Technologia - Promocje

Niesamowity tunel interaktywny EpsonVortex oraz premierowe rozwiązania AV atrakcjami targów ISE 2019

Podczas pierwszego dnia targów ISE 2019 Epson prezentuje odwiedzającym nowy projektor laserowy EB-L30000 o mocy 30000 lumenów. Najnowszy model powstał z myślą o firmach zajmujących się organizacją widowisk estradowych, wypożyczalniach sprzętu i dużych obiektach rozrywkowych, w sprzedaży pojawi się w 2020 roku.

 

W Amsterdamie firma Epson pokaże też swoją najnowszą linię kompaktowych, prostych w instalacji i konfiguracji projektorów, na którą składają się modele EB-L1075U, EB-L1070U i EB-L1050U. To najbardziej przystępne cenowo, a zarazem uniwersalne projektory instalacyjne obsługujące rozdzielczość 4K oraz umożliwiające stosowania wymiennych soczewek. Urządzenia przeznaczone do dużych obiektów: centrów rozrywki, sal wykładowych i konferencyjnych czy muzeów. Wyświetlają szczegółowe, żywe obrazy o jasności do 7000 lumenów. Minimalistyczny, dyskretny design i cichsza praca wentylatora pozwolą im łatwo wtopić się w dowolne otoczenie.

Kolejną nowością prezentowaną na ISE jest EB-U50 – stylowy i mocny projektor z funkcją oświetlenia punktowego, który charakteryzuje się niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO). Zaprojektowany tak, aby przyciągać uwagę odbiorcy obrazami wyświetlanymi na dowolnej powierzchni, EB-U50 zajmuje niewiele miejsca i nie rzuca się w oczy. Może służyć zarówno jako projektor oraz reflektor i idealnie sprawdzi się zainstalowany na witrynach sklepowych, w salonach pokazowych, na wystawach sztuki cyfrowej w celu wyświetlania scenografii, treści komercyjnych, edukacyjnych i biznesowych.

Niewątpliwie największą atrakcją stoiska jest #EpsonVortex – udostępniony zwiedzającym animowany portal 360°, który przenosząc uczestnika w serce wydarzeń, jednocześnie sprawia, że jest on aktywnym obiektem instalacji, a każdy spacer przez EpsonVortex jest wyjątkowy. Epson wykorzystał tu 16 projektorów laserowych EB-L1755U z obiektywami ELPLU03 i unikalną, wielokanałową ścieżką dźwiękową w 4D. Zwiedzający stają się częścią instalacji – osoba przechodząca przez portal jest mapowana za pomocą laserowej matrycy. Powstająca w ten sposób wizualizacja reaguje na każdy ruch człowieka w czasie rzeczywistym, współtworząc nieustannie zmieniający się spektakl.

„Jak dotąd to nasza najmocniejsza oferta produktów audiowizualnych, począwszy od najwyższego modelu EB-L30000U, po kompaktowy projektor z funkcją oświetlenia punktowego EB-U50. Nasze portfolio projektorów instalacyjnych jest kompletne i imponujące, dlatego każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego do swoich potrzeb”powiedział Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson.

Dodatkowo, na stoisku firmy Brytyjski Teatr Narodowy zaprezentuje premierowe zastosowanie inteligentnych okularów dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Wykorzystuje ono technologię rozszerzonej rzeczywistości zastosowaną w okularach Moverio marki Epson do wyświetlania w czasie rzeczywistym transkryptu dialogów spektaklu na soczewkach okularów. Dzięki temu widzowie z wadą słuchu mogą śledzić przebieg akcji, nie odrywając oczu od sceny.

”Rozszerzona rzeczywstość rozwija się bardzo szybko – obecnie coraz więcej zastosowań przechodzi z fazy eksperymentów do faktycznego wykorzystania w codziennym życiu. Nasza współpraca z National Theatre jest tego doskonałym przykładem – dzięki inteligentnym okularom teatr staje się bardziej dostępny dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Oczywiście rozwiązanie znajdzie także zastosowanie w wielu innych branżach takich jak handel, służba zdrowia, edukacja, rozrywka, muzea, centra rozrywki” – dodaje Jakub Łapiński.

Poznaj osobiście najnowsze technologie projekcyjne Epson na targach ISE 2019 w Amsterdamie, stoisko H90, w hali nr 1. Aby dołączyć do rozmowy, użyj hasztagu #EpsonISE19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *