MediaZapowiedzi TV

Morderczo dobre święta – cykl filmowy w grudniu na kanale AMC

W grudniu sobotnie wieczory na kanale AMC będą wypełnione filmowymi hitami w gwiazdorskiej obsadzie. Oglądając „Miasto cienia” na ekranie zobaczymy Saoirse Ronan, Toby’ego Jonesa oraz Billa Murraya i przekonamy się, czy dwójce nastolatków uda się uratować miasto przed zagładą. Z kolei razem z Hugh Jackmanem wcielającym się w „Van Helsinga” wyruszymy na poszukiwanie wampirów i potworów. Ponadto będziemy mieć szansę dołączenia do Toma Cruise’a, który w filmie „Niepamięć” zmierzy się z misją ocalenia ludzkości. 

 

 

NARZECZONA DLA KSIĘCIA
(1987)
sobota, 5 grudnia o 22:00

Klasyczna historia opowiadająca o miłości i przygodach. Kiedy piękna Buttercup zostaje porwana i jest zmuszana do poślubienia ohydnego księcia Humperdincka, Westley (jej ukochany z dzieciństwa) wyrusza na ratunek.

Tytuł: Narzeczona dla księcia (Princess Bride)
Reżyser: Robert Reiner
Występują: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Robin Wright

MIASTO CIENIA
(2008)
sobota, 5 grudnia o 23:55

Podziemne miasto Ember, zasilane przez wielki generator, zostało zbudowane jako schronienie dla ludzkości, które miało zapewnić jej bezpieczeństwo przez 200 lat. Teraz generator zawodzi
i metropolia zaczyna pogrążać się w ciemnościach, gdy olśniewające dotąd światła zaczynają migotać i blaknąć.

Tytuł: Miasto cienia (City of Ember)
Reżyser: Gil Kenan
Występują: Saoirse Ronan, Toby Jones, Bill Murray

VAN HELSING
(2004)
sobota, 12 grudnia o 22:00

Hugh Jackman w roli Van Helsinga, legendarnego XIX-wiecznego łowcy wampirów i wszelkiej maści potworów, który podróżuje do odległych i niebezpiecznych krain z misją pokonania zła. Na jego drodze stają klasyczne czarne charaktery – Drakula, potwór Frankensteina i Wilkołak – wszyscy oni powracają na srebrny ekran w tej epickiej opowieści, będącej mroczną mieszanką filmu przygodowego i horroru. U boku Jackmana pojawia się Kate Beckinsale, by towarzyszyć mu w krucjacie przeciwko ciemności.

Tytuł: Van Helsing
Reżyser: Stephen Sommers
Występują: Hugh Jackman, Kate Beckinsale,
Richard Roxburgh, Shuler Hensley

OSTATNI SMOK
(1996)
sobota, 12 grudnia o 00:30

Dennis Quaid wciela się w postać średniowiecznego pogromcy smoków w tej epickiej opowieści fantasy, a na ekranie towarzyszą mu zdobywcy Nagrody Akademii Filmowej: Sean Connery oraz Julie Christie. Postać grana przez Quaida to pozbawiony złudzeń rycerz, który aby pokonać złego króla musi połączyć siły z ostatnim żyjącym smokiem, brawurowo powołanym do życia dzięki efektom specjalnym (nominacja do Nagrody Akademii Filmowej). Niesamowity film fantasy, który wciąga do swojego fascynującego świata!

Tytuł: Ostatni smok (Dragonheart)
Reżyser: Rob Cohen
Występują: Dennis Quaid, David Thewlis, Pete Postlethwaite, Julie Christie, Sean Connery

HULK
(2003)
sobota, 19 grudnia o 22:00

Klasyczny bohater komiksów Marvela ożywa w epickim obrazie w reżyserii Anga Lee. Kiedy naukowiec Bruce Banner przemienia się w gigantyczną, niezwykle silną istotę, musi walczyć z siłami zła, jednocześnie zwalczając zło kryjące się w nim.

Tytuł: Hulk (The Hulk)
Reżyser: Ang Lee
Występują: Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Nick Nolte

PRZERAŻACZE
(1996)
sobota, 19 grudnia o 00:40

Opowieść o oszuście podającym się za medium, ktory łączy siły z trzema przyjaznymi duchami, by powstrzymać szalejącą zjawę mordercy, na którym wykonano wyrok śmierci. „Przerażacze” to rzadki przypadek filmu, w którym komedia z powodzeniem łączy się z horrorem. Reżyserem obrazu jest Peter Jackson, laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, który nadał opowieści unikalny styl.

Tytuł: Przerażacze (The Frighteners)
Reżyser: Peter Jackson
Występują: Michael J. Fox, Trini Alvarado, Peter Dobson, John Astin

NIEPAMIĘĆ
(2013)
sobota, 26 grudnia o 22:00

Akcja filmu „Niepamięć” rozgrywa się w odległej przyszłości na Ziemi, która zmieniła się nie do poznania. Po konfrontacji z przeszłością, bohater filmu walczy o ocalenie ludzkości i wstępuje na drogę poznania i odkupienia.

Tytuł: Niepamięć (Oblivion)
Reżyser: Joseph Kosinski
Występują: Tom Cruise, Morgan Freeman, Andrea Riseborough, Olga Kurylenko

R.I.P.D. AGENCI Z ZAŚWIATÓW
(2013)
sobota, 26 grudnia o 00:25

Laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Jeff Bridges i Ryan Reynolds w filmie akcji „R.I.P.D. Agenci z zaświatów”, wcielają się w role dwóch gliniarzy wysłanych przez Wydział ds. Wiecznego Spoczynku, aby służyć i chronić żywych przed coraz bardziej niszczycielskim szeregiem dusz odmawiających pokojowego przejścia na drugą stronę.

Tytuł: R.I.P.D. Agenci z zaświatów (R.I.P.D.)
Reżyser: Robert Schwentke
Występują: Jeff Bridges, Ryan Reynolds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *