Netflix i Nickelodeon ogłosiły zawarcie wieloletniej umowy

Firmy Netflix i Nickelodeon ogłosiły zawarcie wieloletniej umowy, zgodnie z którą wyprodukują nowe oryginalne filmy i seriale animowane — w oparciu zarówno o bibliotekę postaci Nickelodeon, jak i całkiem nowe projekty — skierowane do dzieci i rodzin z całego świata.

 

 

 

 

To wydarzenie stanowi kolejny krok w dotychczasowych relacjach pomiędzy spółkami, które wspólnie stworzyły już kilka dostępnych w serwisie Netflix popularnych tytułów, takich jak „Rocko i jego świat: Kiedyś to było” oraz „Najeźdźca Zim: Żarłoczny Florpus”. W najbliższym czasie swoje premiery będą miały filmy animowane na podstawie seriali „Harmidom” oraz „Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja”.

„Firma Nickelodeon stworzyła dziesiątki uwielbianych przez dzieci postaci. Nie możemy się zatem doczekać współpracy, której efektem będą całkiem nowe historie, które odsłonią dotychczas nieznane aspekty zamieszkiwanych przez nie światów. Cieszymy się również na dalszą współpracę z Brianem Robbinsem, Ramsey Naito oraz członkami zespołu kreatywnego Nickelodeon, wspólnie z którymi będziemy poszukiwać nowych perspektyw i ciekawych historii, które następnie przedstawimy widzom Netflix na całym świecie”mówi Melisa Cobb, wiceprezes ds. animacji oryginalnych w firmie Netflix.

„Obecnie priorytetem firmy Nickelodeon jest wyjście poza platformy linearne, a rozszerzenie współpracy z firmą Netflix stanowi kluczowy krok na drodze do tego celu” wyjaśnia Brian Robbins, prezes Nickelodeon.

„Studio animacji Nickelodeon zatrudnia światowej klasy animatorów i scenarzystów, odpowiedzialnych za stworzenie kultowych już postaci i seriali. Przez ostatni rok szefowa działu animacji Ramsey Naito pracowała nad poszerzeniem tego katalogu, prowadząc do znacznego rozwoju prac nad rozwojem i produkcją. Praca twórcza w naszym studiu nie ustaje, a współpraca z Melissą i zespołem Netflix nad najwyższej jakości oryginalnymi treściami dla dzieci i rodzin na całym świecie z pewnością da jej dodatkowego napędu”dodaje Robbins. 

Studio Netflix Animation wspiera międzynarodową społeczność twórców historii z różnych gatunków, o różnych tonach i technikach. W katalogu animacji na 2019 rok znajdą się m.in. produkcje takie, jak animowany film pełnometrażowy „Klaus” Sergio Pablosa (dostępny na Netflix od 15 listopada), animowany japoński serial dla dzieci „Dinołaczka” (od 22 listopada), animowany film dla dorosłych „Zgubiłam swoje ciało” Jérémy’ego Clapina (od 29 listopada), a także produkcja DreamWorks „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci” (od 26 grudnia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *