramach bloku programowego Wiosenna wyprzedaż odwiedzimy także „Gwiazdy lombardu” oraz sprawdzimy, o jakie skarby toczą się „Wojny magazynowe”. Jak powstawały relikty przeszłości, dowiemy się dzięki programowi „Fachowcy: tak to się robiło”. Przywrócimy też dawną świetność kultowym samochodom w „Warsztacie Danny’ego”. Razem z HISTORY2 poznamy mroczne oblicze naszej planety w programie „Żywioły, które niosą śmierć”.

 

LABIRYNT HITLERA
Hitler’s Secret Tunnels
W środę 6 marca o 21:00
1×120’

W Niemczech istnieje zagadkowy system nazistowskich tuneli, który po zbadaniu może zmienić naszą wiedzę o planach Hitlera podczas II wojny światowej. Lokalizacja tego podziemnego labiryntu długo pozostawała nieznana. Dopiero niedawno natrafiono na dokumenty opisujące obiekt zwany Decknamen Jonas, ukryty pod ziemią na niemieckiej prowincji. Powstał on w ramach tajnego programu rozwoju zdolności bojowych III Rzeszy i stworzenia armii superludzi. Nowo odkryte dokumenty zostały zbadane przez historyków, którzy potwierdzili ich autentyczność. Informacji na ten temat jeszcze nie upubliczniono i po raz pierwszy stanie się to w naszym programie specjalnym.

Grupa poszukiwaczy skarbów, specjalizujących się w pamiątkach po nazistach i historii II wojny światowej, zamierza teraz spenetrować ów zagadkowy obiekt, by poznać jedną z największych tajemnic Hitlera. W tunelach najprawdopodobniej natkną się na laboratoria medyczne i badawcze, a także odnajdą dokumenty, które mogą rzucić światło na tajne eksperymenty hitlerowców z superżołnierzami. Dowiemy się też więcej o planach zbudowania całego podziemnego świata, w którym oddawano się okultystycznym rytuałom, eksperymentowano na ludziach i prowadzono prace na technologią nuklearną.

GWIAZDY LOMBARDU
Pawn Stars 
W niedziele o 12:05, od 17 marca
6×60’

Na długo przed pojawieniem się nowoczesnych banków i bankomatów istniały już lombardy. Do połowy XX w. to one były głównym źródłem kredytu konsumpcyjnego w Ameryce, a także w dzisiejszych czasach pomagają wielu ludziom związać koniec z końcem. „Gwiazdy lombardu” zabierają widzów do rodzinnego lombardu Gold & Silver na przedmieściach Las Vegas. Trzy pokolenia Harrisonów – dziadek Richard, syn Rick i wnuk Corey – tocząc zabawne spory, prowadzą wspólny interes. We trójkę bystrym okiem oceniają wartość każdego przedmiotu, jaki klienci chcą u nich zastawić, od rzeczy najpospolitszych po autentyczne, zabytkowe, na przykład XVI-wieczny samurajski miecz, pierścień mistrzów ligi futbolowej, obraz Picassa czy XVII-wieczny wyrok sądowy. Muszą umieć odróżnić autentyki od podróbek i udzielić fachowej odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: „Jaka historia kryje się za tym przedmiotem?” oraz „Ile to jest warte?”.

WOJNY MAGAZYNOWE 
Storage Wars 
W soboty o 12:05, od 16 marca

Na terenie całych Stanów Zjednoczonych spotkać można magazyny, których właściciele zalegają z opłatami, oraz takie, które zostały porzucone lub zwyczajnie – zapomniane. To właśnie one najbardziej interesują naszych licytujących jako potencjalne źródło wielu skarbów… Wśród uczestników programu są i dwudziestokilkulatkowie spragnieni dobrej zabawy, i małżonkowie próbujący szybko się dorobić. Ekscytujących, dramatycznych momentów nie brakuje. Tutaj każdy sam musi ocenić, czy warto się licytować o dany magazyn i ile opłaca się za niego zaproponować. Każdy odcinek serialu ukazuje niepokój związany z oczekiwaniem na to, co odnajdą za drzwiami. Właściciel jednego z magazynów otwiera go po raz pierwszy od dawna i zgadza się, by licytujący pobuszowali w środku. Mając do dyspozycji jedynie światło latarek i bardzo mało czasu, postarają się oni ocenić, czy hala mieści nic nie warte sterty gratów, czy prawdziwe skarby.

FACHOWCY: TAK TO SIĘ ROBIŁO 2
History in the Making 2
W poniedziałki o 17:15, od 25 marca

W każdym zakątku świata żyją rzemieślnicy, którzy tworzą wyjątkowe rzeczy, używając tych samych technik co ich przodkowie dziesiątki, setki, a nawet tysiące lat temu. Ta rosnąca liczba prawdziwych mistrzów rękodzieła wytwarza przedmioty zaskakująco piękne, bardzo trwałe, solidne i pożądane na całym świecie. Obserwowanie ich przy pracy jest nie tylko fascynujące, ale też pozwala zobaczyć, jak kiedyś produkowano rozmaite rzeczy, które często odegrały ważną rolę w historii. W programie dzielimy je na trzy kategorie: narzędzia, broń i maszyny lub pojazdy o historycznym znaczeniu, łącząc radość odkrywania, jak coś powstaje, z przeciekawymi informacjami o dawnych czasach.

WARSZTAT DANNY’EGO S7
Counting Cars S7
W poniedziałki o 23:00, od 11 marca
5X60’

Danny Koker zwany „Count” to legenda Las Vegas. Kupuje, odrestaurowuje i przerabia według indywidualnych upodobań klientów klasyczne samochody i motocykle, sprzedawane następnie z zyskiem. Znany z częstych występów w „Gwiazdach lombardu”, dosłownie żyje amerykańskimi samochodami i motocyklami. Nieważne, czy będzie to zabytkowy thunderbird, klasyczna corvetta czy harley – kiedy Danny’emu wpadnie coś w oko, zrobi wszystko, by to dostać w swoje ręce! Z pomocą swego utalentowanego zespołu Danny musi remontować, modyfikować i ulepszać perełki motoryzacji, by na nich zarabiać. Każdy odcinek „Warsztatu Danny’ego” obfituje w niesamowite opowieści o zabytkowych pojazdach, ich oszałamiających transformacjach i handlu nimi.

ŻYWIOŁY, KTÓRE NIOSĄ ŚMIERĆ
Serial Killer Earth
W środy o 21:00 od 27 marca

Fakt, że w łańcuchu pokarmowym człowiek zajmuje niekwestionowane najwyższe miejsce, daje nam złudne poczucie bezpieczeństwa. Kiedy jednak siły natury zaczynają działać przeciwko nam, szybko uzmysławiamy sobie, że tak naprawdę jesteśmy zdani na łaskę naszej planety. W ostatnich latach odnotowujemy coraz więcej klęsk żywiołowych – od huraganu Katrina począwszy a na trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii skończywszy. Żywioły, które niosą śmierć prezentuje reporterskie i prywatne nagrania filmowe dokumentujące katastrofy ekologiczne, a także relacje ich naocznych świadków. Grupa wybitnych ekspertów podda te dokumenty analizie i wyjaśni, co stało się podczas badanych wydarzeń i jakie były ich konsekwencje. Na podstawie określonych kryteriów specjaliści stworzą skalę umożliwiającą porównanie ostatnich klęsk żywiołowych z podobnymi katastrofami, znanymi z historii. Wiedza o tym, jak działają żywioły, które niosą śmierć może pomóc uniknąć skutków ich niszczycielskiej siły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *