Internet & Gry - Reklama

Mateusz Ratajczak z nagrodą Teresy Torańskiej

Ogłoszono zwycięzców VI edycji nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. W kategorii „Najlepsze w Internecie 2018” nagrodę zdobył Mateusz Ratajczak, dziennikarz serwisu money.pl.

 

Szereg artykułów o oszustach finansowych został uznany za najlepszy cykl publikacji w Internecie. Ich autor Mateusz Ratajczak trafił do grona pięciu finalistów VI edycji konkursu im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepsze w Internecie”. Podczas gali, która odbyła się 9 grudnia w Warszawie okazało się, że właśnie on zdobył nagrodę.

Reportaże o naciągaczach z branży finansowej zostały docenione także przez kapitułę nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego, do której Mateusz Ratajczak był również nominowany. Dziennikarskie śledztwo i publikacje o oszustach zaowocowały wydaniem we wrześniu 2018 r. książki „Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy”. Część spośród opisanych „bohaterów” usłyszała prokuratorskie zarzuty.

Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej otrzymali również: Michał Wójcik, który zwyciężył w kategorii „Najlepsza książka 2018”. Nagrodzony został za publikację „Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci”. Ludmiła Anannikova została zwyciężczynią w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski 2018”. Jej tekst został opublikowany w „Dużym Formacie” pod tytułem „Niepełnosprawny? No to dożywocie”. Nagrodę za Działalność Publiczną otrzymali twórcy Inicjatywy Wolne Sądy.

W ubiegłym roku nagrodę im. Teresy Torańskiej w tej samej kategorii zdobył inny dziennikarz Wirtualnej Polski – Paweł Kapusta, który na co dzień pracuje w redakcji sportowej. Doceniony został jego poruszający reportaż o pracy ratowników medycznych.

Konkurs jest organizowany przez tygodnik „Newsweek Polska” oraz Fundację im. Teresy Torańskiej. Jego misją jest promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych. Nagroda im. Teresy Torańskiej jest jedną z najważniejszych dziennikarskich nagród w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *