Filmy w Jedynce i Dwójce

Ashton Kutcher zostaje milionerem, Pierce Brosnan wyjeżdża na Kaukaz, Sean Connery przyjeżdża do Hawany, Meghan Markle rezygnuje z miłości dla kariery, a Allyson Field marzy o chwili wytchnienia. W Dwójce Bill Murray zostaje nianią, Steve Martin w doborowym towarzystwie szuka złodzieja, Whoopi Goldberg pomaga zakonnicom, Jackie Chan wspiera policję, a Filip Pławiak przechodzi na mroczną stronę.

 

Weekendowy Hit Jedynki – „Kuba”. Piątek, 16 lutego, godz. 21:35. TVP1.

Hawana, rok 1959. W przededniu przewrotu na Kubie prowadzącego do obalenia dyktatury generała Batisty (Wolfe Morris), na wyspę przybywa emerytowany major brytyjskich sił powietrznych, Robert Dapes (Sean Connery). Jest najemnym doradcą w sprawach bezpieczeństwa – ma podjąć współpracę z generałem Bello (Martin Balsam) i pomóc ekipie Batisty utrzymać władzę.

Hit na sobotę – „Świat to za mało”. Sobota, 17 lutego, godz. 20:15. TVP1.

Szef wielkiej korporacji zostaje zamordowany. Bond (Pierce Brosnan) wyjeżdża na Kaukaz, aby wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci biznesmena, a także ochronić jego córkę. Okazuje się, że pod jednym z rurociągów podłożono bombę. Agentowi 007 pomaga doktor Christmas Jones (Denise Richards).

„Wychodne mamusiek”. Sobota, 17 lutego, godz. 22:30. TVP1.

Mama trójki dzieci (Allyson Field) marzy o chwili wytchnienia od obowiązków domowych. Gdy tylko nadarza się okazja razem z przyjaciółkami Sondrą (Patricia Heaton) oraz Izzy (Andrea Logan White) rusza w miasto. Niestety wyczekiwany wieczór zaczyna się pechowo…

Zakochana Jedynka – „Iskry miłości”. Niedziela, 18 lutego, godz. 21:10. TVP1.

Amy (Meghan Markle) i Hank (Christopher Jacot) tworzyli świetną, kochającą się parę. Kiedy dziewczyna postanowiła robić karierę w Chicago, związek rozpadł się. Po siedmiu latach Amy wraca, żeby napisać artykułu o swoich rodzinnych stronach. Okazuje się, że Hank zaręczył się z jej najlepszą przyjaciółką.

„Jobs”. Niedziela, 18 lutego, godz. 22:50. TVP1.

Historia założyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa (Ashton Kutcher). Ekscentryk i buntownik zawsze uważał, że wie lepiej i zwykle się nie mylił. Od początku wiedział czego chce i potrafił o to walczyć.

„Uwikłanie”. Poniedziałek, 19 lutego, godz. 23:10. TVP1.

Podczas hipnotycznego seansu dochodzi do morderstwa. Tropem zabójcy podążają komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska), których przed laty łączył burzliwy romans. W trakcie śledztwa prokurator Szacka musi zmierzyć się z ukrywaną przez lata tajemnicą.

„Zakonnica w przebraniu 2: powrót do habitu”. Piątek, 16 lutego, godz. 20:40. TVP2.

Zakonnice Mary Patrick (Kathy Najimy) i Mary Robert (Wendy Makkena) pracują w szkole w jednej z najgorszych dzielnic Reno. Zupełnie nie radzą sobie z młodzieżą. Na szczęście piosenkarka Deloris (Whoopi Goldberg) postanawia im pomóc – znów zakłada habit i zgadza się pracować w szkole pod płaszczykiem zwykłej nauczycielki muzyki.

„Czerwony Pająk”. Piątek, 16 lutego, godz. 22:40. TVP2.

Lata 60. XX wieku. Karol Kremer (Filip Pławiak) pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów z nauką, odnosi sukcesy w sporcie, jest zakochany. Nagle mroczna strona jego natury daje o sobie znać i chłopiec zaczyna mordować…

„Różowa Pantera 2”. Niedziela, 18 lutego, godz. 20:10. TVP2.

Inspektor Jacques Clouseau (Steve Martin) wraz z międzynarodową grupą detektywów prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży bezcennych artefaktów. W skład ekipy wchodzą brytyjski detektyw Papperdige (Alfred Molina), uwodzicielska kryminolog Sonia (Aishwarya Rai Bachchan), japoński ekspert w dziedzinie technologii komputerowej – Kenji (Yuki Matsuzaki) i inspektor Vicenzo Brancaleon (Andy Garcia).

Kino bez granic – „Barany. Islandzka opowieść”. Niedziela, 18 lutego, godz. 21:50. TVP2.

Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Jlusson) mieszkają w sąsiadujących domach na rodzinnej farmie. Obaj bracia hodują rzadką odmianę islandzkich owiec i rywalizują ze sobą. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją ceniąc ponad wszystko wolność. Przy tym… nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat.

Kino relaks – „Mów mi Vincent”. Środa, 21 lutego, godz. 22:25. TVP2.

Vincent (Bill Murray) to zgryźliwy mizantrop, któremu dni upływają na wyścigach konnych, w ulubionym barze i w towarzystwie zaprzyjaźnionej prostytutki (Naomi Watts). Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Maggie (Melissa McCarthy), samotna matka z 10-letnim synem. Stale cierpiący na brak gotówki Vincent proponuje Maggie, że za odpowiednią opłatą będzie zajmował się dzieckiem.

„Szybszy od błyskawicy”. Czwartek, 22 lutego, godz. 22:00. TVP2.

Chan Foh To (Jackie Chan), pracownik fabryki Mitsubishi, chce pomóc policji w zlikwidowaniu nielegalnych wyścigów samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *