Noc Oscarów w Radiu dla Ciebie

W nocy z 4 na 5 marca odbędzie się rozdanie najbardziej prestiżowych i pożądanych nagród filmowych… Oscarów 2018! Z tej okazji Radio dla Ciebie zaprasza wszystkich miłośników kina na „Noc Oscarów w Radiu RDC”, aby razem z Nami przeżyć to wspaniałe filmowe wydarzenie.
 

 
Największym faworytem tegorocznych Oscarów jest „Kształt wody” Guillermo Del Toro, który otrzymał aż 13 nominacji. Film ma szanse na statuetki m. in. w kategoriach: najlepszy film, reżyser i scenariusz oryginalny. Wśród nominowanych aktorek pierwszoplanowych znalazły się: Sally Hawkins („Kształt wody”), Frances McDormand („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”), Margot Robbie („Jestem najlepsza”), Saoirse Ronan („Lady Bird”) i Meryl Streep („Czwarta władza”), a wśród aktorów pierwszoplanowych: Timothee Chalamet („Tamte dni, tamte noce”), Daniel Day-Lewis („Nić widmo”), Gary Oldman („Czas mroku”), Denzel Washington („Roman J. Israel, Esq”) i Daniel Kaluuya („Uciekaj!”).
Szansę na statuetkę w kategorii najlepsza animacja ma „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. „Twój Vincent” jest pierwszym filmem pełnometrażowym stworzonym techniką animacji malarskiej. Animacja ta jest ożywioną, sfabularyzowaną prezentacją malarstwa Vincenta van Gogha i ostatnich dni jego życia. Na potrzeby jego powstania namalowano łącznie 65 tysięcy obrazów, przez 125 artystów, 15 różnych narodowości.
W trakcie audycji posłuchamy także najlepszej muzyki filmowej, a na słuchaczy czekają różnego rodzaju niespodzianki! Partnerem audycji „Noc Oscarów w Radiu RDC” jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *