MediaZapowiedzi TV

Megamaraton 7 sezonów The Walking Dead na FOX

W oczekiwaniu na premierę nowego, ósmego sezonu The Walking Dead kanał FOX specjalnie dla wszystkich zombiemaniaków, którzy od siedmiu lat z zapartym tchem śledzą losy Ricka i jego kompanów, oraz dla zupełnie nowych widzów, którzy pragną nadrobić serialowe zaległości i poczuć na karku oddech szwendaczy, przygotował specjalne wydarzenie w postaci megamaratonu z jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat.

Już od poniedziałku 19 czerwca od godz. 23:00, co tydzień, widzowie kanału FOX będą mogli przypomnieć sobie jak rozpoczęła się historia przetrwania Ricka Grimes’a (Andrew Lincoln) w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Jeżeli jednak jest jeszcze ktoś, kto nie zaraził się epidemią The Walking Dead, teraz będzie mieć na to szansę! W końcu do nadrobienia jest 99 odcinków w 4 miesiące!

Kiedy jesienią 2010 roku na ekranach telewizorów pojawił się pierwszy odcinek serialu The Walking Dead, który powstał na podstawie popularnych komiksów Roberta Kirkmana, wszyscy zastanawiali się jak potoczą się losy bohaterów serialu. Kto przeżyje kolejne minuty, odcinek, czy cały sezon?

Twórcy przyzwyczaili widzów do nagłych zwrotów akcji, i niespodziewanych śmierci ulubionych postaci. Czasami dzieje się to zgodnie z pierwowzorem z komiksu, jednak często bohaterów spotyka zupełnie inny los. Scenarzyści dbają aby widzowie nie mogli spać spokojnie i nie byli pewni kto i w jaki sposób zakończy swój żywot, bo nie tylko chordy błąkających się po świecie szwendaczy zagrażają życiu, ale też jeszcze większy i sprytniejszy przeciwnik, czyli drugi człowiek.

Wydawać by się mogło, że z każdym kolejnym sezonem Rickowi i jego ekipie będzie łatwiej, że w końcu znajdą miejsce, w którym będą mogli osiąść na dobre i ułożyć sobie życie na nowo, jednak scenarzyści piętrzą przed nimi kolejne zaskakujące przeszkody i stawiają na ich drodze coraz groźniejszych wrogów. Od przypadkowych grup ludzi, którzy również walczą o przetrwanie, aż po poważniejszych przeciwników jak Gubernator, kanibali w Terminusie, czy ostatnio armię Negana, który pokazał co potrafi zrobić z ważnymi bohaterami produkcji! Na szczęście po ostatnich wydarzeniach Rick i jego grupa powoli powstała z kolan i rozpoczęła wojnę z jednym z najpopularniejszych, psychopatycznych antybohaterów w historii telewizji.

Za kilka miesięcy dowiemy się kto wygra tę wojnę. Może to Rick i jego grupa, którzy w końcu będą mogli wieść spokojne życie w Aleksandrii, a może Negan nadal będzie rządzić okolicą? Jednak zanim to nastąpi warto przypomnieć sobie wszystko od początku.

W produkcji występują: Andrew Lincoln jako Rick Grimes, Steven Yeun jako Glenn, Norman Reedus jako Daryl Dixon, Chandler Riggs jako Carl, Lauren Cohan jako Maggie, Danai Gurira jako Michonne, Melissa McBride jako Carol, Sonequa-Martin Green jako Sasha, Michael Cudlitz jako Abraham, czy Jeffrey Dean Morgan jako Negan. Producentami wykonawczymi serialu są: Scott M. Gimple, Kirkman, Gale Anne Hurd, David Alpert, Greg Nicotero i Tom Luse.

Dla wszystkich ciekawych kulis The Walking Dead, poniżej kilka ciekawostek, które zdradzą jak wygląda praca na planie produkcji:

• Aktorzy, którzy następnego dnia kręcą scenę śmierci swojego bohatera, dostają tak zwany „ostatni posiłek” (ang. Last Supper). Na ostatnią kolację przed „śmiercią” mogą zamówić co tylko im się podoba.
• Statyści grający zombie, zanim trafią na plan, muszą przejść kilka etapów castingu. Najpierw wybierani są Ci o wyrazistych kościach policzkowych, dużych oczach oraz długiej szyi. Drugi etap to szkoła, w której uczą się jak chodzić jak prawdziwy szwendacz. Dopiero po tym wybierani są najlepsi, których widzimy w poszczególnych odcinkach.
• Jeffrey DeMunn, czyli serialowy Dale, poprosił aby jego bohater zginął w drugim sezonie, po tym jak z produkcją rozstał się jego przyjaciel i jeden z pomysłodawców serialu Frank Darabont.
• Pierwotnie Norman Reedus miał grać postać Merla, czyli brata Daryla.
• Z sezonu na sezon zombie coraz mniej przypominają ludzi, a ich ciała gniją i rozpadają się. Jednak nie każdy wie, że to samo dzieje się z logotypem w czołówce produkcji, który widzimy na początku każdego odcinka. On też staje się ciemniejszy, bardziej mroczny, brudny i niepokojący.
• Chandler Riggs, który gra Carla – syna Ricka, przy najniebezpieczniejszych scenach jest zastępowany kaskaderem, a dokładniej 33-letnią kaskaderką Emily Brobst.
• Słowo „zombie” nigdy nie zostało użyte w serialu! Najpopularniejszym zwrotem określającym umarlaków jest szwendacze.
• Mięso, które pożerają umarli, to tak naprawdę szynka polana czerwonym octem.
• Pierwotnie The Walking Dead miało być mini-serialem zakończonym na jednym sezonie. Jednak w miarę jak jego popularność rosła, producenci decydowali się na kolejne sezony. W marcu 2017 roku był to nie tylko najpopularniejszy serial w Stanach Zjednoczonych, ale także na świecie.
• Podczas przerwy obiadowej na planie produkcji statyści grający zombie siedzą oddzieleni od aktorów grających ludzi.

Wakacyjny megamaraton wszystkich siedmiu sezonów The Walking Dead startuje od 19 czerwca, w każdy poniedziałek od godz. 23:00 tylko na FOX (po 5 odcinków)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *