„Muzyczne lato” w Canal+ i Canal+ 4K Ultra HD

Canal+ i Canal+ 4K Ultra HD zaprasza na cykl „Muzyczne lato”, w którym zaprezentujemy m.in. film dokumentalny „Pearl Jam – Let’s Play Two”, koncerty Norah Jones i U2, a także dokumenty muzyczne o Duran Duran i Buena Vista Social Club. Muzyczne lato to cykl najlepszych dokumentów oraz koncertów. Legendarni twórcy, niezwykłe kompozycje oraz energia występów na żywo tylko w Canal+ i Canal+ 4K Ultra HD.

 

 

 

 

 

PEARL JAM – LET’S PLAY TWO PREMIERA

W dniu koncertu grupy Pearl Jam w Krakowie CANAL+ i CANAL+ 4K ULTRA HD zapraszają na film dokumentalny w reżyserii Danny’ego Clincha „Pearl Jam – Let’s Play Two”.

Film ukazuje dwa legendarne koncerty Pearl Jam ze stadionu Wrigley Field w czasie historycznego sezonu baseballowego Chicago Cubs w 2016 roku, w którym drużyna zwyciężyła w World Series.

Zapis fantastycznego koncertu jednego z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej dzisiejszych czasów.

Muzyka filmowa autorstwa Hansa Zimmera doceniana była przez najbardziej szanowane instytucje filmowe na świecie. Kompozytor zdobył m.in.: Oscara®, 2 Złote Globy oraz 4 Nagrody Grammy. Podczas koncertu „Live In Prague” widzowie usłyszą utwory z najgłośniejszych superprodukcji, m.in.: „Gladiator”, „Interstellar”, „Kod Da Vinci”, „Piraci z Karaibów”, „Sherlock Holmes”, „Król lew” czy „Incepcja”.

EMISJA: WT | 03.07 | 21:00 HANS ZIMMER: LIVE IN PRAGUE Canal+ 4K Ultra HD

PETER GABRIEL: BACK TO FRONT – LIVE AT THE O2

Zapis koncertu legendy muzyki – Petera Gabriela – zarejestrowany w październiku 2013 w Londynie.

W 2012 roku artysta wyruszył w dwuletnie światowe tournée, które miało na celu uczczenie 25-lecia wydania słynnego albumu „So”, z którego pochodzą tak znane utwory, jak „Sledgehammer”, „In Your Eyes” czy „Don’t Give Up”. 20 i 21 października 2013 roku w ramach tej trasy Peter Gabriel wystąpił przed ponad 20-tysięczną widownią londyńskiej hali O2. Podczas koncertu artysta zaprezentował wszystkie piosenki z „So”, ale nie zabrakło również znanych kompozycji z innych albumów m.in. „Solsbury Hill”, „Digging in the Dirt”, „Shock the Monkey” czy „Biko”.

Peter Gabriel to wybitny artysta tworzący muzykę z pogranicza progresywnego rocka i popu. Urodzony w Chobham muzyk, wokalista, kompozytor i producent, założyciel kultowej formacji Genesis od 1975 roku prowadzi karierę solową. Komercyjny sukces przyszedł wraz z singlem „Shock the Monkey”, a wielkim przełomem stał się wydany w 1986 roku album „So”. Takie utwory, jak „Sledgehammer”, „In Your Eyes” czy wykonany z Kate Bush utwór „Don’t Give Up” przeszły do historii muzyki. Peter Gabriel pięciokrotnie otrzymał nagrodę Grammy. Jest także twórcą muzyki filmowej. Uczestniczy w wielu projektach multimedialnych i jest aktywnym działaczem w obronie praw człowieka.

EMISJA: Czwartel | 05.07 | 21:00 w Canal+ 4K Ultra HD

MUSE: LIVE AT ROME OLYMPIC STADIUM

Ten koncert na Stadionie Olimpijskim w Rzymie oglądało na żywo 60 tysięcy fanów. Połączenie doskonałej muzyki oraz niesamowitych wrażeń wizualnych – to właśnie jest Muse.

Genialne brytyjskie trio Muse w składzie: Matthew Bellamy (śpiew, gitara, keyboard), Chris Wolstenholme (gitara basowa, keyboard, śpiew towarzyszący) oraz Dominic Howard (perkusja) po raz kolejny zachwyca. Podczas promocji swojego szóstego studyjnego albumu „The 2nd Law” wystąpili przed ponad 60 tysiącami fanów zebranymi na rzymskim Stadio Olimpico. Całość zarejestrowana została najnowszymi kamerami w technologii 4K Ultra High Definition.

„Ten koncert to odpowiednik amerykańskiej kinowej superprodukcji” napisał „The Times” podkreślając nie tylko muzyczny aspekt produkcji, ale także ogromną dbałość o wrażenia wizualne. Na playliście znalazły się takie hity jak : „Madness”, „Uprising”, „Supermassive Black Hole” i „Knights of Cydonia”.

ERIC CLAPTON: SLOWHAND AT 70 – LIVE AT THE ROYAL ALBERT HALL

Wirtuoz gitary i legendarny rockman – Eric Clapton – mimo swoich 70. urodzin udowadnia, że jest w życiowej formie. Te hity wszyscy znają.

Jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów – Eric Clapton nie zwalnia tempa. „Slowhand at 70 – Live at the Royal Albert Hall” to zapis koncertu w ramach tournée zorganizowanego z okazji siedemdziesiątych urodzin muzyka.

W trakcie blisko 2-godzinnego występu Clapton zaprezentował utwory z całej swojej muzycznej przeszłości – zarówno solowej jak i z zespołami Cream czy Derek & the Dominos. Piosenki takie jak „Layla”, „I Shot the Sheriff”, „Tears in Heaven” czy „Wonderful Tonight” zagrane na żywo przez gitarzystę i jego muzyków nabierają nowego wymiaru.

STEP. ŻYCIOWA SZANSA

Poruszający dokument o tanecznej klasie w The Baltimore Leadership School for Young Women oraz próbie wyrwania młodych dziewczyn ze szkodliwych wpływów.

Baltimore to miasto, któremu zależy aby ocalić swoją młodzież. The Baltimore Leadership School for Young Women to szkoła, która stara wyrwać się dziewczyny ze szkodliwego wpływu ulicy, czy własnego domu i dać im przyszłość.

Dokument pokazuje próby, występy i sukcesy tanecznego zespołu z pierwszego rocznika absolwentów. Wiele z młodych kobiet jako pierwsze w swoich rodzinach pójdzie do koledżu. STEP to dużo więcej niż hobby – to wspólnota, która jednoczy dziewczyny w walce o lepszą przyszłość.

PREMIERA: PN | 23.07 w Canal+

BUENA VISTA SOCIAL CLUB: ADIOS

W 1997 r. muzycy Buena Vista Social Club przybliżyli światu pulsującą rytmem kulturę Kuby. Dwadzieścia lat po tym wydarzeniu, pozostali przy życiu członkowie zespołu wspominają swoje kariery.

Buena Vista Social Club: Adios to doskonałe uzupełnienie dokumentu Buena Vista Social Club z 1999 w reżyserii Wima Wendersa. Lucy Walker przeprowadza wywiady z członkami pierwszego składu, pokazując także szerszy, polityczno-historyczny kontekst.

Nie zabraknie wzruszających momentów, ukazujących np. Rubena Gonzáleza oraz Ibrahima Ferrera, grających do ostatnich chwil swojego życia. Na szczególną uwagę zasługuje także postać Omary Portuondo i jej nieznana do tej pory historia.

PREMIERA: PN | 30.07 w Cana+

Lipiec

Pearl Jam – Let’s Play Two – dokument
Step – dokument
Buena Vista Social Club: Adios – dokument

Sierpień

Norah Jones Live At Ronnie Scott’s – koncert
U2: Live In London – koncert
Sam Smith: Live In London – koncert
Duran Duran: There’s Something You Should Know – dokument

Lipiec

Pearl Jam – Let’s Play Two – dokument
Hans Zimmer: Live in Prague – koncert
Muse: Live At Rome Olympic Stadium – koncert
Eric Clapton: Slowhand At 70 – Live At The Royal Albert Hall – koncert
Peter Gabriel: Back To Front – Live At The O2 – koncert

Sierpień

Norah Jones Live At Ronnie Scott’s – koncert

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *