NBCUniversal zakupiło prawa do serialu Coroner – premiera w 2019r. na 13 Ulicy

NBCUniversal International Networks (NBCUIN) ogłosiło zakup serialu Coroner — nowej produkcji od Cineflix Rights, która zostanie wyemitowana na kanałach NBCUIN na całym świecie. Serial CBC został stworzony przez Morwyn Brebner (Nowe gliny, Szpital Nadziei) i jest produkowany przez Muse Entertainment, Back Alley Films i Cineflix Studios. 8 godzinnych odcinków pojawi się na kanale 13 Ulica w Polsce w 2019 roku.

 

 

  • Coroner to serial kanadyjskiego kanału CBC wyprodukowany przez Muse Entertainment, Back Alley Films i Cineflix Studios, zainspirowany bestsellerową serią książek M.R. Halla.
  • Produkcja stworzona przez Morwyn Brebner (Nowe gliny, Szpital Nadziei) składa się z 8 godzinnych odcinków, które pojawią się na kanale 13 Ulica w Polsce w 2019 roku.

Serial Coroner powstał na podstawie bestsellerowej serii książek M.R. Halla. Tytułowym Coronerem jest Jenny Cooper (w tej roli Serinda Swan znana z Inhumans i Graczy) –  lekarz medycyny sądowej badająca sprawę podejrzanych zabójstw na terenie Toronto. Jenny w pracy daje się poznać jako odważna i zdeterminowana poszukiwaczka prawdy, ale wydarzenia z przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć i wypływają w najmniej oczekiwanych momentach.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Roger Cross (Dark Matter, Z archiwum X) jako Donovan “Mac” McAvoy w roli detektywa partnerującego Jenny; Eric Bruneau (Blue Moon) w roli Liama, nowego sąsiada głównej bohaterki i Ehren Kassam (DeGrassi: Nowy rocznik) jako Ross, czyli syn Jenny.  Tamara Podemski (Gdzie diabeł mówi dobranoc) zagra Alison Trent, ekscentryczną koleżankę tytułowej bohaterki; Alli Chung (Dark Matter, The Expanse) pojawi się w roli Taylor Kim, bystrej i młodej detektyw z wydziału zabójstw; Lovell Adams-Gray (Second Jen) zagra dr. Dwayne’a Allena, idealistycznego patologa, a Saad Siddiqui (Korporacje przyszłości, Uprowadzona) pokaże się w roli dr. Neila Sharmy, psychiatry, który pomaga Jenny uporać się z jej demonami.

Coroner to świetnie napisane postacie i wciągająca fabuła opowiedziana w sposób, który sprawia, że serial jest idealnym wyborem dla naszych kanałów,”- powiedział Steve Patscheck, EVP Global Programming, NBCUniversal International Networks.Cieszymy się, że w 2019 roku wyemitujemy produkcję na rynkach pięciu kontynentów.” 

Jesteśmy podekscytowani współpracą z NBCU International Networks przy serialu Coroner,powiedział Peter Emerson, President of Cineflix Studios.Serinda Swan wnosi intensywność i nadaje ludzką twarz zawodowi lekarza medycyny sądowej, co z pewnością  zyska przychylność fanów na całym świecie.

Coroner to produkcja Muse Entertainment, Back Alley Films i Cineflix Studios. Morwyn Brebner jest twórczynią, producentką wykonawczą i showrunnerką serialu; Adrienne Mitchell (Durham County, Bellevue) jest dyrektorką i producentką wykonawczą Back Alley Films; Jonas Prupas zajmuje to samo stanowisko w Muse Entertainment; Peter Emerson i Brett Burlock są producentami z ramienia Cineflix Studios.

Zdjęcia do serialu Coroner odbywają się w Toronto w Kanadzie. Produkcja pojawi się na kanale CBC w Kanadzie w 2019 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *