Internet & Gry - Reklama

Minecraft Education wprowadza CyberSafe: Good Game celebrując Dzień Bezpiecznego Internetu (wideo)

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, Xbox wspólnie z Minecraft Education wprowadza CyberSafe: Good Game – trzeci dodatek do wciągających światów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa.

 

Poprzez unikalne scenariusze i wyzwania, ta nowa, fabularna przygoda pomoże graczom zrozumieć obowiązki, narzędzia, reakcje i strategie, które umożliwiają zdrowe i bezpieczne interakcje w sieci. Dodatkowo, poznają również sposoby radzenia sobie w nieprzyjemnych sytuacjach i reagowania na napotykane emocje.

Zwiastun i zdjęcia prezentujące nowy epizod Minecraft Education dostępne są we wpisie na Xbox Wire. Dodatkowo, na stronie Minecraft Education można zapoznać się z szeroką strategią i podejściem do nauki opartej na grach i jej globalnym wpływie.

 

Celebrując Dzień Bezpiecznego Internetu, Microsoft opublikował coroczną globalną ankietę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. Badanie wykazało, że zwiększone wykorzystanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji daje świetne efekty. Dzięki temu więcej młodych ludzi rozmawia z rodzicami o zagrożeniach w Internecie. Wykazano również, że potrzebna jest większa świadomość funkcji i narzędzi bezpieczeństwa.

Pełne wyniki ankiety można znaleźć na blogu Microsoftu On the Issues, razem z nowym zestawem narzędzi Microsoft Family Safety Toolkit.

foto. Minecraft Education

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *