MediaTVPZapowiedzi TV

„Mock” w Teatrze Telewizji

Po raz pierwszy w Teatrze Telewizji kultowa proza Marka Krajewskiego. Spektakl to opowieść o początkach kariery bohatera słynnej serii kryminalnej – detektywa Eberharda Mocka, w reżyserii nagrodzonego w 2015 roku Złotym Orłem Łukasza Palkowskiego.

„Mock“ koncentruje się na politycznej prowokacji – niejednoznaczne i krwawe morderstwo, a potem ospale toczące się śledztwo zostają wykorzystane do wzburzenia opinii społecznej. Podoficer Mock, którego przyszłość w policji wisi na włosku decyduje się na „zdalnie sterowane“ śledztwo – może ono równie dobrze ocalić jego karierę jak i doprowadzić ją do ostatecznego upadku. Spotęgowane przez liczne zwroty akcji stałe napięcie nie pozwala przejść wobec tej historii obojętnie.

W tytułową rolę oficera policji wciela się Szymon Warszawski(„Bogowie”, „Najlepszy”, „Belfer”). Towarzyszy mu m.in. Agnieszka Żulewska w roli Charlotty („Demon”, „Konwój”) oraz Marcel Sabat w roli Poelziga („Kamienie na szaniec”, „Komisja morderstw”).

Autor powieści w sposób mistrzowski maluje realia przedwojennego Breslau, z jego politycznymi i społecznymi antagonizmami i klimatem. Dla jego wiernego odwzorowania spektakl zrealizowano w naturalnych wnętrzach, m.in. wrocławskiej Hali Stulecia. Reżyser Łukasz Palkowski, twórca m.in. wielokrotnie nagradzanego filmu „Bogowie”, debiutuje tym przedstawieniem na deskach Teatru Telewizji. Gorąco polecamy!

Teatr Telewizji – „Mock”. Poniedziałek, 29 stycznia, godz. 20:25. TVP1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *