MMA. ONE Championship: Unbreakable II w Fightklubie

ONE Championship nie zwalnia tempa! Zaledwie tydzień po gali Unbreakable na fanów sportów walki czeka kolejne show pod tym samym tytułem. Tym razem w Singapurze karty rozdawać będą fighterzy w królewskiej kategorii wagowej. Na żywo w Fightklubie!

 

W walce wieczoru podczas Unbreakable II Włoch Mauro Cerilli zmierzy się z pochodzącym z Rosji, ale trenującym na co dzień w Sztokholmie, Abdulbasirem Vagabovem. Obaj fighterzy są mistrzami mieszanych sztuk walki w swoich krajach, a wygrana w Mieście Lwa przybliży jednego z nich do pojedynku z Brandonem Verą, aktualnym czempionem wagi ciężkiej ONE.

Zawodowy rekord Cerilliego to 13-4, a blisko 70% zwycięstw odniósł on przez nokaut. Włoch słynie z piekielnie mocnego i skutecznego uderzenia, nieobce jest mu jednak kończenie walk przez poddanie. W taki właśnie sposób pokonał choćby czterokrotnego mistrza świata w Muay Thai i kickboxingu w wadze ciężkiej, Alaina Ngalaniego. Mistrzem nokaut bez wątpienia nazwać można również Vagabova. Rosyjski czempion mieszanych sztuk walki legitymuje się rekordem 12-1, a aż 10 z tych wygranych odniósł, nokautując swoich rywali już w pierwszych rundach. Seria siedmiu kolejnych zwycięstw zapewniła mu kontrakt w ONE. W Singapurze będzie chciał potwierdzić, że w pełni na niego zasłużył. – Nie denerwuję się – zapewnia Rosjanin – To mój przeciwnik powinien się denerwować. Nie mam określonego planu na tę walkę. Po prostu wyjdę do oktagonu i będę uderzał, próbując zniszczyć rywala. Ludzie lubią oglądać starcia w wadze ciężkiej, bo gdy bije się dwóch dużych facetów, to większość walk kończy się nokautem. Czy tak będzie i tym razem?

Równie ciekawie zapowiada się drugi pojedynek wieczoru pomiędzy Japończykiem Daichim Takenaką a Brazylijczykiem Ivanildo Delfino. Pierwszy z nich ma już na koncie kilka spektakularnych wyników w wadze koguciej, a teraz chce zaznaczyć swoją obecność w kategorii piórkowej. Pochodzący z Osaki fighter może pochwalić się dorobkiem 12-2-1, a w przeszłości zwyciężał już m.in. z pretendentami do tytułu mistrza świata ONE w wadze koguciej, Leandro Issą i Dae Hwan Kimem. Delfino w piątek w Singapurze powalczy o dziewiątą profesjonalną wygraną w karierze. Bilans ośmiu zwycięstw Brazylijczyka uzupełnia jedna porażka, poniesiona rok temu z rąk innego Japończyka, Tatsumitsu Wady. W piątek „Monstrinho” zrewanżuje się za nią na innym czołowym zawodniku z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Kartę walk Unbreakable II otworzą, podobnie jak zakończą, przedstawiciele królewskiej kategorii wagowej, Alain Ngalani i Oumar Kane. Pierwszy z nich to czterokrotny mistrz świata wagi ciężkiej w kickboxingu i Muay Thai, dla drugiego – fantastycznego zapaśnika, który kontynuuje karierę w MMA – będzie to debiut dla organizacji ONE.

Gala ONE Championship: Unbreakable II już 29 stycznia o godz. 13.30 w Fightklubie!

Main Card gali ONE Championship: Unbreakable II:

Mauro Cerilli vs Abdulbasir Vagabov

Daichi Takenaka vs Ivanildo Delfino

Chen Rui vs Kwon Won Il

Mihajlo Kecojevic v. Beybulat Isaev

Sovannahry Em vs Choi Jeong Yun

Alain Ngalani vs Oumar Kane

 

Foto. Materiały prasowe / One Championship: Unbreakable II

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *