Mistrzostwa Europy U-19 w Futsalu w TVP Sport

W niedzielę futsalowa reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w historycznych, pierwszych mistrzostwach Europy do lat 19. Turniej zostanie rozegrany na Łotwie. Transmisje z meczów Polaków na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

 

 

 

Pierwsze w historii młodzieżowe mistrzostwa Europy w futsalu rozpoczną się w niedzielę. Na turnieju organizowanym przez Łotwę o tytuł powalczy osiem reprezentacji. Polska trafiła do grupy A, gdzie zmierzy się z gospodarzami, a także Portugalią i Rosją. Awans do kolejnej rundy wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Podział na grupy:
Grupa A: Łotwa, Polska, Portugalia, Rosja
Grupa B: Chorwacja, Ukraina, Hiszpania, Holandia

Trenerem młodzieżowej kadry jest Łukasz Żebrowski, łączący swoje obowiązki z prowadzeniem ekstraklasowego FC Toruń. Awans na turniej Polacy wywalczyli w marcu. W grupie eliminacyjnej rywali nie mieli łatwych – Finlandię, Kazachstan i Francję. To właśnie mecz z „Trójkolorowymi” decydował o tym, kto awansuje. Polska wygrała 2:1 po bramkach strzelonych przez Pawła Lisińskiego i Tomasza Palonka.

Powołania Łukasza Żebrowskiego na mistrzostwa Europy:

Bramkarze: Patryk Puzio (GKS Futsal Tychy), Krzysztof Iwanek (Rekord Bielsko-Biała), Tomasz Warszawski (Legia Warszawa),

Gracze z pola: Piotr Matras, Mateusz Matlęga, Tomasz Palonek, Mateusz Prokop (wszyscy BSF Bochnia), Bartosz Borowik, Konrad Jekiełek (obaj FC Toruń), Paweł Lisiński (GKS Futsal Tychy), Jakub Raszkowski (KS Constract Lubawa), Paweł Piór (LZS Dragon Bojano), Michał Groń (Rekord Bielsko-Biała), Maksymilian Lewandowski (TAF Toruń)

Plan transmisji:

8 września (niedziela) godz. 16:30: Polska – Rosja TVP SPORT.PL, aplikacja mobilna

9 września (poniedziałek) godz. 18:55: Polska – Portugalia TVP SPORT.PL, aplikacja mobilna

11 września (środa) godz. 18:55: Polska – Łotwa TVP SPORT.PL, aplikacja mobilna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *