Niedziela z Katarzyną Herman w TVP Kultura

Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Smoczyńska, Agnieszka Holland, Anna Smołowik, Maja Komorowska, Jacek Borcuch, Jakub Gierszał i Tomasz Wasilewski spotkali się, aby porozmawiać o najważniejszych rolach Katarzyny Herman jako aktorki i matki.
 
Katarzyna Herman ukończyła warszawskiej PWST. Od 1994 r. jest aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. W 1995 r. za rolę w spektaklu „Ożenek” wg Mikołaja Gogola w reż. Andrzeja Domagalika otrzymała nagrodę na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu. Gościnnie występowała w spektaklach stołecznego teatru Rozmaitości.
W filmie debiutowała w 1996 roku rolą Iwony w filmie „Urok wszeteczny” w reżyserii Krzsztofa Zanussiego. Grała m.in. w serialu „Boża podszewka”, „Magda M.”, „Barwy szczęścia”. Stworzyła ciekawe aktorskie kreacje m.in. w filmach „Wszystko, co kocham”, „Płynące wieżowce”, „W sypialni”, „Panie Dulskie” i „Ekipa”. Za rolę w filmie „W sypialni” została uhonorowana nagrodami na festiwalach w Toronto oraz w Koszalinie.
Po spotkaniu z aktorką zapraszamy na oryginalne dzieło filmowe przygotowane przez Telewizję Polską dla uczczenia wydarzeń Sierpnia’80 – „Solidarność, Solidarność…”. Film składa się z 13 etiud zrealizowanych przez wybitnych polskich reżyserów, którzy dzielą się swoimi refleksjami związanymi z 25. rocznicą powstania NSZZ „Solidarność”. Każda z etiud stanowi indywidualną wypowiedź artystyczną, odmienną w formie i treści. Jedne mają charakter dokumentalny, inne to minifabuły, jeszcze inne mają formę wideoklipu. Katarzynę Herman będzie można zobaczyć w pierwszej etiudzie reżyserowanej przez Juliusza Machulskiego – „Sushi”. Emisja o godz. 18:10. 
Kolejnym filmem, który zostanie wyemitowany w ramach „Niedzieli z…” Katarzyną Herman będzie „Urok wszeteczny” Krzysztofa Zanussiego. Małżeństwo Karola (Maciej Robakiewicz), źle opłacanego pracownika naukowego po trzydziestce, i Iwony (Katarzyna Herman) przeżywa kryzys. Skromny, idealistyczny i pełen poczucia winy Karol daje się wepchnąć swej żonie w objęcia milionera-homoseksualisty, który daje mu dobrze płatną pracę w charakterze osobistego sekretarza. Emisja o godz. 20:20. Zapraszamy!
„Niedziela z…” Katarzyną Herman. Niedziela, 28 stycznia, godz. 17:15. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *