Niedziela z twórczością Czesława Niemena w TVP Kultura

Wybitny wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki popularnej XX wieku.
 
„Niedziela z…” tym razem poświęcona jest twórczości Czesława NiemenaAgnieszka Szydłowska i zaproszeni przez nią goście: Wiesław KrólikowskiMałgorzata NiemenNatalia NiemenKrystyna GucewiczMarianna Wróblewska oraz Hirek Wrona będą rozmawiać o fenomenie twórczości bohatera programu oraz o tym, co sprawia, że jest ona ponadczasowa i uniwersalna. Ponadto przywołane zostaną mniej znane aspekty pracy twórczej Niemena, jego poglądy na muzykę i przemyślenia dotyczące życia.
 

 
Po programie, o godz. 18:10, zapraszamy na kultowy film Janusza Kondratiuka – „Dziewczyny do wzięcia”. Muzykę do filmu skomponował Czesław Niemen. Następnie, o godz. 19:05 wyemitowany zostanie fragment występu Niemena na Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1980 roku. Artysta śpiewa utwory Czy mnie jeszcze pamiętasz, Wspomnienie, Was szukam w tym ogromnym mieście oraz Nim przyjdzie wiosna.
Na zakończenie „Niedzieli z…”o godz. 19:35, polecamy film Janusza Łęskiego „Sobie król” z muzyką Niemena. Bohater tej opowieści pracuje w zakładzie naprawy samochodów. Pewnego dnia wyjeżdża autem do nowo poznanej dziewczyny. Po drodze postanawia zabrać do samochodu przypadkowo napotkanego mężczyznę, nie zdając sobie sprawy, że ta decyzja okaże się brzemienna w skutki…
„Niedziela z…”. Niedziela, 18 lutego, godz. 17:15. TVP Kultura
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *