Technologia - Promocje

mPTech będzie miał swój las! Pracownicy firmy zasadzili ponad 2000 drzew

Pracownicy firmy mPTech, lepiej znanej z marek telefonów i smartfonów myPhone oraz HAMMER, zasadzili ponad 2300 sadzonek buków. To pierwsza akcja spółki dla polepszania środowiska oraz dla redukcji śladu węglowego, który powstaje przy produkcji urządzeń. Drzewka zasadzono we współpracy z Lasami Państwowymi tj. Nadleśnictwem “Śnieżka”, niedaleko Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku.

 

Ponad 60 pracowników i niemal 2500 zasadzonych drzew na powierzchni ok. 0,20 ha – tak w skrócie można podsumować pierwszą akcję sadzenia lasu przez mPTech i Lasy Państwowe. Inicjatywa daje początek szerzej zakrojonym działaniom firmy na rzecz ekologii i środowiska.

– Akcja sadzenia lasu to dla nas ważny krok w działaniach społecznej odpowiedzialności i z zakresu ekologii, dlatego cieszymy się, że wśród pracowników mPTech spotkała się z tak pozytywnym odzewem. Każda spośród ponad 60 osób miała okazję zasadzić drzewko, a łącznie posadziliśmy ich ponad 2300. Wierzymy, że przyczyni się to do poprawy środowiska tłumaczy Mateusz Byś z firmy mPTech. – Sadzenie drzewek, poza walorami przyrodniczymi, okazało się też świetną okazją do integracji firmowej oraz do zwiększenia świadomości na temat zmian zachodzących w środowisku – dodaje.

Aby utrwalić emocje towarzyszące akcji, mPTech przygotował wideo-relację z sadzenia drzew. Zobaczcie koniecznie klikając na link.

Kolejna akcja sadzenia drzew przez mPTech ma zostać zorganizowana wiosną kolejnego roku. Wtedy też powinna zostać upubliczniona strategia działań proekologicznych firmy. Da ona początek działaniom na drodze do realizacji wizji firmy odpowiedzialnej i bardziej ekologicznej. Będzie uwzględniać działania począwszy od promowania wśród pracowników postaw służących środowisku, po zaangażowanie w rozmaite, pożyteczne inicjatywy dla zrównoważonego rozwoju. Firmie zależy na podkreśleniu tego, jak ważne na co dzień jest dbanie o nasze otoczenie, szczególnie teraz wobec szybko postępujących zmian klimatycznych.

Możliwości działań na rzecz poprawy klimatu i środowiska jest wiele. Sadzenie drzew to jedno z nich. Powszechnie wiadomo, że drzewa przy okazji fotosyntezy produkują tlen, a w upalne dni dają cień, obniżając tym samym temperaturę otoczenia. Pochłaniają dwutlenek węgla i regulują obieg wody w przyrodzie, co łagodzi skutki suszy i zmniejsza zagrożenie powodziami. Służą ludziom i dają schronienie zwierzętom. Hektar lasu liściastego może dać około 700 kg tlenu na dobę, a to zaspakaja potrzeby 2,5 tys. osób. Jednocześnie, hektar lasu pochłania rocznie nawet 3600 kg dwutlenku węgla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *