PolecaneTVN Discovery Polska

Michał Samul członkiem zarządu TVN Discovery Polska

21 grudnia br. Michał Samul obejmuje stanowisko szefa Pionu Informacji TVN. Jednocześnie dołącza do zarządu TVN Discovery Polska.

 

 

 

Z dniem 21 grudnia Michał Samul przejmuje funkcje redaktora naczelnego TVN24 i „Faktów” oraz szefa Pionu Informacji TVN od Adama Pieczyńskiego, który postanowił zakończyć karierę zawodową. Jako członek zarządu TVN Discovery Polska Samul będzie odpowiadał za wszystkie kanały i programy informacyjne oraz newsowe serwisy online nadawcy.

„Bardzo się cieszę, że Michał obejmuje stery w pionie newsów. Wiem, że znakomicie zna i rozumie wyzwania, przed którymi stoją dziś media informacyjne. Jestem przekonany, że będzie doskonałym liderem transformacji cyfrowej, która w nich obecnie zachodzi” powiedział Piotr Korycki, prezes i dyrektor zarządzający TVN Discovery Polska.

Michał Samul związany jest z TVN24, pierwszą polską telewizją informacyjną, od początku jej istnienia. Od 2001 roku był wydawcą anteny, w 2003 roku został szefem Zespołu Redaktorów a następnie także Zespołu Wydawców stacji.

Od chwili uruchomienia TVN24 współpracował z Adamem Pieczyńskim. Przez ostatnie 12 lat był zastępcą redaktora naczelnego, od 2014 roku zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Programów i Nowych Mediów TVN24. Odpowiadał w tym czasie m.in. za współpracę z innymi mediami, rekrutację dziennikarzy, wydania specjalne, wieczory wyborcze, wprowadzanie nowych programów i pasm. Nadzorował też pracę szefów portali informacyjnych TVN24.

Przed dołączeniem do zespołu TVN24 Samul związany był z Wizją TV a wcześniej współpracował m.in. z TVP (TAI). Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *