MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

“My nie chcemy przeżyć, my chcemy żyć” – przełamujący tabu serial PEŁNOSEKSUALNI we wrześniu w Canal+ online (wideo)

Seksualność osób z niepełnosprawnościami to temat, którego dotąd głośno nie poruszano. Przełamania tego tabu podjęli się dokumentaliści, którzy przez pół roku towarzyszyli z kamerą bohaterom PEŁNOSEKSUALNYCH. Efektem ich pracy jest wyjątkowy serial, opowiadający o tym, że każdy ma prawo cieszyć się życiem. Premiera nowej produkcji CANAL+ już 11 września o 23:00 na antenie CANAL+ PREMIUM i w serwisie CANAL+ online.

 

Bohaterowie serii — Wojtek i Agata Sawiccy, Kasia Wasiak, Iwona Nizio i Mateusz Kabat — filmowani byli przez sześć miesięcy, podczas których przeżywali wzloty i upadki, podejmowali ważne decyzje, realizowali plany i marzenia. Serial ten nie skupia się jednak na ukazywaniu trudów życia osób z niepełnosprawnością, lecz ukazuje ich zapał, marzenia i możliwości. Ich pragnienie życia na pełnych obrotach i korzystania z uroków świata, które jest wręcz zaraźliwe.

 

 

Nasze życie nie opiera się tylko na myśleniu o zdrowiu. Zasługujemy na życie takie, jak mają inne osoby. Nasza niepełnosprawność nas nie ogranicza.mówi Wojtek Sawicki, jeden z bohaterów serialu. Influencer znany jako “Life On Wheelz” porusza w sieci temat wykluczenia seksualnego osób z niepełnosprawnościami.

Kasia chciałaby pracować w mediach i znaleźć kogoś bliskiego. Wojtek i Agata mimo sceptycyzmu wielu osób podjęli decyzję o ślubie i staraniach o powiększenie rodziny. Mateusz, choć bardzo przeżył rozstanie, nie zamknął się na miłość i z sukcesem korzysta z aplikacji randkowych. Największym marzeniem Iwony jest ​macierzyństwo, dlatego ​walczy ze swoimi kompleksami, które stanowią dla niej ​ogromną blokadę w ​intymnych relacjach.

Oto PEŁNOSEKSUALNI – osoby o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej, które tak jak wszyscy pragną żyć pełnią życia, kochać, cieszyć się seksem, zakładać rodziny.

Reżyserem serialu jest Dariusz Twaróg, który w swym dorobku ma m.in. poruszający dokument “Skradzione marzenia” o dziewczynkach z Indii zmuszanych do małżeństw w wieku nastoletnim, czy “Dźwięk ciszy”, w którym opowiada o dramacie społecznego wykluczenia, z jakim mierzą się w Rwandzie niesłyszące dzieci.

Partnerem merytorycznym i organizacyjnym produkcji jest fundacja Avalon, która od lat zajmuje się wszechstronną pomocą osobom niepełnosprawnym.

Premierowe odcinki serii dokumentalnej emitowane będą od 11 września w poniedziałki o 23:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online

foto. Canal+ Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *