„Moontalk” codzienny late night show w Active Family (wideo)

Moontalk to nowy, polski codzienny late night show, który rusza 12 października w telewizji lifestyle’owej Active Family. Twórcy programu zadbali o unikalną na skalę polskich mediów ciepłą i bezpretensjonalną atmosferę. Tutaj widzowie mogą odprężyć się po całym dniu, zrelaksować się i poznać przyjazne oblicze topowych, polskich gwiazd.

 

Niepowtarzalny klimat tego programu tworzą wyjątkowi goście i prowadząca – Magdalena Kasperowicz, która w bezpośredni, swobodny, ciepły, a zarazem niezwykle profesjonalny sposób skłania gwiazdy do zwierzeń, z rozbrajającym wdziękiem słuchając ich opowieści, zabawnych anegdot, a czasami bardzo wzruszających wyznań.

Tylko w tym programie wybitni polscy artyści przy świetle księżyca poruszają tematy, o których wcześniej nie rozmawiali. A wszystko to w niekonwencjonalnej i dowcipnej formule. Wieczorne spotkania z dużą dawką humoru, w Active Family, będą dla widzów niczym relaksująca kąpiel po ciężkim dniu. W pierwszych odcinkach show wystąpią: Hanna Śleszyńska, Michał Żebrowski, Mikołaj Roznerski i Małgorzata Potocka, Cezary Pazura, Grzegorz Daukszewicz, Daria Widawska, Robert Górski i Monika Sobień – Górska, Anna Gornostaj, Michał Czernecki.

Premiery programu „Moontalk” w Active Family:  od poniedziałku do piątku o godz. 22.00, przy czym w piątki emitowany jest „Moontalk Extra”, złożony z najlepszych fragmentów z całego tygodnia oraz nieemitowanych części rozmów, a także wzbogacony elementami making of. W weekendy Maraton z Moontalk w soboty od godz. 10.00 do 14.00, a w niedziele od 16.00 do 20.00.

 

 

Prezes Active Family, Przemek Petryszyn, tak komentuje swoją decyzję o wprowadzeniu do ramówki tego formatu: Formuła late night show nie zestarzała się od blisko 70 lat. I nie sądzę, aby kiedykolwiek przeszła do lamusa. Naszym celem jest zbudowanie dużej grupy o współczynniku powracalności do kanału powyżej 12 razy miesięcznie. Program kierujemy do kobiet głównie w miastach 50 – 100 tysięcy. Natomiast jaka grupa okaże się najbardziej czuła na nasz przekaz, zobaczymy po pierwszych trzech miesiącach. Mamy nadzieję, że będzie silna reprezentacja widowni w grupie komercyjnej, ale oczywiście jakość programu ma zadowolić wszystkich”.

Dziennikarka Magdalena Kasperowicz przyjęła propozycję stacji Active Family i zdecydowała się na współtworzenie „Moontalku”.  „Larry King powiedział: „Codziennie rano powtarzam sobie: Żadna z rzeczy, które dzisiaj powiem, niczego mnie nie nauczy. Jeśli zatem chcę dowiedzieć się czegoś nowego, to muszę słuchać”. Dlatego słucham. I spotykam ludzi, bo od zawsze lubiłam ich spotykać i poznawać, ale najbardziej lubiłam ich słuchać. Przez lata takie możliwości dawało mi radio, telewizja jest dla mnie nowym wyzwaniem i piękną przygodą. Wielu z moich gości znam prywatnie i chcę, aby widzowie spojrzeli na nich moimi oczami i zobaczyli coś, czego dotychczas nie widzieli, bo przecież według Twaina: „Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu” – mówi o swoim udziale w tej produkcji Magdalena Kasperowicz.

 Magdalena Kasperowicz

Magdalena Kasperowicz – dziennikarka, prezeska Fundacji na rzecz edukacji Sentio, językoznawczyni    i literaturoznawczyni, przedmiotem jej badań naukowych był język w szerokich kontekstach. Od czasu studiów na Uniwersytecie Warszawskim związana z radiem, gdzie prowadziła autorskie audycje, realizowała reportaże, współtworzyła serwisy informacyjno – kulturalne. Zajmowała się Public Relations w Teatrze 6.piętro.

Wyreżyserowała spektakl: „Osiecka. Tylko brać!” z najwybitniejszymi muzykami i aktorami młodego i średniego pokolenia, na nowo interpretując teksty Agnieszki Osieckiej. Przeprowadziła szereg kampanii społecznych na rzecz chorych i potrzebujących. Kasperowicz jest również autorką dwuletniego programu dostępu do kultury dla osób wykluczonych, bezdomnych, podopiecznych warszawskich noclegowni i domów samotnych matek. Stworzyła też projekt Sztuka na 6., promujący współczesną sztukę młodych, polskich artystów: ilustratorów, malarzy, grafików, fotografików i designerów.

Z wykształcenia filolog medialny o specjalności literaturoznawczo – językoznawczej, logopeda medialny i artystyczny. Specjalista w zakresie kultury języka polskiego, emisji i higieny głosu. Prowadziła autorskie warsztaty i szkolenia dla dziennikarzy, między innymi w Polskim Radiu, TVP, w stacjach radiowych Grupy Eurozet. Magdalena Kasperowicz jest także koordynatorem praktyk dla studentów logopedii artystycznej, którzy w przyszłości chcą się zajmować pracą z dziennikarzami.

One thought on “„Moontalk” codzienny late night show w Active Family (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *